اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لطفا کمکم کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لطفا کمکم کنید

سلام دوستان عزیز
    من نیاز به یک مدار تقسم کننده ولتاژ دارم که وقتی ولتاژ رو به ورودی اون بدیم بتونه مثلا با تغییر وولتاژ به صورت 1 ولت 1 ولت در هر مرحله یک led رو روشن کنه
    لطفا کمکم کنید
    یا حق

پاسخ : لطفا کمکم کنید

http://www.national.com/mpf/LM/LM3914.html#Overview

دیدگاه

ممنون از لطفتون
      میشه یه مقدار توضیح بدید که طرز کار این مدار به چه شکلیه.چطوری تغییر ولتاژ رو نشون می ده؟؟؟

دیدگاه

مدار داخلی این ای سی تشکیل شده از 10 تا مقایسه گر ، گه که هر کدام از این مقایسه گر ها ولتاژ ورودی را با ولتاژی مقایسه می کنند که یک پله از ولتاژ مقایسه گر طبقه قبلش بیشتر است و این ولتاژ ها بر اساس ولتاژ مرجع ورودی هستند

به عنوان مثال اگر ولتاژ مرجع شما 1.25 ولت باشد ، . چون ده تا خروجی دارد بنابراین به ازای هر 125 میلی ولت یک LED بیشتر در خروجی روشن میشود
        البته چند تا از این ای سی رو می توان پشت سر هم وصل کرد
        تمامی جزئیات داخل دیتاشیتش نوشته شده ، و هزاران مدار توی نت در موردش وجود داره

دیدگاه

ممنون از توضیح شما
          حداکثر توان ولتاژ ورودی به پایه 5 این آی سی چند ولت هستش؟؟؟؟

دیدگاه

اگه اشتباه نکنم ، حداکثر رفرنس 12 ولته پس میشه تا 12 ولت ورودی داد واگر چند تا پشت سر هم وصل کنیم
            تا 35 ولت میشه

Input Signal Overvoltage No Change in Display −35 35 V

دیدگاه

داداشی میکروبلدی ای وی ار :nice: اگه بلدی با ایدی سیش کار کن خوب اگه این جواب نداد من هستم خدمتت هر جور مداری بخوای برنامشو بهت میدم :nice: فقط ندا بده برای راحتی کار اگه خواستی این منم :agree:hamed_bamaram2008@yahoo.com
              خوب اگه خواستی با 2 هزار تومن و هر چند تا ال ایدی که بخوای از 0 تا 1024 ولت :eek: رو برات اندازه گیری میکنم :wow: فقط اگه خواستی ندا بده عتی میشه با دقت 0.5 ولت یا کمتر هم این کارو کرد
              [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

سلام من یک مدار می خوام که بتونه تغییر ولتاژ رو روی ال سی دی نشون بده بوسیله یک ماتریکس خطی .یعنی کم و یا زیاد شدن ولتاژ رو
                می خوام توان اندازه گیری 0.5 ولت به نیم ولت رو داشته باشه اگه مقدوره با ای وی آر باشه
                یا اگه رو ال سی دی هم نشد بتونه همون 10 ال ای دی رو به صورت طبقه ای روشن کنه با تغییر ولتاژ
                ممنون میشم اگه کمکم کنید
                قربون شما

دیدگاه

باشه شروع میکنیم
                  [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

حامد جان ممنون از لطفت.یه ایمیل بهت زدم نرسید؟؟؟امروز بعد از ظهر؟؟؟
                    ماکسیمم ولتاژ 14 ولت باشه

دیدگاه

چشم
                      نه نرسید الان سری جواب بده من انم اگه با یاهو بیاین هستم منم به شما پی ام زدم ولتاژ 14 ولت رو به 1023 قسمت تقسیم کننین هر 13 میلی ولت یه رنج ینی دقت شما بین 10 تا 15 میلی ولت میتونه باشه من الان هستم اگه تونستین با یاهو ان شین

دیدگاه

خوب انشالا مدارم میکشیم
                        واسه دوست گلمون من مدارو با مگا 8 اداوه میدم چون یکمم ارزونه
                        این عکس پایه های مگا 8 است

دیدگاه

منم مشتاقم یاد بگیرمراستی مگا 8 چند تا ای دی سی داره

دیدگاه

دیدگاه

‐‐ویژگی :
                              -1 کارای بالا و توان مصرفی کم
                              -2 دارای 130 دستور که اکثر انها در یک سیکل اجرا میشوند
                              32 ریجیستر کاربردی *8 -3
                              atmega8l و 8 مگا هرتز برای atmega -4 حداکثر کریستال مورد استفاده 16 مگاهرتز 8
                              16 در فرکانس 16 مگاهرتز mips -5 سرعتی تا
                              ‐‐حافظه ، برنامه و داده غیر فرار:
                              8 بایت حافظه فلش داخلی قابل برنامه ریزی k -1
                              این حافظه میتواند تا 10000 بار نوشته و پاک شود (قابلیت پروگرم کردن تا 10000 بار)
                              داخلی sram 1024 بایت حافظه -2
                              داخلی برای ذخیره اطلاعات eeprom 512 بایت حافظه -3
                              این حافظه میتواند تا 1000000 بار نوشته و پاک شود
                              برای جلوگیری از خواندن ان eeprom و flash -4 قفل برنامه داخل حافظه
                              --خصوصیات جانبی:
                              ( تایمر / کانتر 0 و 2 ) compare مجزا و دارای مد prescaler -1 دوتایمر/ کانتر 8 بیتی با
                              ( تایمر / کانتر 1 ) capture , compare مجزا و دارای مد prescaler -2 یک تایمر/ کانتر 16 بیتی با
                              pwm -3 سه کانال
                              دو نوع بسته بندی نصب سطحی میباشند) ) tqfp و mlf 8 کانال مبدل انالوگ به دیجتال در بسته بندی های -4
                              6- کانال با دقت 10 بیت
                              2- کانال با دقت 8 بیت
                              نوع بسته پایه دار) ) pdip 6 کانال مبدل انالوگ به دیجتال در بسته بندی های -5
                              4- کانال با دقت 10 بیت
                              2- کانال با دقت 8 بیت
                              نوعی ساعت است که زمان و تاریخ را مستقل از عملکرد میکرو محاسبه میکند)با اسیلاتور مجزا ) rtc -6 دارای
                              -7 یک مقایسه کننده انالوگ داخلی
                              قابل برنامه ریزی Usart -8
                              قابل برنامه ریزی با اسیلاتور داخلی Watchdog -9
                              isp برای برنامه ریزی (پروگرام کردن )داخل مدار ( هنگامی که میکرو داخل مدار است با پروگرامر isp -10 ارتباط سریال
                              استفاده میشود) reset و sck و mosi و miso میتوانید میکرو را برنامه ریزی کنید ،برای برنامه ریزی از چهار خط
                              slave یا master به صورت isp -11 قابلیت ارتباط سریال
                              خصوصیات ویژه میکرو:
                              شدن میکرو بعد از روشن شدن Reset -1
                              -2 دارای 5 مد در حالت بیکاری برای مصرف کمتر انرژی و راندمان بیشتر
                              -3 منبع وقفه داخلی و خارجی
                              -4 دارای نوسان ساز داخلی کالیبره شده (حداکثر فرکانس این نوسان ساز 8 مگا هرتز است)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X