اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

(کمک فوری) افزایش ورودی خروجی های میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

(کمک فوری) افزایش ورودی خروجی های میکرو

سلام
    اگر بخواهیم از یک پورت میکرو همزمان به صورت ورودی و خروجی استفاده چی کار باید کرد.
    استفاده از لچر ها آیا امکان استفاده همزمان ورودی و خروجی وجود داره؟

پاسخ : (کمک فوری) افزایش ورودی خروجی های میکرو

باید یه جوری مالتی پلکسی عمل کنی . دیتای خروجی رو روی لچ ها بزاری . ورودی رو هم با اینتراپتهای خارجی کنترل کنی ، البته به نوع اطلاعات و سرعت انتقالشون هم بستگی داره .
    A-Hosseini

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronet_ir
      باید یه جوری مالتی پلکسی عمل کنی . دیتای خروجی رو روی لچ ها بزاری . ورودی رو هم با اینتراپتهای خارجی کنترل کنی ، البته به نوع اطلاعات و سرعت انتقالشون هم بستگی داره .
      دوست عزیر لطفا ساده تر بگو
      من می خوام از یک پورت هم زمان led روشن کنم و با همون پورت فرمان ورودی بدم بدون اینکه led خاموش بشه
      یعنب هر وقت خواستم با هرشرایطی کل پورت رو خروجی یا ورودی اسنفاده کنم.

دیدگاه

عزیز از این مدار که کشیدم برات میتونی استفاده کنی،من خودم هم استفاده کردم،ولی تو محیط های صنعتی ممکنه آزار دهنده باشه و نویز پذیر،موفق باشی

دیدگاه

برای اینکار میتونی از آی سی رجیستر استفاده کنی
          دیتا رو رو رجیستر بزار بعد برو ورودی رو بخون ، هر وقت خواستی خروجی بدی ، پرت رو خروجی کن و دیتا رو بده و به رجیستر کلاک بده تا رو خروجیش قرار بگیره
          Share OR Die

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi.N
            برای اینکار میتونی از آی سی رجیستر استفاده کنی
            دیتا رو رو رجیستر بزار بعد برو ورودی رو بخون ، هر وقت خواستی خروجی بدی ، پرت رو خروجی کن و دیتا رو بده و به رجیستر کلاک بده تا رو خروجیش قرار بگیره
            مرسی Mahdi.N
            می شه اطلاعات بیشتر بدی ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Majid-BN
              عزیز از این مدار که کشیدم برات میتونی استفاده کنی،من خودم هم استفاده کردم،ولی تو محیط های صنعتی ممکنه آزار دهنده باشه و نویز پذیر،موفق باشی

مرسی مجید عزیز
              اما چند سوال
              1- توی این لچر ها ( 74HC245 ) احتمالا نباید پایه DIR یا direction control برابر با vcc باشه ؟
              2- فرض کن با زدن یکی از button ها led 1 روشن کردیم یعنی pc0=1 حالا می خوایم تا زمان دلخواه این قضیه ادامه داشته باشه آیا توی این زمان می شه به pc0 که =1 فرمان ورودی داد ؟
              این کار چه طوری انجام می شه ؟ از طریق 0 و1 کردن پورت OE لچر ؟
              3- مشابه به مدلری که کشیدی قبل دیدم :
              [img][/img]
              اما مشکل اینکه تویک محیط نویز داره و بیشتر وقت ها تمام مرودی خروجی ها یک باره فعال می شه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FXN
                مرسی Mahdi.N
                می شه اطلاعات بیشتر بدی ؟
                برای اینکار باید جهت پرت رو تغییر بدی ، یعنی DDRC=0xFF برای خروجی و DDRC=0x00 برای ورودی
                بعد برای دادن خروجی کلاک رجیستر خروجی رو فعال کنی و برای خوندن ورودی باید پایه ی OE در رجیستر ورودی رو فعال کنی...
                Share OR Die

دیدگاه

FXN عزیز، 74HC245 لچ نیست بافر دو جهته هست که میتونی جهت رو با DIR تعیین کنی،و تو این نقشه چون از B به A انتخاب شده بنابراین پایه DIR باید زمین بشه،دیتاشیت رو یه نگاه بنداز،و اینکه من تو بسکام اینکار رو انجام دادم،پورت رو یه بار ورودی در نظر گرفتم و پایه CE آیسی 74HC245 رو زمین کردم و ورودی رو خوندم و یک بار هم پورت رو خروجی در نظر گرفتم و یه پالس HIGH به LOW به پایه LE آیسی 74HC573 دادم تا دیتا رو تو لچ 74HC573 قرار بدم،باز کمکی خواستی بگو،من از این مدار واسه کنترل دستگاه تزریق پلاستیک استفاده کردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X