اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد فایل هگز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد فایل هگز

با عرض سلام
    لطفآ در مورد فایل هگز توضیح دهید که این فایل را باید قبل از پروگرمر کردن به میکرو کنترلر انتقال داد یا بعد از ان
    وتوسط جه نرم افزاری باید ان را به میکرو انتقال داد یا مثلا با بیسکام می شود ان را انتقال داد لطفا به طور کامل توضیح دهیدواصلا این فایل هگز چه کاری انجام می دهد

پاسخ : سوال در مورد فایل هگز

سعی میکنم کامل بگم :

ببینید شما میخواهید برای میکروکنترولر برنامه بنویسید درسته ؟

باید از یک زبان برنامه نویسی ( مثل اسمبلی ، c ، basic و .....) استفاده کنید.

خوب خروجی این زبانها حتما باید تبدیل به کد هگز شوند وگرنه برای میکروکنترولر قابل فهم نیست . تبدیل هر زبانی به هگز توسط compiler آن زبان انجام می گیرد.

برای انتقال فایل hex به میکرو به یک سخت افزار به نام" پروگرامر" نیاز دارید . مسلما هر پروگرامری از نرم افزار مخصوصی که در pc نصب می شود استفاده میکند .

بطور خلاصه:
    1- برنامه را با زبان مورد نظر مینویسید
    2- آنرا با کامپایلر به hex تبدیل میکنید
    3- توسط pc و پروگرامر آنرا در میکرو کنترولر برنامه ریزی میکنید.

البته الان بیشتر زبانهای برنامه نویسی و کامپایلر آنها در یک بسته نرم افزاری هستند . حتی بسیاری از آنها نرم افزار پروگرامر که با بسیاری از پروگرامر ها سازگار است را در خود دارند . مثل باسکام که هم محیط برنامه ریزی بیسیک است هم کامپایلر هم پروگرامر و هم سیمولاتور .

سیمولاتور برنامه ای است که توسط آن میکرو شبیه سازی و انجام دستورات تحت کنترل شما می شود.

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid_teh2005
      سعی میکنم کامل بگم :

ببینید شما میخواهید برای میکروکنترولر برنامه بنویسید درسته ؟

باید از یک زبان برنامه نویسی ( مثل اسمبلی ، c ، basic و .....) استفاده کنید.

خوب خروجی این زبانها حتما باید تبدیل به کد هگز شوند وگرنه برای میکروکنترولر قابل فهم نیست . تبدیل هر زبانی به هگز توسط compiler آن زبان انجام می گیرد.

برای انتقال فایل hex به میکرو به یک سخت افزار به نام" پروگرامر" نیاز دارید . مسلما هر پروگرامری از نرم افزار مخصوصی که در pc نصب می شود استفاده میکند .

بطور خلاصه:
      1- برنامه را با زبان مورد نظر مینویسید
      2- آنرا با کامپایلر به hex تبدیل میکنید
      3- توسط pc و پروگرامر آنرا در میکرو کنترولر برنامه ریزی میکنید.

البته الان بیشتر زبانهای برنامه نویسی و کامپایلر آنها در یک بسته نرم افزاری هستند . حتی بسیاری از آنها نرم افزار پروگرامر که با بسیاری از پروگرامر ها سازگار است را در خود دارند . مثل باسکام که هم محیط برنامه ریزی بیسیک است هم کامپایلر هم پروگرامر و هم سیمولاتور .

سیمولاتور برنامه ای است که توسط آن میکرو شبیه سازی و انجام دستورات تحت کنترل شما می شود.

موفق باشید

از راهنمایی شما ممنونم ولی من 2 سوال دیگر هم دارم
      1-پس عمل کامپایل کردن یعنی تبدیل برنامه به کد هگز ؟ پس اگر این طور است پس چرا بعضی از سایت ها هم برنامه را می گذارند وهم کد هگز را
      2-برای کامپایل کردن در برنامه بیسکام باید چه کاری انجام داد؟
      از اینکه سوالاتم ابتدایی است مرا ببخشید چون رشته من برق صنعتی است وبا الکترونیک اشنایی زیادی ندارم وباید برای پروژه یک مداری بسازم
      با تشکر

دیدگاه

برای اینکه شما بتوانید فایل را چنانچه بخواهید تغییر دهید .

فایل هگز را نمیتوان به راحتی تغییر داد.

در باسکام کلیدی در بالای صفحه هست که عکس آی سی مشکی دارد.(compile current file F7)

موفق باشید

دیدگاه

برای گرفتن پاسخ این سئوال به این آدرس مراجعه کنید.
          در این آدرس اطلاعات نسبتاً کاملی از این نوع فایل ها وجود دارد.

http://rajabi.somee.com/view/view.asp?id=115

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X