اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تحلیل مدار دیودی

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تحلیل مدار دیودی

اگه یه مدار داشته باشیم با مثلا 5 دیود چجوری میشه حدس زد کدوم oneو کدوم off.چون بررسی همه حالات خیلی وقت گیره

پاسخ : تحلیل مدار دیودی

دوست عزیز شما یک بارم این سوال رو مطرح کرده بودید.
    در جواب همونطور که دوستان گفتند بستگی به مدار و میزان تسلط شما به مبحث داره. هیچ راه خاصی وجود نداره فقط یکم خلاقیت و ذکاوت میتونه کارتون رو راحتتر بکنه.
    اگر مداری مد نظر دارین بگین تا بررسی کنیم.

دیدگاه

با استفاده از برهان خلف
      آن دیود که احتمال ان بودنش زیاده ان فرض کنید
      بعد ولتاژ نقاط مختلف را محاسبه کنید با محاسبه ولتاژها معلوم می شود که کدام دیود ها ان است
      اگر فرض خلف شما درست باشد
      پس دیود درست را نتخاب کردید ولی اشتباه باشد فرض باطل بوده و آن دیود دیگر....
      برای تشکر از امتیاز + استفاده کنید

دیدگاه

از روش اسکن کردن استفاده کن بی رد خوره........ همه مدارای دیودی یعنی اگه برش باشه راحت به جواب میرسی کافیه Viرو از منهای بینهایت شروع کنی بیاری بالا ...........
        انچه که هستی هدیه خداوند به توست
        و انچه که می شوی هدیه ی تو به خداوند است
        پس در زندگی بینظیر باش

دیدگاه

این مدارات همون طوری که دوستان گفتند با فرض اولیه ( غلط یا درست ) به راحتی قابل تحلیله مدارتون اینجا قرار بدید بهتر می شه کمک کرد
          موفق باشید

دیدگاه

اگه تازه شروع کردین به حل مدارات دیودی،بهتره ورودی رو از منهای بینهایت تغییر بدین و یه جدولی برای on یا off بودن دیودها رسم کنین.اما من پیشنهاد می کنم،چنین مداراتی رو نگه دارین و برین سراغ تمرینای دیگه.وقتی کامل مسلط شدین،اون وقت برگردین رو همین مساله.
            ولی پیشنهاد می کنم کتاب دکتر اشرفیان(انتشارات پوران پژوهش) رو حتماً تهیه کنین و تمام مثال ها و تست هاشو حل کنین.وضعتون خیلی فرق خواهد کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X