اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مراحل ساخت یک بازو برای روبات HOME@ (خانگی) ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مراحل ساخت یک بازو برای روبات HOME@ (خانگی) ؟

با سلام

من نزدیک 8 ماه پیش شروع به تحقیق در مورد ساخت روبات خانگی کردمء این روبات همانطور که می دونید از سه قسمت عمده تشکیل شده :
    چشم کامپیوتری( پردازش تصویر ) - پردازش صحبت - بازو
    من قسمت پردازش تصویر را تقریبا تموم کردم و پردازش صحبت هم در دسته احداثه !!! :icon_razz: ( دارم روش کار می کنم ). می خوام قسمت بازو رو شروع کنم ولی اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم. :cry2: اطلاعاتی در مورد سروو و راه اندازیش دارم و کتاب مکانیک و کنترل در روباتیک جان کریگ رو شروع کردم به
    خوندنء همچنین می خوام کتاب رباتیک بنجامین نیکو که فصل هایی از اون در مورد بازو هست رو بخونم ولی در کل هیچ دیده کلی در مورد پروسه ای
    که برای ساخت یک بازو برای مثال با 6 درجه آزادی باشه ندارم.

میشه از شما خواهش کنم بهم بگید چه کتاب هایی رو باید بخونم و مثلا با چه برنامه ای می تونم شبیه سازی یه بازو رو یاد بگیرم و طراحی کنم؟ اصلا
    برنامه ای برای این کار مناسبه و اون برنامه آیا شما کتابی ازش دارید که در مورد ساخت بازو در اون توضیح داده باشه؟

سرتون رو درد آوردم. خلاصه اگه بتونید کتابای مرجعی بهم معرفی کنید که بتونم این پروسه رو با کمک اونها یادبگیرم و انجام بدمء یه دنیا ممنون می شم.

پاسخ : مراحل ساخت یک بازو برای روبات HOME@ (خانگی) ؟

سلام

دقیقا چه کار هایی از بازوت می خوای و حدودا باید چه شکلی باشه؟

موفق باشی
    تو می تونی پس بخواه.

دیدگاه

سلام
      از ی ربات چینی تو همین لیگ عکس گرفتم بعدا می دارم ان شا ا...
      با سازنده اش صحبت کردم می گفت 60 میلیون و در 9 ماه...

ی پیشنهاد خوب، حتما گروهی کار کنید.یکی را بیارید که فقط مکانیک بلد باشه و خودتون بقیه کاراشا بکنید
      موفق باشید
      "مسلانم قبله ام یک گل سرخ..."

If you felt sad, just think your future when you are saying"good old days!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein zabihi
        با سلام

من نزدیک 8 ماه پیش شروع به تحقیق در مورد ساخت روبات خانگی کردمء این روبات همانطور که می دونید از سه قسمت عمده تشکیل شده :
        چشم کامپیوتری( پردازش تصویر ) - پردازش صحبت - بازو
        من قسمت پردازش تصویر را تقریبا تموم کردم و پردازش صحبت هم در دسته احداثه !!! :icon_razz: ( دارم روش کار می کنم ). می خوام قسمت بازو رو شروع کنم ولی اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم. :cry2: اطلاعاتی در مورد سروو و راه اندازیش دارم و کتاب مکانیک و کنترل در روباتیک جان کریگ رو شروع کردم به
        خوندنء همچنین می خوام کتاب رباتیک بنجامین نیکو که فصل هایی از اون در مورد بازو هست رو بخونم ولی در کل هیچ دیده کلی در مورد پروسه ای
        که برای ساخت یک بازو برای مثال با 6 درجه آزادی باشه ندارم.

میشه از شما خواهش کنم بهم بگید چه کتاب هایی رو باید بخونم و مثلا با چه برنامه ای می تونم شبیه سازی یه بازو رو یاد بگیرم و طراحی کنم؟ اصلا
        برنامه ای برای این کار مناسبه و اون برنامه آیا شما کتابی ازش دارید که در مورد ساخت بازو در اون توضیح داده باشه؟

سرتون رو درد آوردم. خلاصه اگه بتونید کتابای مرجعی بهم معرفی کنید که بتونم این پروسه رو با کمک اونها یادبگیرم و انجام بدمء یه دنیا ممنون می شم.

سلام
        من خودم این زمینه اطلاعات زیادی ندارم ولی اگه خواستی ایمیل چینی ها رو بهت میدم
        کوری را هرگز به خاطر آرامش تحمل مکن!
        <دکتر علی شریعتی>

دیدگاه

سازنده این تاپیک که ممکنه دیگه سر نزنه ولی شما لطفا اون لینک و اون ایمیلو بذارید بچه ها استفاده کنند :smile:
          تو می تونی پس بخواه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X