ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2009/05/03
    23
    0

مولتی ویبراتور و اشمیت تریگر

سلام به تمام مشتاقان آغاز وعرض تبریک به مناسبت بهار که بهترین بهانه برای آغازست
    اطلاعاتی در مورد مدار مولتی ویبراتور(بی آستابل ،آستابل ومونو آستابل) ومدار اشمیت تریگر میخواستم.دقیقا میخوام بدونم کار این دو مدار چیست وچه کاربردی در مدارات الکترونیکی دارند.چند مدار که در آنها از مولتی ویبراتور واشمیت تریگر استفاده شده است معرفی کنید.
    با آرزوی داشتن تنی سالم ودلی شاد در سال جدید برای یکایک شما

2007/12/01
    11
    0

پاسخ : مولتی ویبراتور و اشمیت تریگر

سلام دوست عزیز. سال نوی شما هم مبارک. :bye
    این چیزایی که گفتی برای تولید انواع پالسهای مربعی و غیره برای استفاده به عنوان کلاک جای دیگه استفاده میشند.
    حالا اگه کسی بخواد پالس مربعی یا مثلثی با فرکانس خاص یا زمان روشن یا خاموش بودن مشخصیدرست کنه از این مدارها استفاده می کنه.
    اینها چیزهایی بود که لازمه اولش بدونید.
    حالا می خوایید چیکار کنید؟
    مهارت هر کس در مقابله با مشکلات زندگی بیش از هر کار دیگری که در عمر خود انجام خواهد داد،کیفیت زندگی وی را تعیین خواهد کرد.
    2009/05/03
    23
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط jalili
    سلام دوست عزیز. سال نوی شما هم مبارک. :bye
    این چیزایی که گفتی برای تولید انواع پالسهای مربعی و غیره برای استفاده به عنوان کلاک جای دیگه استفاده میشند.
    حالا اگه کسی بخواد پالس مربعی یا مثلثی با فرکانس خاص یا زمان روشن یا خاموش بودن مشخصیدرست کنه از این مدارها استفاده می کنه.
    اینها چیزهایی بود که لازمه اولش بدونید.
    حالا می خوایید چیکار کنید؟
    با سلام وتشکر از پاسخ تان
    هدف من از پرسش این سوال بیشتر آشنایی با آزمایشهای مهم وکاربردی رشته الکترونیک در صنعت بود تا خودم آنها را انجام بدم ومسلط بشم.در این بین متوجه دو مدار فوق واهمیت تکنیک پالس در صنعت شدم.حال تصمیم دارم که آزمایش های تکنیک پالس را انجام بدم.اگر شما هم آزمایش های مهم وکاربردی دیگری در صنایع الکترونیک سراغ دارید،بهم بگید وراهنمایی ام کنید.
    با سپای و آرزوی بهترین ها
    2009/09/28
    50
    0

دوست عزيز سلام
    همون طوري كه گفتيد تكنيك پالس يك موضوع بسيار پر اهميت ذر دنياي ديجيتال امروزه است
    مدارات مولتي ويبراتور و اشميت تريگر دو واحد اساسي و پر اهميت تكنيك پالس هستند كاربردهاي بسيار زيادي دارند مثلا اشميت تريگر در دهانه ورودي بيشتر آيسي هاي ديجيتال براي تصحيح منطق صفر و يك كه بدليل اعوجاج و خازنهاي پراكنده ممكن است خراب شده باشند وجود داره . خود مولتي ويبراتورها به سه دسته عمده تقسيم ميشن مثلا آاستابل براي توليد موج مربعي در فانكشن و كاربردهاي فراوان ديگه
    اينقدر بحث مفصل و گسترده است كه نميشه در يك تايپيك يا انجام دادن چند آزمايش به موضوع تسلط پيدا كرد شما اول بايد اصول تئوري رو ياد داشته باشي بعد با آزمايش كردن مدارات ترانزيستوري اين واحدها كه امروزه كاربرد آنچناني ندارن موضوع رو درك كني امروزه آيسي هاي بسيار دقيقي از اشميت تريگر و مولتي ويبراتور وجود داره كه با قيمت مناسبشون ديگه به ندرت از مدارات ترانزيستوري گسترده وفقط در كارهاي ساده استفاده ميكنن
    همچنين شما ميتوانيد با مراجعه به ديتا شيت اين آيسي ها نكات آموزشي خوبي رو ياد بگيري
    در آخر پيشنهاد من ابتدا با خواندن كتابهاي مرتبط با تكنيك پالس كه از نظر من بهترينش كتاب ديويد بل هست شروع كن
    2010/04/17
    225
    10

سلام دوست من

براي كاربرد عملي اشميت تريگر مي توان آن را براي سنسور تابع دما استفاده كرد يعني ولتاژ هاي UTP و LTB را متناسب با دو دما انتخاب كرد و خروجي را به AVR داد . يعني اگر سنسور دما در دماي 20 درجه ولتاژ خروجي ان 2 ولت و در دماي 50 درجه 3 ولت است . مي توانيم UTP را 3 ولت و LTP را 2 ولت انخاب كنيم و ديگر نياز به برنامه نويسي ADC و در شاخه ها نداريم و سرعت مدار را بالا برده ايم .

به طور كامل هرگاه سنسور با خروجي پيو سته داشتيم براي مشخص كردن بازه مي توانيم از اشميت تريگر استفاده كنيم .

مولتي وبراتور ها هم كاربرد هاي فراواني دارند .

مثلا در تايمر چراغ هاي راه پله . محافظ يخچال ( در موقعي كه برق مي رود و دوبار برق وصل مي شود ممكن است ولتاژ برق شهر بالا باشد و به دستگاه ها اسيب برسان براي همين تاخيري در اتصال برق به دستگاه مي گزارند مثلا بعد از 3 دقيقه روشن شود . )

و تولد پالس كلاك براي مدرات ديجيتال مانند مدارات ترتيبي
    2014/12/25
    1
    0

سلام ممنون عزیزان راجبش تحقیق خواستن فردا باید تحویل بدم
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6