اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

arm یا fpga یا dsp

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

arm یا fpga یا dsp

سلام بر همه
    اولین تاپیکم در ارم
    سوال اینه کدوم بهتره و یه توضیح اجمالی بر همشون و اخرین مدل هایی که تو بازار هست
    و منابع و کلا کجاها استفاده میشه
    ساخت کجا هستند
    ممنون
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

پاسخ : arm یا fpga یا dsp

به نظر من بین ARMوDSPبهتره از ARM استفاده کرد چون هم سریعتره وهم کلی امکانات داره مثل USB,CAN,....در مورد FPGA هم که به نظر من کارش با میکروها فرق میکنه و در کارهای مخابراتی فکر کنم هیچی نمیتونه جاشا بگیره

دیدگاه

من برای پردازش تصویر می خواهم
      من یه چند مدتی با ARM7 کار کردم بعدش الان دارم با ARM9 کار می کنم
      ولی تحت دلم یه جورایی ناراضی ام :rolleyes:
      می خواستم نظر اساتید رو بدونم :biggrin:
      { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

fpga : فرکانس کاری بالا ، اجرای دستور العمل های (دلخواه) پیچیده به صورت سریع ، نبودن تقریبا هیچ محدودیتی در طراحی سیستم (انعطاف پذیری بسیار بالا)، برنامه نویسی زمان بر و پیچیده ، طراحی سخت افزار نسبتا پیچیده
        dsp : فرکانسس کاری نسبتا بالا ، اجرای دستور العملهای نسبتا پیچیده (چند ضرب ممیز شناور در یک سیکل و ...) به صورت سریع ، امکانات محدود(انعطاف پذیری پایین) ، برنامه نویسی نه چندان سخت ، طراحی سخت افزار نه چندان پیچیده
        arm7 : فرکانس کاری نه چندان بالا ، دستورالعمل های نه چندان پیچیده ، امکانات زیاد (انعطاف پذیری بالا) ، برنامه نویسی نه چندان سخت ، طراحی سخت افزار نسبتا ساده
        arm9 : به نظر من کلا این رو skip کنید !
        OMAP3 : فرکانس کاری بسیار بالا ، اجرای دستور العملهای پیچیده ، امکانات زیاد (انعطاف پذیری بالا) ، برنامه نویسی نسبتا ساده ، طراحی سخت افزار پیچیده
        *omap3 از 3 پردازنده تشکیل شده : Arm cortex-a8 + DSP + Powervr . که اولی یه شتاب دهنده سه بعدی (به بیان نه چندان دقیق یه جور کارت گرافیک) با پشتیبانی از openGL2 دومی یه 430-MHz TMS320C64x و بالاخره سومی جدیدترین هسته آرم تولید شده با فرکانس 600 مگاهرتز هست . برای اطلاعات بیشتر :
        http://www.iranmicro.ir/forum/showthread.php?t=2846

حالا باید خودتون ببینید رزولیشن تصویر چقدره ، فریم ریت چقدره ، تعداد رنگها چقدره ، چقدر وقت میخواید بگذارید و ... و بین موارد بالا یکی رو انتخاب کنید . (ولی عموما برای پردازش تصویر سنگین از fpga استفاده میشه )

دیدگاه

ممنون
          من نفهمیدم چرا بیخیال ARM9 بشیم؟ oo:
          الان رزولوشن دقیق معلوم نیست ولی ما پیش فرض میگذاریم 1000*1000 پیکسل 30 فریم و 24 بیت رنگ
          والا تا حالا با fpga کار نکردم و دوست دارم بیخیالش هم بشم شایدم نشم :rolleyes:
          حالا با این مشخصات چی کار کنم بهتره ؟
          با پردازنده های پنتیوم و مادربرد های آماده نظرتون چیه؟
          چون دیگه گیر پورت کردن نرم افزار و سیستم عامل واینا هم نیستیم

یه نکته حاشیه ای : این سایت ایران میکرو چرا اینقدر سرورش داغونه؟ :sad:
          { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

اگه اون لینک رو کامل میخوندید میفهمیدید چرا باید بی خیال arm9 شد.
            با این مشخصاتی که گفتید فکر کنم فقط fpga های high end بتونن جواب بدن (البته بسته به پردازش و الگوریتمی که به کار میبرید از pc هم میشه استفاده کرد) !

دیدگاه

حق با شماست تو لینک گفته شده :biggrin:
              ولی خوب ما رو همون ARM9 مانور میدیم تا ببینیم چی میشه :redface:
              { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

خوب یه سوال پردازش تصویر چرا با fpga راحت تره
                اون که همش گیت اند و نور و ایکسنوره
                هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

راحتتر نیست ، ولی شما با fpga میتونید یه سیستم خیلی سریع طراحی کنید (به تعداد نیازتون ضرب کننده و جمع کننده بسازید ، بعضی عملیات رو موازی انجام بدید و...) . یعنی طراحی سخته ولی دستتون خیلی بازه (مثلا اگه استفاده از پردازنده ، زبان basic باشه ، استفاده از fpga ، زبان اسمبلی هست. البته در ابعاد وسیعتر)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X