ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2009/03/31
    تهران
    115
    0

ایجاد شبکه CAN با استفاده از AVR

سلام
    من می خواستم چندتا میکرو رو با هم شبکه کنم(البته با پروتکل CAN) کسی می تونه راهنمایی کنه که از کدوم میکرو باید استفاده کنم، یا اینکه میشه از ATMEGA32 استفاده کنم و یه مبدل کد براش بسازم
    اگرهم یک مثال ساده بزنید، مثلا یک بایت اطلاعات بین دوتا میکرو جابجا بشه با استفاده از CAN خیلی عالی میشه
    2007/11/09
    ایران
    438
    2
    nsm

پاسخ : ایجاد شبکه CAN با استفاده از AVR

با سلام

شما از سری Atmega نمی تونید استفاده کنید چون باید پروتکل برقراری CAN داشته باشه که نداره
    برای کار با پروتکل CAN بهتر از تراشه های AT90CAN32 یا AT90CAN64 و یا AT90CAN128 از اتمل استفاده کنید

برای لایه فیزیکی هم باید از تراشه های چون : MCP2551 یا PCA82C250 یا TJA1040 یا SN65HVD230 استفاده کرد

البته یه راه دیگه هم دارید که می تونید از Atmega ها استفاده کنید استفاده از تراشه واسط MCP2510 یا MCP2515 که یک مبدل SPI به CAN می باشد
    هرکه خود را یک بار با اشکهایش شستشو دهد تا زنده است پاک و مقدس میماند
    2010/04/10
    6
    0
    FXN

ic قدرتمند و سرعت بالای وجود داره برای can bus نمونش TJA1050 - NXP
    2009/04/07
    341
    1

نمیشه پروتکل CAn رو خودمون پیاده سازی کنیم یعنی به جای استفاده از میکروهای CAN؟
    2008/07/16
    تهران
    677
    6

از ای سی SJA1000 هم می تونی استفاده کنی یک کنترلر CAN است و با PCA82C251 .
    2007/08/08
    216
    1

سلام
    بهترین راه استفاده از همون at90canxx هست چون از سری automotive اتمل هست و توی محیطهای صنعتی پایداری خوبی داره. از طرفی شما با میکرو سر کله میزنید. در صورتی که برید سراغ can controller مجبورید با جفتش سر و کله بزنید!!!

یه راه هم همونطور که دوستان هم گفتن استفاده از icهای can controller هست من خودم با mcp2515 کار کردم.
    کتابخونش هم تو نت هست. البته 2 سال پیش بود و برای من از خارج اومد الان نمیدونم تو بازار هست یا نه.

برای لایه فیزیکی هم همشون مثل هم هستن. ولی فکر میکنم ارزانترینش همون mcp2515 باشه.

من خودم با at90canxx کار نکردم ولی فکر نمیکنم به اندازه 2515 دردسر داشته باشه.

موفق باشید
    Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had
    2008/07/16
    تهران
    677
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط jh_topgraph
    سلام
    بهترین راه استفاده از همون at90canxx هست چون از سری automotive اتمل هست و توی محیطهای صنعتی پایداری خوبی داره. از طرفی شما با میکرو سر کله میزنید. در صورتی که برید سراغ can controller مجبورید با جفتش سر و کله بزنید!!!
    البته در بین خانواده AVR این ایسی مناسب است چون فقط همین نوع داره ولی اگر بخواهیم از لحاظ ارزونی و صنعتی تر بودن مقایسه کنیم . به نظر من سری DSPIC30 مناسب تر است تازه قیمتش هم نصفه و در ضمن توابع امده برای راه اندازی داره .من خودم دارم استفاده می کنم .

نقل قول نوشته اصلی توسط jh_topgraph

یه راه هم همونطور که دوستان هم گفتن استفاده از icهای can controller هست من خودم با mcp2515 کار کردم.
    کتابخونش هم تو نت هست. البته 2 سال پیش بود و برای من از خارج اومد الان نمیدونم تو بازار هست یا نه.
    بله الان این قطعه ها داخل هست و در ضمن قبلا که خیلی قطعات CAN دار نبود من ازش استفاده کردم و بسیار هم خوب جواب میدهد و اطلاعات بهتر و بیشتری در اختیار است .
    2008/07/16
    تهران
    677
    6

سلام دوستان
    توی یک تاپیک دیگری رو داشتم می خواندم که در قسمتی که چدیدن به پایین سایت اضافه شده ادرس این تاپیک رو دیدم . من یه چند ماهی است که can در arm رو هم راه انداختم و می تونم بگم که چقدر باگ داره و اصل از برنامه خود اتمل استفده نکنید که بیشتر باگ داره ئ نا امید می کنه . بگذریم منظور از این موضوع اینه که من با تجربه کردن استفاده از arm و can در ان باز هم ترجیح میدم که از ایسی های کنترلر استفاده کنم مگر اینکه مجبور باشم . البته در بین تمامی کنترلرها به نظر من بهترین رابط can در tms320f2812 و tms320f28335 موجود است .
    موفق باشید .
    2007/12/24
    6
    0

با سلام

کسی رابط آماده USB <==> CAN یا RS232 <==> CAN سراغ نداره؟ ترجیحا نرم افزار و درایور هم داشته باشه خیلی بهتره.

ممنون
    2007/12/24
    6
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط myid123456
    با سلام

کسی رابط آماده USB <==> CAN یا RS232 <==> CAN سراغ نداره؟ ترجیحا نرم افزار و درایور هم داشته باشه خیلی بهتره.

ممنون
    نبود؟ :angry: :cry2:
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13