اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی روشن شدن و خاموش شدن یک مدار بوسیله میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی روشن شدن و خاموش شدن یک مدار بوسیله میکرو

با سلام
    من میخوام کل یک مدارو با یک میکرو روشن کنم و بعد از چند ثانیه مدار خاموش شود میخوام ببینم این امر میسره؟؟چگونه؟؟ راستش من خودم یک سیستم قفل الکتریکی دیدم که با فشار دادن یک کلید روشن میشد و بعد از چند ثانیه خاموش می شد!!! چطوری؟؟؟

پاسخ : چگونگی روشن شدن و خاموش شدن یک مدار بوسیله میکرو

مداری که می خواهی با میکرو خاموش و روشن کنی چیه تغذیه اون چقدره ؟؟؟؟؟؟ oo: oo:
    اگه می خواهی مثلاً قفل برقی در رو باز و بسته کنی با این مدار میتونی ؟
    اینکه چند ثانیه بعد مدار رو خاموش کنی هم میتونی تو برنامه میکرو تعریف کنی .

یا

البته بگم که من این مدارات رو خودم از همین سایت از دوستانی که کمک کرده بودن گرفتم و خودم طراحی نکردم . :job: :job:
    روی هر پله که باشی ، خدا یک پله از تو بالاتر است ،
    نه به خاطر اینکه خداست ، به خاطر اینکه دست تورا بگیرد .

باران به دلیل استمرارش سنگ را سوراخ می کند ،
    نه به خاطر قدرتش !!!
    این که چه کسی باشی و در چه موقعیتی به تصمیم خودتان بستگی دارد . ( دکتر شریعتی )

دیدگاه

ممنون از جوابتون ولی خوب خوده میکرو چی میشه؟؟ اونم خاموشه؟؟ !!! یا اون روشنه بقیه مدار خاموش؟؟ میدونی اینو واسه این میخوام که مدارم همیشه روشن نباشه که مصرفش الکی بره بالا می خوام فقط موقع ی میخوان استفاده کنند روشن بشه.تغذیه مدارم 5 ولته .ممنون میشم

دیدگاه

نه این مدارات بالا مثل یه رله عمل میکنن .
        شما می خواهی که خود مدار میکرو و لوازم جانبی اون رو خاموش کنی درسته ؟
        برای خاموش کردن مردارات جانبی می تونی یه رله به یه پورتت وصل کنی و براش برنامه بنویسی که اگه تا چند ثانیه میکرو ورودی نداشت اون رو قطع کنه ولی نباید سر راه تغذیه میکرو باشه چون خود میکرو نباید خاموش بشه تا بتونه این دستورات رو اجرا کنه .
        خود میکرو هم که مصرف آنچنان زیادی نداره و میتونی اون رو همونجوری فعال بزاری ولی اگه اینقدر انرژی کم داری میتونی برای میکرو برنامه بنویسی که بعد از قطع کردن رله خودش به حالت پاور سیو یا استند بای یا هر کدوم از روش های ذخیره سازی انرژی تعیین شده در میکرو بره چون میکرو رو نمیتونی خاموش کنی اگه خاموشش کنی وقتی روشن بشه دوباره باید از اول برنامش رو اجرا کنه .
        البته اگه لوازم جانبی جریان زیاد نمیکشه میتونی تغذیه اون رو از خود پورت avr بگیری در حد یک رله یا کمی بیشتر . موفق باشی
        روی هر پله که باشی ، خدا یک پله از تو بالاتر است ،
        نه به خاطر اینکه خداست ، به خاطر اینکه دست تورا بگیرد .

باران به دلیل استمرارش سنگ را سوراخ می کند ،
        نه به خاطر قدرتش !!!
        این که چه کسی باشی و در چه موقعیتی به تصمیم خودتان بستگی دارد . ( دکتر شریعتی )

دیدگاه

اهان خیلی ممنون از راهنماییات اجراش می کنم اگه مشکل خوردم باز می پرسم
          حالا از بچه ها هر کی فکره دیگه ایم داره مطرح کنه
          ممنون از همگی :applause:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X