اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای تشخیص روشن یا خاموش بودن دستگاه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای تشخیص روشن یا خاموش بودن دستگاه

با سلام دوستان عزیز
    من می خواهم یک مداری درست کنم که خاموش یا روشن بودن کامپیوتر رو از روی برق ورودی تشخیص بده من خودم از یک مقاومت کم اهم استفاده کردم و ولتاژ دوسر اون رو اندازه گرفتم و با افزایش جریان عبوری یا همون روشن شدن دستگاه افت ولتاژ دو سر مقاومت هم بیشتر میشود ولی یک مدار اشکان داره مثلاً نمیدونم باید از دوسر مقاومت سیم بگیرم و یکی رو به مدار تقویت کننده بدم و یه سرش رو به زمین مدار تقویت کننده در این شرایط مدار تقویت کننده آسیب نمی بینه :mrgreen:
    از دوستان تقاضا دارم اگه اطلاعاتی دارند دریق نکنند . oo: :cry2: oo:
    اگر هم مدار دیکری رو پیشنهاد می کنید ممنون میشوم .
    روی هر پله که باشی ، خدا یک پله از تو بالاتر است ،
    نه به خاطر اینکه خداست ، به خاطر اینکه دست تورا بگیرد .

باران به دلیل استمرارش سنگ را سوراخ می کند ،
    نه به خاطر قدرتش !!!
    این که چه کسی باشی و در چه موقعیتی به تصمیم خودتان بستگی دارد . ( دکتر شریعتی )

پاسخ : کمک برای تشخیص روشن یا خاموش بودن دستگاه

یه پیشنهاد خیلی ساده دارم
    توی پاور کامپیوتر چندتا سیم 5ولت وجود داره که بی استفاده موندن
    یکیشو بیار و به پایه میکرو بده البته باید یه سیم 0ولت هم به زمین مدارت وصل کنی
    هر وقت اون سیم 5ولت 1 شد یعنی کامپیوتر روشنه.....
    Share OR Die

دیدگاه

با تشکر از جواب شما
      من به همین موضوع هم فکر کردم ولی نمیخواهم در کیس هم باز بشه می خوام هرکس به راحتی و بدون هیچ مشکلی بتونه این دستگاه رو روی کامپیوتر خودش نصب کنه .
      درسته وصل کردن یه سیم که پورت پاور هم بهش وصله کار آسونی هست ولی اینکه اون سیم ها رو بتونی به راحتی به خارج کیس منتقل کنی یکم مشکل محسوب میشه ؟؟؟؟ oo: :cry: :cry2:
      اگه این موضوع حل بشه راه حل خیلی جالبی هستش . :wow:

نه به خاطر قدرتش !!!

دیدگاه

من فک کنم اگه
        جریان رو اندازه بگیری یه جورایی میشه
        البته مشکلات دیگه ای هم هشت
        مثلا از اون پریز چیز دیگه ای استفاده نکنه یا .....
        شاید یه سیم پیچ کوچیک که حتی مقدار دقیق جریان رو هم نتونه اندازه بگیره هم مشکل رو حل کنه چون فقط می خوای بفهمی روشنه یا خاموش

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

باز شدن در کیس که کار سختی نیست ، معمولا تو کیس پرت اضافه که 5ولت و 0ولت داشته باشه هست ، برای اون طراحی کن
          Share OR Die

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi.N
            باز شدن در کیس که کار سختی نیست ، معمولا تو کیس پرت اضافه که 5ولت و 0ولت داشته باشه هست ، برای اون طراحی کن
            ممکنه برای امثال ما باز کردن در کیس کار ساده ای باشه و به راحتی بتونیم اون رو انجام بدیم . :nice:
            ولی برای کسی که فرق shut down کردن کامپیوتر رو به از برق کشیدنش رو نمیدونه کار سختی محسوب میشه ؟؟؟ :mrgreen: :mrgreen:

نه به خاطر قدرتش !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saeed Bagherani
              من فک کنم اگه
              جریان رو اندازه بگیری یه جورایی میشه
              البته مشکلات دیگه ای هم هشت
              مثلا از اون پریز چیز دیگه ای استفاده نکنه یا .....
              شاید یه سیم پیچ کوچیک که حتی مقدار دقیق جریان رو هم نتونه اندازه بگیره هم مشکل رو حل کنه چون فقط می خوای بفهمی روشنه یا خاموش

دوست عزیز من خودم به این کار هم فکر کردم حتی با یه سنسور جریان که اسم Acs712 بود استفاده کردم ولی یه مشکلی که داشتم این بود که میخوام این دستگاه تا حد ممکن ارزون در بیاد اون سنسوری که گفتم قیمتش 5000 تومان بود . :mrgreen: :redface:

نه به خاطر قدرتش !!!

دیدگاه

خب می تونیم از یه پرت usb استفاده کنیم ، هم 5 ولت داره هم 0 ولت
                Share OR Die

دیدگاه

میتونی یه برنامه بنویسی و برنامه رو بزاری تو استرات پ که به وسیله ارتباط سریال هر چند ثانیه یه پیغامی به avr بفرسته و اگه بعد یه مدت پیغام نرسید یعنی کامپیوتر خاموشه در غیر اینصورت یعنی روشنه

دیدگاه

با تشکر از شما دوستان عزیز که به من در این راه کمک میکنید .

نوشته اصلی توسط ali3635
                    میتونی یه برنامه بنویسی و برنامه رو بزاری تو استرات پ که به وسیله ارتباط سریال هر چند ثانیه یه پیغامی به avr بفرسته و اگه بعد یه مدت پیغام نرسید یعنی کامپیوتر خاموشه در غیر اینصورت یعنی روشنه
                    این کاری که شما گفتید رو امتحان نکردم و روش جالبی هم هست ولی یه مشکل داره این که همه کامپیوتر ها در حال پیشرفت هستند و شرکت های سازنده مادربرد دیگه از پورت های سریال در مادر برد هایشان استفاده نمیکنند اگه بشه این کار رو روپورت usb انجام داد خیلی خوب میشه .شما اگه اطلاعاتی در این مورد دارید دریق نکنید فکر کنم بهترین راه همین باشه آلبته بازم هم مشکل قیمت داریم چون آی سی ft232 یکم گرون در بیاد ولی چون از usb استفاده میشه دیگه نیاز به ترانس تغذیه و مدارات تقویت سیگنال و پورت های برق نیست و با صرفه جویی در آن ها دیگر مشکلی از نظر قیمت نداشته باشیم .

نوشته اصلی توسط Mahdi.N
                    خب می تونیم از یه پرت usb استفاده کنیم ، هم 5 ولت داره هم 0 ولت
                    خب شما هم درست میگید ولی این رو امتحان کردم پورت usb در زمان خاموشی هم داری برق 5 ولت و می باشد و دیگه نمیشه از این موضوع استفاده کرد .

نه به خاطر قدرتش !!!

دیدگاه

ولی کامپیوتر من که خاموش میشه USB دیگه برق نداره
                      چندتا کامپیوتر دیگه رو هم تست کردم اونا هم همینطورن
                      Share OR Die

دیدگاه

سلام,
                        من یک راه به فکرم رسید. مدار رو با چیزی مثل پورت سریال یا همچین ارتباطی وصل کنید به کامپیوتر. یک برنامه به صورت سوریس بنویسید که وقتی برنامه شروع شد به میکرو مثلا عدد 1 رو بفرسته و وقتی برنامه داشت بسته میشد در وقفه خروج برنامه کامپیوتر مثلا عدد 0 رو بفرسته.
                        خیلی شبیه برنامه ای است که اقا مهدی پیشنهاد دادند با این تفاوت که کمی بار از روی میکرو و کامپیوتر برداشته میشه و زود تر میشه خاموش شدن رو فهمید.

دیدگاه

وقتی PC روشن میشه ، به خاطر موتورهای مکانیکی hard-disk و فن ها و منبع تعذیه و ... یه میدان مغناطیسی شاید لحظه ای پیش بیاد. بنابراین شاید بشه با یه سیم پیچ کوچیک این میدان لحظه ای رو به یه ولتاز لحظه ای کوچک تبدیل کرد و با ADC میکرو خوند. به نظر من به آزمایشش می ارزه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط navid021
                            با سلام دوستان عزیز
                            من می خواهم یک مداری درست کنم که خاموش یا روشن بودن کامپیوتر رو از روی برق ورودی تشخیص بده من خودم از یک مقاومت کم اهم استفاده کردم و ولتاژ دوسر اون رو اندازه گرفتم و با افزایش جریان عبوری یا همون روشن شدن دستگاه افت ولتاژ دو سر مقاومت هم بیشتر میشود ولی یک مدار اشکان داره مثلاً نمیدونم باید از دوسر مقاومت سیم بگیرم و یکی رو به مدار تقویت کننده بدم و یه سرش رو به زمین مدار تقویت کننده در این شرایط مدار تقویت کننده آسیب نمی بینه :mrgreen:
                            از دوستان تقاضا دارم اگه اطلاعاتی دارند دریق نکنند . oo: :cry2: oo:
                            اگر هم مدار دیکری رو پیشنهاد می کنید ممنون میشوم .
                            یک سیگنال TTL تو پاور هست به اسم PoweOn این سیگنال اگر به زمین وصل شه، پاور روشن میشه و اگر به یک وصل شه، یا مدار باز شه پاور خاموش میشه.

دیدگاه

سلام،ببین این مدار بدردت میخوره؟ از الکتور برات کپی کردم ( JANUARY 2008)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X