اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال دیتا از کیت به کامپیوتر و بعد به شبکه LAN

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال دیتا از کیت به کامپیوتر و بعد به شبکه LAN

با سلام
    من دنبال یه پروژه ای هستم که در آن یک برد مثلا حرارت سنج دیتا را به کامپیوتری که در یک شبکه LAN است بدهد و کامپیوتر های دیگری که در شبکه هستند بتوانند دیتا را بگیرند. حالا می خواستم بدونم از چه برنامه ای برای نوشتن برنامه استفاده کنم؟ این برد دیتایش از چه پورتی بهتر است به کامپیوتر بفرستد؟
    با تشکر

پاسخ : ارسال دیتا از کیت به کامپیوتر و بعد به شبکه LAN

سلام
    باید برنامه نویسی client/server کنید. با هر زبانی میتونین این کارو کنین. نوع پورتش هم مهم نیست (اگه سرعت انتقال واستون مهم نیست)

موفق باشین
    http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

سلام . به نظر من بهترین پروتکل برای انتقال دادهای سنسور SNMP هست . دیگه لازم نیست با کامپیوتر ارتباط برقرار کنید . فقط باید سنسور شما دیتا رو بصورت SNMP بفرسته و توی کامپیوتر مقصد دیتا رو بخونید.
      من واسه کنترل اتاق سرور اداره از SNMP استفاده کردم و با هر نرم افزار SNMP میشه کار کرد باهاش.
      نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پشه 007
        سلام . به نظر من بهترین پروتکل برای انتقال دادهای سنسور SNMP هست . دیگه لازم نیست با کامپیوتر ارتباط برقرار کنید . فقط باید سنسور شما دیتا رو بصورت SNMP بفرسته و توی کامپیوتر مقصد دیتا رو بخونید.
        من واسه کنترل اتاق سرور اداره از SNMP استفاده کردم و با هر نرم افزار SNMP میشه کار کرد باهاش.
        میشه بیشتر توضیح بدید ؟
        کامپیوتر مقصد امکانات خاصی که نمیخواد ؟ کلا امکاناتی که این پروژه میخواد چیان ؟
        چطوری اطلاعات سنسور رو به بسته SNMP تبدیل می کنیم ؟ نوع سنسور مهمه؟ یعنی خود سنسور باید این قابلیت رو داشته باشه یا مهم نیست ؟
        تو تعداد سنسور ها چی ؟ محدودیتی نیست که ؟
        ممنون از جوابتون.

دیدگاه

سلام .
          snmp سرواژه Simple Network Management Protocol isj و یک پروتکل ارسال اطلاعات بصورت UDP هست .
          کامپیوتر مقصد باید این اطلاعاتی که توی شبکه برودکست میشه رو به اصطلاح TRAP کنه . و بخونه.
          ولی سنسور شما باید مستقمیا به شبکه وصل باشه و بتونه اطلاعات رو به قالب SNMP بفرسته . اینجای کار سخته .
          شما میتونید هر چند تا دیتا رو از طریق یک دستگاه بفرستید
          نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

به نظر من client/server بهتره. :smile:
            [img width=119 height=100]http://www.haojieworld.com/image/cooperation.jpg[/img]

دیدگاه

از همه دوستان ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARST
                با سلام اگه امکان داره بیشتر توضیح بدید. از چه نرم افزاری باید استفاده کرد. من بردی ساختم که میتونم با UDP باهاش داده ارسال و دریافت کنم. حالا میخوام داده ها رو با پروتکل snmp ارسال کنم و میخوام که به مطابق با یک استاندارد داده ارسال بشه. من فرمت داده snmp را تا حدودی بلدم اما نمیدونم با چه نرم افزاری ارتباط برقرار کنم و داده ها را با چه ترتیب و نام و فرمتی برای نرم افزار ارسال کنم تا براش قابل فهم باشه. هدف من مونیتور کردن مقادیر آنالوگ مانند ولتاژ و جریان یک تابلو برقه. توی بردم از w5100 استفاده کردم.

دیدگاه

نیاز به پروتکل SNMP نیست
                  در واقع شما نیاز به پکتهای برادکست UDP دارید که پروتکل های زیادی ازش استفاده میکنن یکیش هم این snmp هست

شما هر پکت UDP که به آدرس رزو شده 255.255.255.255 بفرستید در واقع به تمام کامپیوترهای شبکه یک کپی اون ارسال میشه
                  تعیین استراکچر و فرمت اطلاعات ارسالی هم دست خودتونه نه محدود به استاندارد snmp
                  آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
                  تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
                  آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
                  هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

نوشته اصلی توسط J0KER
                    نیاز به پروتکل SNMP نیست
                    ممنون از راهنمائیتون. من سیستمهای برقی زیادی رو دیدم که داده ها رو با پروتکل snmp ارسال میکنند (مثل ups شرکت هیوندای) و یک نرم افزار هم برای ارتباط با اون ارائه میدن. پس دلیل استفاده از snmp چیه. در هر صورت من هدفم اینه که ارتباط با شبکه از یک استاندارد پیروی کنه. لطفا بیشتر کمک کنید. من یه چیزایی در رابطه با mib خوندم. این طور که من فهمیدم اگه اشتباه نکنم روشی برای تعریف داده های مورد نظره. تو مانوئل یه نرم افزار snmp دیدم که میشه توش mib لود کرد. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X