اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اشمیت تریگر در PIC

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اشمیت تریگر در PIC

سلام

چطوری میتونم حد پایین و حد بالای تحریک شدن پایه های اشمیت تریگر میکرو های PIC رو تعیین کنم؟

پاسخ : اشمیت تریگر در PIC

متاسفانه این امکان در PIC ها (یا حداقل اون مدل هایی که من میشناسم) وجود نداره. عجیبتر اینکه تو دیتاشیت هم هیچی در مورد سطح هیسترزیس ننوشته!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد ایجی
      متاسفانه این امکان در PIC ها (یا حداقل اون مدل هایی که من میشناسم) وجود نداره. عجیبتر اینکه تو دیتاشیت هم هیچی در مورد سطح هیسترزیس ننوشته!!
      تو Avr چی هست؟

من یه موج دارم که اسپایکهایی غیر از موج اصلی داره هم + هم - باید چیکارش کم!

دیدگاه

من با AVR آشنا نیستم.
        یه سوال: اسپایک چی هست؟ بیشتر توضیح بده شاید بشه یه کاریش کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد ایجی
          من با AVR آشنا نیستم.
          یه سوال: اسپایک چی هست؟ بیشتر توضیح بده شاید بشه یه کاریش کرد.
          اسپایک یه تیظه اضافی روی موجه اصلیه

این موجمه با اسپایک:
          http://www.mypicturehost.com/show.php/77104_spike.JPG.html

دیدگاه

یک ولوم وصل کن به یک پایه ورودی PIC دو سر دیگه ولوم رو به منبع تغذیه و زمین وصل کن
            یک برنامه بنویس که اگر اون پایه یک شد ، یک LED روشن بشه
            حالا ولوم رو از صفر ، آروم اضافه کن تا LED روشن بشه . این ولتاژ روشن شدن هست . همین کار رو برای حد بالا انجام بده.
            بهتره از ولوم 10 دور اسفاده کنی

دیدگاه

سلام

1.شاید وجود این تیغه تعبیر جالبی برای اسپایک نباشد(البته بصورت علمی نه عرفی) اما میشه بگین خروجی میکرو تون رو به چی وصل کردین؟ بیشتر اوقات وجود خازن های کوچک یا حتی بزرگ پارازیت های ناخواسته ای رو بوجود میاره

2. یه نگاهی به دیتا شیت آی سی 74HCT132 بندازین. یه تستی کنید با این ای سی ببینید مشکلتون حل میشه
              برای استفاده از این ای سی سر های یکی از NAND ها مثلا پایه های 1و2 را به هم وصل کنید و به همان جایی که پروب اسیلوسکوپ را وصل کردید متصل کنید و حالا پروب اسیلوسکوپ رو به پایه 3 وصل کنید. بازم هم مشکل دارید؟

3.یه نکته دیگه اینکه فکر کنم این شکل ماله اسیلوسکوپ دیجیتال بود درسته؟ اگه آره >> با اسیلوسکوپ آنالوگ هم یه تستی بکن ببین بازم این موردو داری اگه بازم داشتی و بعد از استفاده از این ای سی هم مشکلت حل نشد بگو شاید بشه ایده های دیگه ای روش زد

در پناه دادار پایدار

دیدگاه

1.شاید وجود این تیغه تعبیر جالبی برای اسپایک نباشد(البته بصورت علمی نه عرفی) اما میشه بگین خروجی میکرو تون رو به چی وصل کردین؟ بیشتر اوقات وجود خازن های کوچک یا حتی بزرگ پارازیت های ناخواسته ای رو بوجود میاره
                ورودی میکرو هستش نه خروجی ... از پشت پنل خودروی سمند پایه مربوط به سرعت و دور موتور رو جدا کردم و به میکرو وصل کردم ...
                موجی که میبینید همون موجه ولی 13v و 0v خروجیشه که نویزی هم روشه که اسیلسکپ من نمیبینتش! و اون به اصتلاح اسپایک هم شانسی شکارش کردم ...

2. یه نگاهی به دیتا شیت آی سی 74HCT132 بندازین. یه تستی کنید با این ای سی ببینید مشکلتون حل میشه
                برای استفاده از این ای سی سر های یکی از NAND ها مثلا پایه های 1و2 را به هم وصل کنید و به همان جایی که پروب اسیلوسکوپ را وصل کردید متصل کنید و حالا پروب اسیلوسکوپ رو به پایه 3 وصل کنید. بازم هم مشکل دارید؟
                الان که ای سی رو ندارم ولی فکر کنم باید یه جوری اولی موج رو ساف کنم بعد ازش استفاده کنم...

3
                .یه نکته دیگه اینکه فکر کنم این شکل ماله اسیلوسکوپ دیجیتال بود درسته؟ اگه آره >> با اسیلوسکوپ آنالوگ هم یه تستی بکن ببین بازم این موردو داری اگه بازم داشتی و بعد از استفاده از این ای سی هم مشکلت حل نشد بگو شاید بشه ایده های دیگه ای روش زد
                بردن اسیلسکپ توی ماشین کار سختیه چه برسه به آنالوگ! تازه من فقط دیجیتال دارم :cry: اونم زاقارتش

دیدگاه

سلام
                  اون آی سی ماله همینه که موج رو صاف کنی . من با اسیلوسکوپ دیجیتال کار کردم و فکر می کنم که مشکل شما از همون باشه زیاد بهش گیر نده بیخیالش شو یا از این ای سی استفاده کن .ببینم خط مبدات صفر ولته دیگه نه؟ اگه آره>> خوب این که داره میاد زیره صفر که نشون میده مشکل از دستگاه ثبته یعنی اسیلوسکوپ ضعیف.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masiha308
                    سلام
                    اون آی سی ماله همینه که موج رو صاف کنی . من با اسیلوسکوپ دیجیتال کار کردم و فکر می کنم که مشکل شما از همون باشه زیاد بهش گیر نده بیخیالش شو یا از این ای سی استفاده کن .ببینم خط مبدات صفر ولته دیگه نه؟ اگه آره>> خوب این که داره میاد زیره صفر که نشون میده مشکل از دستگاه ثبته یعنی اسیلوسکوپ ضعیف.
                    کدوم ای سی؟

با دیود تونستم این طیغه رو حذف کنم ولی فکر کنم توی پیک بالاش هم این طیغه باشه که من نمیدونم باید با چی حذفش کنم!

اسکپم 15M هستش همون ایرانیه TNM 2060 هستش ....

راستی فرکانس موج زیاد نیستا! بین 1 تا 200 هرتزه

دیدگاه

CD4093BC
                      Quad 2-Input NAND Schmitt Trigger

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X