اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چه چیزی باعث برق گرفتگی می شود؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چه چیزی باعث برق گرفتگی می شود؟

سلام دوستان خوبم

چه چیزی باعث برق گرفتگی می شود من هنوز نفهمیدم؟؟مثلا برق 20 ولت 1 میلی امپر می شود

برق dc 2 ولت 1000 امپر می شود؟ :nerd:

پاسخ : چه چیزی باعث برق گرفتگی می شود؟

داداشی اینی که گفتی ینی چه oo: :question: :surprised:
    توضیح بده برق گرفتگی چه ربطی به امپر داره oo:
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
      داداشی اینی که گفتی ینی چه oo: :question: :surprised:
      توضیح بده برق گرفتگی چه ربطی به امپر داره oo:
      سلام

یعنی جریان هیچ موقع باعث برق گرفتگی نمیشه؟؟

دیدگاه

سلام
        جریان و ولتاژ هیچ وقت به تنهایی باعث برق گرفتگی نمیشن. یه مثال تا متوجه بشی:
        فرض کن کنار یه منبع خیلی خیلی بزرگ پر از آب ایستادی و منبع یه لوله داره که داره از اون آب با فشار میریزه بیرون شما هم دستتو گرفتی جلوی لوله و به دستت فشار وارد میشه.(تصور کردی؟) حالا اگه منبع به اندازه یه بطری نوشابه باشه (با فرض اینکه لوله ی خروجیه آب به اندازه لوله ی قبلی باشه) به نظرت فشاری که به دستت میاد بیشتره یا کمتر؟ مسلما" کمتره. چراکه منبع کوچکتر شده. اگه فشار آب به دستت رو برق گرفتگی در نظر بگیری، منبع آب همون ولتاژ میشه که اگه بزرگتر باشه میزان برق گرفتگی بیشتره.
        حالا اگه اون منبع بزرگه یه لوله بزرگ 6 اینچی بهش وصل باشه اگه جلوش وایستی حتی میتونه شما رو پرت کنه. از طرفی اگه لوله 6 اینچی رو به بطری وصل کنی فشار خیلی کمتر میشه تا حدی که نمیتونه به شما فشار بیاره.
        نتیجه:
        1) اگه ولتاژ بالا باشه و جریان کم باشه(منبع بزرگ با لوله کوچک) فشار کمی وارد میشه که ما از پسش بر میایم.
        2) اگه ولتاژ پایین باشه و جریان بالا باشه(بطری و لوله 6 اینچی) فشار خیلی ناچیزه که ما حس نمیکنیم. مثل ترانس های جوش. که جریان بالا دارن ولی ولتاژ ناچیز یعنی اگه دست به ترانس جوش بزنی هیچ کاریت نمیشه.
        3) اگه ولتاژ بالا و جریان بالا باشه(منبع بزرگ و لوله 6 اینچی) فشار خیلی زیاده و شما رو پرت میکنه.
        حالا دیگه میدونی چی باعث برق گرفتگی میشه. مگه نه؟؟؟؟؟؟؟
        چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی بهادر
          سلام
          جریان و ولتاژ هیچ وقت به تنهایی باعث برق گرفتگی نمیشن. یه مثال تا متوجه بشی:
          فرض کن کنار یه منبع خیلی خیلی بزرگ پر از آب ایستادی و منبع یه لوله داره که داره از اون آب با فشار میریزه بیرون شما هم دستتو گرفتی جلوی لوله و به دستت فشار وارد میشه.(تصور کردی؟) حالا اگه منبع به اندازه یه بطری نوشابه باشه (با فرض اینکه لوله ی خروجیه آب به اندازه لوله ی قبلی باشه) به نظرت فشاری که به دستت میاد بیشتره یا کمتر؟ مسلما" کمتره. چراکه منبع کوچکتر شده. اگه فشار آب به دستت رو برق گرفتگی در نظر بگیری، منبع آب همون ولتاژ میشه که اگه بزرگتر باشه میزان برق گرفتگی بیشتره.
          حالا اگه اون منبع بزرگه یه لوله بزرگ 6 اینچی بهش وصل باشه اگه جلوش وایستی حتی میتونه شما رو پرت کنه. از طرفی اگه لوله 6 اینچی رو به بطری وصل کنی فشار خیلی کمتر میشه تا حدی که نمیتونه به شما فشار بیاره.
          نتیجه:
          1) اگه ولتاژ بالا باشه و جریان کم باشه(منبع بزرگ با لوله کوچک) فشار کمی وارد میشه که ما از پسش بر میایم.
          2) اگه ولتاژ پایین باشه و جریان بالا باشه(بطری و لوله 6 اینچی) فشار خیلی ناچیزه که ما حس نمیکنیم. مثل ترانس های جوش. که جریان بالا دارن ولی ولتاژ ناچیز یعنی اگه دست به ترانس جوش بزنی هیچ کاریت نمیشه.
          3) اگه ولتاژ بالا و جریان بالا باشه(منبع بزرگ و لوله 6 اینچی) فشار خیلی زیاده و شما رو پرت میکنه.
          حالا دیگه میدونی چی باعث برق گرفتگی میشه. مگه نه؟؟؟؟؟؟؟
          سلام
          ممنون از جوابتون

چند سوال؟!

dc هم باعث برق گرفتگی می شود؟چه ولتاژ و چه جریانی را بالا می گویند؟برق گرفتگی dc بهتره یا ac?

دیدگاه

چراکه نه DC هم یه نوعی از ولتاژ و جریانه. منتها در دی سی شما دیگه نمیلرزی یه جا خشک میشی. ولی در AC چون ولتاژ متناوبه میلرزی و بعد خشک میشی ضمنا مگه میخوای خودکشی کنی که میگی کدومش بهتره؟ اگه میخوای یه جا خلاص بشی به نظر من DC بهتره.
            تا جایی که من اطلاع دارم ولتاژ 60 ولت به بالا روی بدن انسان تاثیر میذاره اما اینکه از چند به بالا باعث برق گرفتگی میشه رو امتحان نکردم oo: شما که میخوای خود کشی کنی چه بهتر که یه کمکی به ما هم بکنی. به یه نفر سفارش کن که ولتاژی که شما رو خشک کرد، توی سایت بنویسه.......!!!!!

دیدگاه

ببین داداشی من جریانو مقاومت بدنت میکشه خوب بدن خودش با برق کار میکنه :eek: البته تازگیا کشف کردن مقض با 0 1 کار میکنه :applause: خوب جریان بالای 1 ma باعث برق گرفتگی میشه خوب شما که یه ولتاژ 2 ولت رو به بدنت میزنی حالا چقدر جریانداره به کنار جریان عبوری از بدن شما برابر i=v/r
              ولتاژ بدنت 2 ولت مقاومتش در حد 200 کلیو اهم با اهمتر تست کن جریان میشه0.00001 امپر این جریان به بدن هیچ ضرری نداره
              من خودم 220 ولت رو به دستم میزنم ولی برق نمیگیره چون زیر پام کفش هست با این حساب چون یه اختلاف ولتاژ نیست تا جریان رد شه پس برق گرفتگی رخ نمیده در ضمن ولتاژ dc به قلب صدمه بیشتر میزنه چون تو ای سی قلب فرصت زدن داره اما تو دی سی نه oo:
              [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
                ببین داداشی من جریانو مقاومت بدنت میکشه خوب بدن خودش با برق کار میکنه :eek: البته تازگیا کشف کردن مقض با 0 1 کار میکنه :applause: خوب جریان بالای 1 ma باعث برق گرفتگی میشه خوب شما که یه ولتاژ 2 ولت رو به بدنت میزنی حالا چقدر جریانداره به کنار جریان عبوری از بدن شما برابر i=v/r
                ولتاژ بدنت 2 ولت مقاومتش در حد 200 کلیو اهم با اهمتر تست کن جریان میشه0.00001 امپر این جریان به بدن هیچ ضرری نداره
                من خودم 220 ولت رو به دستم میزنم ولی برق نمیگیره چون زیر پام کفش هست با این حساب چون یه اختلاف ولتاژ نیست تا جریان رد شه پس برق گرفتگی رخ نمیده در ضمن ولتاژ dc به قلب صدمه بیشتر میزنه چون تو ای سی قلب فرصت زدن داره اما تو دی سی نه oo:
                دوست عزیز مقاومت بدنت رو چطوری با اهمتر اندازه گرفتی؟ هر بدنی یه جوره، یکی چربی داره، یکی عرق میکنه، یکی جنس گوشت و پوستش فرق میکنه اصلا به موقعیت مکانی فرد وابسته س. بنابراین دلیل نمیشه که بدن بقیه هم 200 کیلو مقاومت داشته باشه. بدن من بعد از اندازه گیری 18 مگا بود حالا چی میگی؟ داداشی

دیدگاه

من کمترین مقدارشو گفتم بهتر شما در برابر برق مقاومی داداشی :applause: نوکرتم من کمترین مقدار که دیدم 200 بوده هرکی کمشو دیده بگه :nice:

دیدگاه

اینم یه حرفیه داداشی

دیدگاه

اگه از AC شوک بگیری فرکانسش هم خیلی مهمه فرکانسها 50 تا 80 نورون ها رو سرویس میکنن .
                      Tesla we owe you

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X