اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

توضیحاتی در خصوص پروگرامر USB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

توضیحاتی در خصوص پروگرامر USB

دوستان سلام

تفاوت پروگرامر usb با stk در چیست ؟

اگر ممکن است توضیحاتی در خصوص این پروگرامر بدهید

پاسخ : توضیحاتی در خصوص پروگرامر USB

نوشته اصلی توسط elecomp66
    دوستان سلام

تفاوت پروگرامر usb با stk در چیست ؟

اگر ممکن است توضیحاتی در خصوص این پروگرامر بدهید
    با سلام
    پروگرمر USB توسط با استفاده از پورت USB کامپیوتر و یک نرم افزار (فکر می کنم) روسی یا آلمانی (PRGISP) تمامی میکروهای AVR را می تواند پروگرم کند ، و پروگرمر STK توسط یک عدد آی سی 74HC244 به پورت پرینتر وصل شده و توسط پروتکل SPI میکرو را پروگرم میکند و یه نکته آخر اینکه پروگرمر USB سرعت بالاتری نسبت به پروگرمر STK دارد. ولی پروگرمر STK یک مزیت کلی نسبت به USB دارد و آن اینکه از داخل خود کامپایلر می توان توسط آن میکرو را پروگرم نمود
    در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم لطف آنچه تو اندیشی حکم انچه تو بنمایی

دیدگاه

از لحاظ امکانات مخصوص برای کاربر فرقی با هم ندارن .

دیدگاه

ممنون از جوابتون

در ساخت چقدر تفاوت دارن ؟ غیر از ic که فرمودین

مدارشماتیکش را از کجا می تونم پیدا کنم ؟ همچنین برنامه آن به زبان سی ؟

این مداراتی که در نت هستند چقدر قابل اطمینان هستند ؟آیا پس از ساخت جواب می دهند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elecomp66
          ممنون از جوابتون

در ساخت چقدر تفاوت دارن ؟ غیر از ic که فرمودین

مدارشماتیکش را از کجا می تونم پیدا کنم ؟ همچنین برنامه آن به زبان سی ؟

این مداراتی که در نت هستند چقدر قابل اطمینان هستند ؟آیا پس از ساخت جواب می دهند؟
          دوباره سلام
          این لینکو ببین
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=30529.0
          مطالبشو مطالعه کن
          من خودم در حال حاضر از این پروگرمر استفاده می کنم
          Programmer.rar
          progisp167.rar
          حقیقت امر اینه که من مطالب این پروگرمر رو از آقای تروشه گرفتم و از نوع پروگرمر داخل سایت خبر ندارم ولی فکر می کنم یکی باشن. بهر حال راه اندازی این پروگرمر هزینه ای نداره (حد اکثر 3000 تومن ) ولی واقعا کار راه بنداز هست

در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم لطف آنچه تو اندیشی حکم انچه تو بنمایی

دیدگاه

ممنون از پاسخ شما آقای اسدی

حتما مطالعه خواهم کرد و اگر سوالی بود مزاحم :redface:شما و سایر دوستان خواهم شد

دیدگاه

ولی پروگرمر STK یک مزیت کلی نسبت به USB دارد و آن اینکه از داخل خود کامپایلر می توان توسط آن میکرو را پروگرم نمود
              با اجازه اساتید،
              elecomp66 جان در پروگرامر usbasp اینجوریه(که مستقیماً نمیشه). ولی در پروگرامر avr910 (که اینم usb خور هست)، مستقیماً میتونید از داخل کامپایلر تون پروگرم کنید، درست مثل stk.
              دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

ممنونم

برای ساخت کدام یک را توسیه می کنید ؟

دیدگاه

سلام
                  AVR910 رو شرکت اتمل رسماً به عنوان پروگرمر قبول داره، پدر مادر دار تره
                  برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
                  http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

ساختش سخت نیست ؟ برای فردی مبتدی؟

اگر ممکن است در مورد برنامه ی سی هم برای این پروگرامر قدری راهنمایی ام کنید

دیدگاه

این حرفایی که میگم رو من تجربی کسب کردم و از رو PDF و نوشته بهت نمیگم

من یه دونه USBasp خریدم که سرعت خیلی بالایی داره که مگا 32 رو حدود 8ثانیه یا کمتر طول مکشه بخونه اگه به خاهی پروگرم کنی چون تمام 32 کیلو رو معمولا اسفاده نمیکنیم تو کمتر از یک ثانیه پروگرم میکنه این اولین مضیتش بود

دومیش اینکه نیازی به تامیین ولتاژ میکرو نیستی چون رو خودشون ولتاژ 5 ولت و زمین برای میکرو هست (منظورم تو سوکتش هست یا اون زیف) کلا ادم راحت باهاش ولی......

بزرگترین ایرادش اینکه حداقل برای من اینطور بود کلی باید با پروگرمر ور بری تا کامپیوتر اونو بشناسه مثلا اگه پروگرم کردنش کمتر از یک ثانیه هست حدود 2-10 دقیقه باید ور بری تا کامپیوتر یشناسه که خیلی بد اصلا خوشم نیوم از اینش و الان هم خراب شده

الان یه STK اماده خریدم که تو این پروگرم ولتاژ میکرو تامین نمیشه وباید جدا گونه ولتاژ بدید به میکرو که برای رفع این مشکل یه پورت USB و برداشتم و فقط اون دو سیم برق USB رو وصل کردم به پروگرمر الان دقیقا شده یه USBasp که مشکل تامین ولتاژ میکرو رو نداره و اینم بگم که سرعتش نصف یا کمتر از USBasp هست ولی اصلا اذیت نمیکنه برو یه STK بساز

اینم عکسش اون ریفی که میبینی برای اون پروگرم USBasp هست که باحاش خیلی راحت میشه مگا 8 و 16 و 32 پروگرم کرد چون پایه های مگا 8 با 32 و16 فرق میکنه با این ریف راحت میشه هر سه رو پروگرم کرد که الان من این زیف رو با پروگرمر STK اسفاده میکنم که الان بدونه هیچ مشکلی ( نه مشکل تغذیه میکرو رو دارم و نه مشکل پایه و ...) دارم از این پروگرمر استفاده میکنم وخیلی بهتر از USBasp هست و اون نری USB رو هم خودم گذاشتم که با اون مشکل تغذیه میکرو حل میشه اگه میتونی شما هم این کا رو بکن خیلی خوبه

دیدگاه

آقای vahidsport واقعا ممنون از اطلاعات خوبی که به بنده دادین منتها من حتما باید پروگرامر usb بسازم و از stk نمی تونم استفاده کنم :sad:

دیدگاه

شرط میبندم لپ تاپ داری که پارالل نداره و از stk فراری !!؟
                          منم avr910 رو ساختم. الانم اینجاست! سلام میرسونه :bye
                          البته بماند که دفعه اول، خونم رو یک هفته تو شیشه کرد تا codevision بشناسه :mrgreen: ولی خب سرعتش زیاد نیست، ولی واسه من که خوبه ( کار اورژانسی که نمیخوام بکنم!! ) خوبیش اینه که تو همون کدویژن شناخته میشه. ولی تو bascom کاربرد نداره (نمیشناستش).

vahidsport جان، پایه های سری های مگا و tiny و ... با هم فرق داره، درسته؟ شما چجوری خطوط (همون miso mosi ...) رو به پایه های زیف رسوندی؟ گرفتی منظورم چیه؟
                          اصلاً یه عکس از پشت اون زیف، جوری که مسیر مادگی پین هدر ها تا پایه ها زیف مشخص باشه میزاری ببینم؟؟ :redface:
                          دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

این ریف رو خودم نساختم رو اون پروگرمر USBasp که خریدم رو اون بود که ترتیب پاهاش طوری بود که با این STK هم میشد استفاده کرد و الان هم داره کار میکنه

این سه تا عکس از اون ریف که تو دو تا عکس دو نقطه رو قرمز رنگ کردم که به تونید شمال و جنوب زیف رو تشخیص بدبن
                            رو زیف تو دو نقطه سیاه شده که اون جای یه کریستال بوده

http://www.4shared.com/file/IqJ6fmJ9/_2__Documents.html

دیدگاه

آقای اسدی من از فایل pdf چیزی متوجه نشدم فایل rar هم خوانده نمی شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :sad:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X