اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه دیباگ کنم و با چی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه دیباگ کنم و با چی

چگونه دیباگ کنم یه میکرو رو
    و به چه درد می خوره
    و اصلا چطوریه
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

پاسخ : چگونه دیباگ کنم و با چی

دیباگ رو میتونید وسیله پروگرامر هایی که از طریق درگاه JTAG میکرو رو پروگرام میکنن انجام بدین
    به وسیله دیباگ کردن شما میتونید در حین اجرای برنامه و روشن بودن آی سی اونو متوقف کرده و مقدار فعلی رجیستر های داخلی میکرو را ببینید
    و حتی میتونید دستورات رو خط به خط اجرا کنید و همزمان تغییر رجیستر ها رو ببینید
    به این صورت میتونید بفهمید کجای برنامه مشکل داره

دیدگاه

یعنی
      میشه فهمید الان میکرو داره چیرو اجرا میکنه
      یه سوال با فرکانس بالا چگونه میشه فهمید
      بعدم من با کدویژن مینویسم چی
      هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
      بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
      میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

آره میشه فهمید
        این قابلیت خود میکرو هست و کاری به فرکانس بالا نداره
        خود میکرو با گرفتن دستور از پورت JTAG دستورات رو خط به خط اجرا میکنه
        چون از قابلیت های میکرو هست فرقی نمیکنه با کدوم کامپایلر برنامه بنویسی
        ولی اگر پروگرامر خود کامپایلر از این قابلیت پشتیبانی کنه بهتره چون میتونی با اجرای هر دستور کامپایلر نتیجش رو روی حافظه ببینی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X