اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سرعت میکرو یا کریستال های بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سرعت میکرو یا کریستال های بالا

آقا من داخل بسکام که سرعت کلاک زنی میکرو رو با دستور
    $crystal=8000000
    lمی زارم سرعت میکرو پایین تر هم می یاد که بالاتر نمی یاد حتی روی پایه های xtall1 , xtal2 یه کریستال 8 مگ هم گذاشتم که باز هم کار نمی کنه؟ چه جوریه این مشکل ؟ چون می خوام ارسال رسیو سریال داشته باشم مجبورم حتما سرعتم روی 9600 baud باشه که حتما باید کریستالم بیشتر بشه، آقا پس امکان داره بگین چرا دستور بالا کار نمی کنه(با کلاک داخلی) و چرا وقتی هم کریستال رو اضافه می کنم باز مشکل حل نمی شه؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : سرعت میکرو یا کریستال های بالا

فیوز بیت هارو تنظیم کردی؟

دیدگاه

9600 با فرکانس های پایین تر مثل 4 هم کار میآ‌کنه
      دلیلی نداره 8 مگ بذاری
      در ضمن فیوزبیت میکرو رو تو چه حالتی گذاشتی؟(8 مگ داخلی؟)
      برای فعال کردن کریستال خارجی باید فیوزبیتش رو تنظیم کنی

دیدگاه

آقا یعنی بدون تنظیم کردن فیوز بیت ها و تنها با نوشتن دستور
        $crystal
        کارم درست کار نمی کنه؟ به جز تنظمیم فیوزبیت داخل بخش پروگرام کردن با دستور خود بسکام نمی شه فرکانس رو تغییر داد ؟ وقتی هم فیوز بیت ها رو تغییر دادم باز احتیاج هست دستور کریستال رو بنویسم؟ اقا می گن با کریستال 11.059 کمترین میزان خطا رو داریم برای همچین کاری باید چه جوری فیوز بیت ها رو با بسکام تنظمیم کنم و برای دستور کریستا باید چی بنویسم(البته اگر دستور کریستال احتیاج باشه)
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

بله دوست عزیز
          فقط با نوشتن دستور $crystal نمیشه فرکانس میکرو رو عوض کرد
          باید قسمت clkSEL رو به 1111 تغییر بدی تا از کریستال خارجی با فرکانس 11095200 هرتز کار کنه
          البته با تنظیم این مقدار، مقدار کریستال شما میتونه از 4MHz تا 16MHz باشه

دیدگاه

آقا sut داخل بسکام باید چقدر باشه؟

دیدگاه

آقا من با تنظیمات بسکام همچین کاری رو که کردم تراشه امو دیگه پروگرمر نمی شناسه ، یعنی بگم انگار سوخت دیگه (sut=11 , clk=1111) مشکل از کجا بود و هست؟

دیدگاه

آقا فهمیدم ، بعد از برنامه ریزی تراشه باید حتما کریستال به پایه ها وصل بشه که پروگرمر بتونه میکرو رو بشناسه(اون هم به دلیل بیت ها هست که زمان ریست کردن برای پروگرمر رو تحت تاثیر قرار می دن)

دیدگاه

بله درسته
                  توجه داشته باش حتی زمانی که از نوسان ساز داخلی استفاده میآ‌کنی باید فیوزبیت رو تنظیم کنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X