اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی تنظیم اسیلاتور داخی به عنوان کلاک

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی تنظیم اسیلاتور داخی به عنوان کلاک

من یک پروگرمر موازی خریدم و از همون سی دی که با پروگرمر میدادن برنامه melab رو ریختم .
    بلدنیستم با برنامه های دیگه پروگرم کنم . فقط فایل هگز رو بابرنامه ی خودش باز میکنم و آنرا پلود میکنم . سوال من اینجاست که برای pic مثل avr یک ویزاردی چیزی باشه که بشه از طریق اون اسیلاتور داحلی را انتخاب کرد ؟ کلا این جور فیوز بیت ها رو چطوری میشه برنامه ریزی کرد ؟ با همون کامپایلرهای مسخره بیسیک یا توی نرم افزار پروگرمر یا اصلا توی خود برنامه ؟
    دلا خوبـــان دل خونيــــن پســـندند
    دلا خون شو که خوبان اين پسندند
    متاع کفر و دين بيآ‌مشتري نيست
    گروهــــي آن گروهي اين پســـندند

پاسخ : چگونگی تنظیم اسیلاتور داخی به عنوان کلاک

اصولی تر اینه که فیوز بیت ها در خود برنامه تعیین بشن. این کار هم در کامپایلر CCS به سادگی هرچه تمام قابل انجامه. متاسفانه در کامپایلر های بیسیک باید به رجیستر های داخلی میکرو آشنایی کاملی داشته باشید.

دیدگاه

سلام
      این چنتا تاپیک رو نگاه کن شاید کمکت کنه
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=37662.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=37695.0

دیدگاه

با سلام به دوستان
        تا اونجایی که من اطلاع دارم میکروهای سری 16 و پایین اوسیلاتور داخلی ندارن ولی برای سری 18 میشه این تنظیمات رو به کار برد. البته استفاده از اوسیلاتور داخلی برای میکروهای PIC یه خورده خوب نیست(البته به نظر من) ولی در کل استفاده از این امکانات به صورت اکسترنال باعث کاهش نویز میشه(البته این مورد رو تو یکی از سمنیارهای شرکت میکروچیپ دیدم) درضمن برای اینکه اوسیلاتور داخلی رو برای سری 18 فعال کنی کافی یه سری به دیتاشیت میکروی مورد نظرتون بزنی و دنبال Internal Oscillator بگردی مثلا برای میکروهای PIC18F2455/2550/4455/4550 توسط ریجستری OSCTUNE میتونید فرکانسی بین 31Khz تا 8Mhz را تعیین کنید.

موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X