اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

L298 یا L293B ؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

L298 یا L293B ؟؟؟

سلام
    خوبین ؟
    فک میکنم همه چی از عنوان سوالم معلوم باشه !!!
    خب میخام تفاوت این دو درایور رو بدونم و اصلا با هم فرق دارن یا نه !!!
    L298 رو میدونم که زیاد استفاده میکنن ولی به خاطر پایه هاش oo: کار ادمو سخت میکنه

حالا به نظر شما کدومو استفاده کنم بهتره ؟!
    مرسی :nerd:

پاسخ : L298 یا L293B ؟؟؟

سلام دوست عزیز بستگی به متورهات داره l293b تنها تا یک امپر جواب میده اما l298 حتی تا سه امپر هم به صورت گذرا عبور میده . هردو فاقد دیود های محدود کننده اند ودر مقابل اضافه جریان خاموش میشند . l293 تا 36 ولت جواب میده و l298 تا 46 ولت در کل l298 به نظر من گزینه بهتریه وبالای نیم امپربهتره از هیت سینک استفاده کنی.
    موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad kalhor
      سلام دوست عزیز بستگی به متورهات داره l293b تنها تا یک امپر جواب میده اما l298 حتی تا سه امپر هم به صورت گذرا عبور میده . هردو فاقد دیود های محدود کننده اند ودر مقابل اضافه جریان خاموش میشند . l293 تا 36 ولت جواب میده و l298 تا 46 ولت در کل l298 به نظر من گزینه بهتریه وبالای نیم امپربهتره از هیت سینک استفاده کنی.
      ببخشید
      من هم می خوام یه ربات مسیر یاب خیلی الکی بسازم ، از گیربکس های پلاستسکی (زرد ها) استفاده کردم. بنوظرتون ار کدوم استفاده کنم که خیلی گرون نباشه؟
      http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
        ببخشید
        من هم می خوام یه ربات مسیر یاب خیلی الکی بسازم ، از گیربکس های پلاستسکی (زرد ها) استفاده کردم. بنوظرتون ار کدوم استفاده کنم که خیلی گرون نباشه؟
        از l293D استفاده کن بهتره ! 16 پایه هست , همه چیز اون موتور ها رو هم ساگورت میکنه !
        اما اگه موتور قوی تر میخوای از l298 و اگر قوی تر تر از l6203
        موفق باشی
        « با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
        این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad kalhor
          . هردو فاقد دیود های محدود کننده اند
          L293 دیود محدود کننده داره
          AYRIC

دیدگاه

دیود محدود کننده ، چی محدود میکنه دوستان؟ :biggrin:
            دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X