اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سوال به ظاهر مسخره درباره سنسور !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سوال به ظاهر مسخره درباره سنسور !

دوستان سلام
    یه سوال برام پیش اومده ؛ ممنون میشم راهنماییم کنید:

اول یه مقدمه ===> سنسورهای مسیریاب رو که همتون به سلامتی دیدید :biggrin: همین سنسورهایی که توی مسابقات زیاد ازشون استفاده میشه رو میگم ؛ این سنسورها اینجور که معلومه یه خط یا به عبارتی رنگ خط (اگه اشتباه نکنم) رو تشخیص میده ولی مقدار عرض اون قسمتی که سنسور sens میکنه کمه (چند سانتی متره)

حالا سوالم اینه: سنسوری هست که مثل همین سنسور ها رنگ رو روی یه سطح صاف تشخیص بده اما در عرض زیاد؟ مثلا 150cm ؟ شاید سوالم براتون مسخره باشه و همون فکری رو بکنید که من میکنم (که اندازه سنسور در این حال خیلی بزرگ میشه) اما منظور من اینه که سنسورهایی هست که به صورت فرستنده گیرنده عمل کنه ولی عمل sens رو روی یه سطح صاف انجام بده (مثل دیوار - زمین - میز و ....)

من در خصوص سنسورها خیلی ضعیفم ؛ دوستان لطف کنید از اون راهنمایی های خوشجیل و مشجیل خودتون مارو بی بهره نذارید :mrgreen:
    شيطان كه رانده گشت يك خطا بيشتر نكرد خود را براي سجده آدم رضــــا نكرد
    شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

پاسخ : یه سوال به ظاهر مسخره درباره سنسور !

کجای سوال من مشکل داره که کسی جواب نمیده ؟
    1) سوال خیلی مسخره بود
    2) نتونستم درست سوالمو بپرسم
    3) کسی جوابشو نمیدونه
    4) این سوال جواب نداره
    5) گزینه 1 و 4
    6) همه موارد
    7) هیچکدام
    .
    .
    .

شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

دیدگاه

3-2-7
      منظورتون سنسور های مادون قرمزه؟

دیدگاه

150cm !!

سلام
        بعید میدونم یک چنین چیزی که شما می خواین وجود داشته باشه(حداقل من گه ندیدم)
        اگه درست متوجه شده باشم شما سنسوری می خواین که بکه مثلا 85cm سیاه!!! درست فهمیدم؟!؟ oo:
        فرض بر این که درست فهمیده باشم باید خدمتتون بگم که واسه یک چنین کاری پردازش تصویر گزینه مناسبیه. البته کارای دیگه هم با تعمیم دادن و ... همین سنسورا میشه کرد که دیگه شبیه یه دستگاه یا روبات میشه.
        البته من هنوز نفهمیدم دقیقا دنبال چی هستین(از چی فاصله ای،موقعیت سنسور نسبت به اون سطح)
        موفق باشین

دیدگاه

اگه درست متوجه شده باشم شما سنسوری می خواین که بکه مثلا 85cm سیاه!!! درست فهمیدم؟!؟ oo:
          نه دوست عزیز منظورم یه چیز دیگه بود ؛ میخوام ببینم سنسوری هست که بر فرض مثال در حال حرکت (مثل سنسورهای مسیر یاب) از (مثلا همون 85 سانتی متر ) بگه 10 سانتی متر سیاه یا سفیده _آ‌ ببینید برای مثال این سنسور روی یه سطحی در حال حرکت هستش و فضایی با عرض 85 سانت رو sens میکنه ، حالا به یه سری خط سیاه یا سفید یا هر رنگ دیگه روی اون سطح که میرسه (به عرض کمتر از 85 سانتی متر -- برای مثال عرض 15-20 سانتی متر) اونارو تشخیص بده و فرمان لازم رو بده

البته من هنوز نفهمیدم دقیقا دنبال چی هستین(از چی فاصله ای،موقعیت سنسور نسبت به اون سطح)
          فاصله بین 25 تا 60 سانتیمتر با سطح داشته باشه

دیدگاه

آهان...
            خوب اگه اون جایی که سنسور نصب شده حرکت می کنه(یعنی در حال حرکته) فکر کنم راهی به جز دونستن اندازه ی اون حرکته نداریم که واسه اینکارم راه های مختلفی(اینکودر‏‏‏،سنسور شتاب و...) هست.
            وقتی جابه جایی و خروجی سنسور رو داشته باشیم بقیه کار دیگه با میکرو تمومه
            اما این قضیه که این سنسور های مادون قرمز از فاصله 60cm هم جواب بدن رو نمیدونم؟!؟!
            یا بهتر بگم بعیده چون خیلی نویز پذیرن( نور محیط به شدت رو شون اثر داره)
            حالا اینو دوستانی که با این سنسور کار کردن بگن بهتره
            اما اگه فقط بخوای سیاه از سفید تشخیص بدی فکر کنم از این فاصله هم بشه
            مثل این تشخیص مانع ها با مادون قرمز ( (:

دیدگاه

شما صدتا سی ان وای 70 به فاصله یک سانتیمتری هم بچین، باهاش میتونی تا 99 سانت رو اندازه بگیری!
              {خلاف قوانین - امضا ویرایش شد}

دیدگاه

شما صدتا سی ان وای 70 به فاصله یک سانتیمتری هم بچین، باهاش میتونی تا 99 سانت رو اندازه بگیری!
                cny70 میتونه رنگ سفید رو از خاکستری تشخیص بده ؟ oo:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X