ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2009/02/27
    27
    0

ارسال دیتا از کیت به کامپیوتر و بعد به شبکه LAN

با سلام
    من دنبال یه پروژه ای هستم که در آن یک برد مثلا حرارت سنج دیتا را به کامپیوتری که در یک شبکه LAN است بدهد و کامپیوتر های دیگری که در شبکه هستند بتوانند دیتا را بگیرند. حالا می خواستم بدونم از چه برنامه ای برای نوشتن برنامه استفاده کنم؟ این برد دیتایش از چه پورتی بهتر است به کامپیوتر بفرستد؟
    با تشکر
    2009/01/19
    553
    0

پاسخ : ارسال دیتا از کیت به کامپیوتر و بعد به شبکه LAN

سلام
    باید برنامه نویسی client/server کنید. با هر زبانی میتونین این کارو کنین. نوع پورتش هم مهم نیست (اگه سرعت انتقال واستون مهم نیست)

موفق باشین

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2006/12/25
    کرج
    391
    3

پاسخ : ارسال ديتا از کيت به کامپيوتر و بعد به شبکه LAN

سلام . به نظر من بهترين پروتکل براي انتقال دادهاي سنسور SNMP هست . ديگه لازم نيست با کامپيوتر ارتباط برقرار کنيد . فقط بايد سنسور شما ديتا رو بصورت SNMP بفرسته و توي کامپيوتر مقصد ديتا رو بخونيد.
    من واسه کنترل اتاق سرور اداره از SNMP استفاده کردم و با هر نرم افزار SNMP ميشه کار کرد باهاش.
    نوفن پردازش هوشمند
    2006/12/19
    تهران
    711
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط پشه 007
    سلام . به نظر من بهترين پروتکل براي انتقال دادهاي سنسور SNMP هست . ديگه لازم نيست با کامپيوتر ارتباط برقرار کنيد . فقط بايد سنسور شما ديتا رو بصورت SNMP بفرسته و توي کامپيوتر مقصد ديتا رو بخونيد.
    من واسه کنترل اتاق سرور اداره از SNMP استفاده کردم و با هر نرم افزار SNMP ميشه کار کرد باهاش.
    میشه بیشتر توضیح بدید ؟
    کامپیوتر مقصد امکانات خاصی که نمیخواد ؟ کلا امکاناتی که این پروژه میخواد چیان ؟
    چطوری اطلاعات سنسور رو به بسته SNMP تبدیل می کنیم ؟ نوع سنسور مهمه؟ یعنی خود سنسور باید این قابلیت رو داشته باشه یا مهم نیست ؟
    تو تعداد سنسور ها چی ؟ محدودیتی نیست که ؟
    ممنون از جوابتون.
    2006/12/25
    کرج
    391
    3

سلام .
    snmp سرواژه Simple Network Management Protocol isj و يک پروتکل ارسال اطلاعات بصورت UDP هست .
    کامپيوتر مقصد بايد اين اطلاعاتي که توي شبکه برودکست ميشه رو به اصطلاح TRAP کنه . و بخونه.
    ولي سنسور شما بايد مستقميا به شبکه وصل باشه و بتونه اطلاعات رو به قالب SNMP بفرسته . اينجاي کار سخته .
    شما ميتونيد هر چند تا ديتا رو از طريق يک دستگاه بفرستيد
    نوفن پردازش هوشمند
    2009/02/07
    26
    0

به نظر من client/server بهتره. :smile:
    [img width=119 height=100]http://www.haojieworld.com/image/cooperation.jpg[/img]
    2009/02/27
    27
    0

از همه دوستان ممنونم
    2010/07/08
    134
    3
    aed

نقل قول نوشته اصلی توسط ARST
    با سلام اگه امکان داره بیشتر توضیح بدید. از چه نرم افزاری باید استفاده کرد. من بردی ساختم که میتونم با UDP باهاش داده ارسال و دریافت کنم. حالا میخوام داده ها رو با پروتکل snmp ارسال کنم و میخوام که به مطابق با یک استاندارد داده ارسال بشه. من فرمت داده snmp را تا حدودی بلدم اما نمیدونم با چه نرم افزاری ارتباط برقرار کنم و داده ها را با چه ترتیب و نام و فرمتی برای نرم افزار ارسال کنم تا براش قابل فهم باشه. هدف من مونیتور کردن مقادیر آنالوگ مانند ولتاژ و جریان یک تابلو برقه. توی بردم از w5100 استفاده کردم.
    2010/05/01
    اصفهان
    378
    2

نياز به پروتكل SNMP نيست
    در واقع شما نياز به پكتهاي برادكست UDP داريد كه پروتكل هاي زيادي ازش استفاده ميكنن يكيش هم اين snmp هست

شما هر پكت UDP كه به آدرس رزو شده 255.255.255.255 بفرستيد در واقع به تمام كامپيوترهاي شبكه يك كپي اون ارسال ميشه
    تعيين استراكچر و فرمت اطلاعات ارسالي هم دست خودتونه نه محدود به استاندارد snmp
    آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
    تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
    آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
    هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي
    2010/07/08
    134
    3
    aed

نقل قول نوشته اصلی توسط J0KER
    نياز به پروتكل SNMP نيست
    ممنون از راهنمائیتون. من سیستمهای برقی زیادی رو دیدم که داده ها رو با پروتکل snmp ارسال میکنند (مثل ups شرکت هیوندای) و یک نرم افزار هم برای ارتباط با اون ارائه میدن. پس دلیل استفاده از snmp چیه. در هر صورت من هدفم اینه که ارتباط با شبکه از یک استاندارد پیروی کنه. لطفا بیشتر کمک کنید. من یه چیزایی در رابطه با mib خوندم. این طور که من فهمیدم اگه اشتباه نکنم روشی برای تعریف داده های مورد نظره. تو مانوئل یه نرم افزار snmp دیدم که میشه توش mib لود کرد. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10