اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ربات مکان نما

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ربات مکان نما

دوستان، من تازه با این سایت آشنا شدم، یه مشکلی دارم، می خوام بهم کمک کنید لطفا".

استاد ما ازمون خواسته یه ربات مکان نما بسازیم. این ربات باید بتونه مختصات و زاویشو نسبت به محل اولیش روی lcd نمایش بده. این ربات فقط مستقیم و 90 درجه می چرخه، یعنی استادمون فعلا" در همین حد ربات میچرخونه. می دونیم که باید از شفت انکودر استفاده کنیم ولی نمیدونیم چه جوری. این ربات لیز نمی خوره. میتونین کمکمون کنید؟

پاسخ : ربات مکان نما

دوست عزیز توضیحی که دادی بسیار گنگ اما برای چرحش با زاویه دقیق و تعریف شده هم از شفت انکدر میتونی استفاده کنی هم از سروو البته کار با سروو راحت تره یعنی یک سروو با دیتا شیت معین تهیه میکنی بعد هر زاویه که دوست داری میچرخونیش بعد روی lcd زاویه چرخش رو نشون میدی اما اگر حتما باید از انکدر استفاده کنی باید از سنسورهای مادوم قرمز و اپ امپ استفاده کنی .که بهتره از سنسور هاییی استفاده کنی که فرستنده و گیرنده کنار هم هستند که قیمتی حدود 1000 تومان دارند.
    موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

داداشی من تو مسابقات رباتیک یه تجربه نصفه نیمه به دست اوردم خوب اون تجربه اینه که سنسورهایی با اسم سنسور شتاب سنج هست با یه دستور انتگرال گیری از شتاب مکان بر حسب متر به دست میاد حالا نمیدونم این سنسور چنده و ایا مختصات طول و عرض باید جداگانه با 2 سنسور سنس شه یا یه پک با دو سنسور شتاب سنج با اختاف 90 دجه هم موجود است :cry2: :read: تا این حد تونستم شما رو راهنمایی کنم امید وارم از این سایت راضی باشین :wow: :applause:
      در ضمن اگه تونستین از سنسور موس استفاده کن چون موس در هر ثانیه 1000 عکس از زیرش میندازه بدون سر خوردن در ضمن این که شما سور خوردن لاستیکو میدونین خودش مشخصهی تجربه بالای شماست استاد ما همین مشکلو داشت ولی نمی دونست از چیه :nerd:
      [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

از اینکه جوابمو دادین ممنون، ما حتما" باید از انکودر استفاده کنیم. یکم با نحوه ی کارکردنش مشکل دارم، اینکه سنسور گیرنده و فرستنده زاویه چرخش یه چیز دنده دندرو میده، اگه یه موس قدیمی باز کنید، 2تا گیرنه و 2فش فرسنتده داره که هر جفت، واسه حرکت یه چرخ دندست، مشکل ما اینجاست که اول ربات ما چرخ دنده نداره، دوم اینکه اصلا" این انکودرو کجا باید بذاریم؟ مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط agreena
          ااینکه سنسور گیرنده و فرستنده زاویه چرخش یه چیز دنده دندرو میده، اگه یه موس قدیمی باز کنید، 2تا گیرنه و 2فش فرسنتده داره که هر جفت، واسه حرکت یه چرخ دندست، مشکل ما اینجاست که اول ربات ما چرخ دنده نداره، دوم اینکه اصلا" این انکودرو کجا باید بذاریم؟ مرسی
          برای همینه که بهتره از سنسور موس های نوری و یا بهتر از اون از موس های لیزری استفاده کنید.
          تو می تونی پس بخواه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X