اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خواندن جرایان 4 میلی آمپر تا 20 میلی آمپر با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خواندن جرایان 4 میلی آمپر تا 20 میلی آمپر با میکرو

درود بر همه دوستان من ولتاژ و توی میکرو بلدم به خونم ولی موندم برای خوندن جریان بین 4 میلی آمپر تا 4 میلی آمپر چی کار کنم ؟؟؟؟
    معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

پاسخ : خواندن جرایان 4 میلی آمپر تا 20 میلی آمپر با میکرو

سلام

کاری نداره.با یک مقاومت تبدیلش کن به ولتاژ ، بعدش مقدار رو با A2D میکرو بخون. :biggrin:

دیدگاه

مهندس چه مقاومتی بزارم و با چه نسبتی تبدیل میشه ؟؟؟؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        کافیه یه مقاومت 250 اهم سر راه خروجی 4-20 و زمین بزاری و ولتاژ دو سر خروجی رو اندازه گیری کنی برای 4mA ولتاژ 1V و برای 20mA ولتاژ 5 ولت خواهی داشت

موفق باشی

دیدگاه

مرسی فقط این رابطه مهمه چهطوری چهار میلی آمپر شد 1 ولت ؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behi88
            سلام دوست عزیز
            کافیه یه مقاومت 250 اهم سر راه خروجی 4-20 و زمین بزاری و ولتاژ دو سر خروجی رو اندازه گیری کنی برای 4mA ولتاژ 1V و برای 20mA ولتاژ 5 ولت خواهی داشت

موفق باشی
            سلام
            شما نمیتونی از مقاومت 250 اهم استفاده کنی.چون 250 اهم مقدارش زیاده و یک مقاومت در مسیر جریانه.
            شما باید از مقاومت 0.1 اهم با دقت بالا استفاده کنی که مثل سیم عمل کنه و فقط کمی مقاومت برای افت ولتاژ دو سرش داشته باشه.این ولتاژ خیلی کمه پس باید اونرو به یک opamp از نوع AD620 بدی و بعد به میکرو.روشی که گفتم روش تمام مولتی متر ها است.اگر بازش کنید میبینید

این تغییر جریان مربوط به سنسور فشار هست؟
            خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید نجفی

سلام
              شما نمیتونی از مقاومت 250 اهم استفاده کنی.چون 250 اهم مقدارش زیاده و یک مقاومت در مسیر جریانه.
              شما باید از مقاومت 0.1 اهم با دقت بالا استفاده کنی که مثل سیم عمل کنه و فقط کمی مقاومت برای افت ولتاژ دو سرش داشته باشه.این ولتاژ خیلی کمه پس باید اونرو به یک opamp از نوع AD620 بدی و بعد به میکرو.روشی که گفتم روش تمام مولتی متر ها است.اگر بازش کنید میبینید

این تغییر جریان مربوط به سنسور فشار هست؟
              نه نیازی نیست ولتاژ خروجی فقط بستگی به ولتاژ تولید کننده 4-20 داره معمولا حداکثر ولتاژ خروجی 2 تا 3 ولت کمتر از ولتاژ منبع تولید کننده جریان هست

فرمولش هم همون v=i.r هست
              v ولتاژ دو سر مقاومت
              i جر یان عبور کرده از مقاوت
              r هم مقدار مقاومت هست

دیدگاه

خوب با یا حساب منبع جریان من دامنه ولتاژ خروجیش 5 ولت هست پس با این احتساب باید 2 یا 3 ولت بده ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط john lock
                  خوب با یا حساب منبع جریان من دامنه ولتاژ خروجیش 5 ولت هست پس با این احتساب باید 2 یا 3 ولت بده ؟؟؟
                  من نه تا حالا نه جایی دیدم و نه شنیدم که با 250 اهم کسی جریان رو اندازه بگیره.اگر طرحی در این مورد با این مقدار هست دوست دارم ببینم.
                  یک مقاومت 250 اهم و مقاومت قطعه ایی که جریانش متغیر هست,هر دو با هم یک تقسیم مقاومتی ایجاد میکنند و از کالیبره با ولتاژ مورد نظر خارج میشه.اما مقاومت 0.1 اهم تقریبا یک سیم هست با کمی مقاومت که در تقسیم ولتاژ با قطعه مورد نظر حذف میشه.

حالتی که گفتم,یک حالت کاملا استاندارد در بررسی جریان یک قطعه جریان متغیر هست,حالا باز هر طور که خودتون راحتید سواد ما در این حد هست و فرمول اهم رو هم تا حالا ندیده بودم.ممنون که توضیح دادید
                  خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

نه باید 2 الی 3 ولت بیشتر باشه یعنی ولتاژ کاری منبع جریانت باید بین 7 الی 8 ولت باشه

دیدگاه

آخه من که نمی تونم منبع جریان رو تغییر بدم اون یه سنسوره که گفته بنا به تغییر مقدار اندازه گیری روی 5 ویلت جریان متغیری رو عبور می ده ؟؟ توی پروتئوس که 5 ولت رو نشون میده مشکل اینه که من نمی خوام به عدد 5 نزدیک بشم چون وسایلی که استفاده می کنیم دقیق نیستند و ممکنه به میکرو آسیب بزنده و اون هم باعث خرابی دستگاهی من بشه .. می خوام از 2 یا 3 ولت بیشتر نده ؟

دیدگاه

پاسخ : خواندن جرایان 4 میلی آمپر تا 20 میلی آمپر &#

نوشته اصلی توسط حمید نجفی

من نه تا حالا نه جایی دیدم و نه شنیدم که با 250 اهم کسی جریان رو اندازه بگیره.اگر طرحی در این مورد با این مقدار هست دوست دارم ببینم.
                        یک مقاومت 250 اهم و مقاومت قطعه ایی که جریانش متغیر هست,هر دو با هم یک تقسیم مقاومتی ایجاد میکنند و از کالیبره با ولتاژ مورد نظر خارج میشه.اما مقاومت 0.1 اهم تقریبا یک سیم هست با کمی مقاومت که در تقسیم ولتاژ با قطعه مورد نظر حذف میشه.

حالتی که گفتم,یک حالت کاملا استاندارد در بررسی جریان یک قطعه جریان متغیر هست,حالا باز هر طور که خودتون راحتید سواد ما در این حد هست و فرمول اهم رو هم تا حالا ندیده بودم.ممنون که توضیح دادید
                        دوست عزیز
                        نیاز نیست که اینقدر ناراحت بشین
                        شما استاد هستید شاید ما نباشیم
                        من سعی کردم سوال دوستمون رو جواب بدم نه اینکه بحث کنم
                        حرف شما هم بسیار بجاست
                        اگر امپدانس ورودی مدار اندازه گیری ولتاژ دو سر مقاومت بالا نباشه، اشکال غیر خطی بودن خروجی به وجود میاد
                        در مورد مقامت 0.1 اهم هم درست میگید این مدار برای حالتی استفاده میشه که بخواهیم مقدار جریان یه سنسور یا دستگاه Passive رو اندازه بگیریم
                        یعنی از خود دستگاه باید جریان 4-20 ازش بگذره
                        اونوقت باید یه مقاومت کم با دستگاه سری کنیم و بعد ولتاژ دو سر مقاومت رو اندازه بگیریم
                        البته مقدار مقاومت هم بستگی به حساسیت دستگاه به Line Regulation داره ، اگر مقدار حساسیتش به Line Regulation کم باشه اونوقت باز هم میشه از مقاومت بالا استفاده کرد
                        ولی برای یه خروجی 4-20 یه مدار Active ، میشه از یه مقاومت موازی با خروجی به صورتی قبلا بحث شد استفاده کرد

موفق باشید

دیدگاه

پاسخ : خواندن جرایان 4 میلی آمپر تا 20 میلی آمپر &#

میتونی یه Part Number از سنسورت بدی؟

دیدگاه

مهندس چه مقاومتی بزارم و با چه نسبتی تبدیل میشه ؟؟؟؟
                            به نظرمن بهترین مقاومتی که برای اینکار میتوانی بگذاری 100 اهم است.چون:
                            در حد پایین:V=100x0.004=0.4v
                            در حد بالا:V=100x0.02=2v
                            اگر مقدار را با AVR بخواهی بخوانی و مقدار ولتاژ ریفرنس داخلی را ست کرده باشی(2.56ولت) میبینی که بهترین و دقیقترین مقدار را خواهی داشت.
                            حالا توان مقاومت را محاسبه میکنیم:
                            P=Rx(I)^2
                            بنابراین : P=0.04watt که کاملاًً در رنج مناسب است.

این ساده ترین و بهترین و کم خرجترین روش است.

دیدگاه

سلام
                              اگه دقت واستون مهمه پیشنهاد میکنم از مبدل rcv420 که واسه همین کار ساخته شده استفاده کنید.

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/texasinstruments/rcv420.pdf

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X