اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار شمارنده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار شمارنده

سلام دوستان

من یک مداری لازم دارم که مثلن با 10 بار زدن یک دکمه برق شهری رو که به یک دستگاه وصله رو قطع کنه مثلن 10 بار یک دکمه tact switch رو بزنیم تا لامپ خاموش بشه. نکته اینه که باید بشه مدار رو تنظیم کرد که مثلن با 10 بار زدن دکمه یا 20 بار یا 35 بار برق شهری رو که به دستگاه وصل میشه رو قطع کنه.

متشکرم.

پاسخ : درخواست مدار شمارنده

یه Attiny2313 بردار و یکی از پایه هاشو با یه ترانزیستور BC546 به یک رله وصل کنه. tact switch رو هم بین پایه دیگه ای سی و زمین وصل کن.
    اگه دوست داری می تونی یه LCD هم به پورت B این آی سی وصل کنی و دو tact switch دیگه هم بزاری تا بعنوان UPآ‌ و DOWN عمل کنه. اگه UP رو بزنی تعداد حد کلید زیاد بشه و روی LCD نشون داده بشه و اگه DOWN رو بزنی برعکس

حالا شروع کن و یه شماتیک بکش تا باهم ادیدتش کنیم. بعد می تونیم روی بردبورد یا فیبر بسازی و برنامشو هم به کمک هم بنویسیم
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadmn
      یه Attiny2313 بردار و یکی از پایه هاشو با یه ترانزیستور BC546 به یک رله وصل کنه. tact switch رو هم بین پایه دیگه ای سی و زمین وصل کن.
      اگه دوست داری می تونی یه LCD هم به پورت B این آی سی وصل کنی و دو tact switch دیگه هم بزاری تا بعنوان UPآ‌ و DOWN عمل کنه. اگه UP رو بزنی تعداد حد کلید زیاد بشه و روی LCD نشون داده بشه و اگه DOWN رو بزنی برعکس

حالا شروع کن و یه شماتیک بکش تا باهم ادیدتش کنیم. بعد می تونیم روی بردبورد یا فیبر بسازی و برنامشو هم به کمک هم بنویسیم

از راهنمایتون خیلی ممنوم :smile:
      فردا مواردی رو که گفتید تهیه میکنم و طبق دستورالعمل شما استاد گرامی عمل میکنم.

دیدگاه

اینم یه شماتیک واسه شما قسمت رله و ترانزیستور رو مثل این ببندید
        [img][/img]http://i35.tinypic.com/qs1isy.jpg
        Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

با سپاس از دایی سیاوش عزیز
          با اینکه شماتیک شما درست دیده نمی شه اما اشکال داره و ترانزیستورش در اولین سوئیچ رله می سوزه.
          بهتره که ما تجربیات واقعیمونو در اختیار دیگران بگذاریم نه چیزهایی که از جاهای دیگه دیدیم. :biggrin:
          تازه قراره دایی سهیل پله پله خودش طراحی کنه و بسازه نه اینکه از شماتیک آماده استفاده کنه.

دیدگاه

سلام

با تشکر از راهنمایی دوستان.

من امروز یک rst 1620-5 v1.0 ) lcd ) و خازن و IC رو با کیت و سیم و .... تهیه کردم.

http://www.thaicyberupload.com/get/7Zc0EjHQg7

شرمنده من یه عکس کشیدم ولی نمیدونم چی رو به چی وصل کنم :nerd:

لطفن بیشتر کنید

دیدگاه

سلام دایی احمد
              من خیلی به مدارش توجه نکردم اما اینو از تو همین سایت برداشتم پس لطف کنید اینو اصلاح کنید تو قسمت اصلی
              (مال مدار قفل رمز دیجیتال بود)
              Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

دایی جان
                عکسهاتو در سایت زیر پلود کن تا همینجا دیده بشه:
                www.ecapic.ir
                قرار شده بود شروع کار با کشیدن شماتیک باشه.
                شماتیک را باید با نرم افزارهای مخصوص بکشی نه paint
                مثل نرم افزار پروتل، اورکد یا پروتئوس
                مثلا شکل زیر یه شماتیکه که توش 2313 و LCDآ‌ بکار رفته و با پروتل کشیده شده:

دیدگاه

سلام استاد :nerd:

ببخشید اگر دیر کردم یکی دو روز مشغله زیاد داشتم.
                  امروز نرم افزار رو تهیه میکنم و تا فردا شماتیک رو میکشم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X