اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تنظیم بایاس امپلی400 ماسفت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تنظیم بایاس امپلی400 ماسفت

دوستان عزیز همگی سلام
    مخصوصا مدیرهای باکفایت نظیر آقای اشک و دکترو اقا امیر علی و...همگی
    عزیزان من یه مدار 400ماسفت دارم که 8 تاماسفت یعنی4تا irfp240و4 تا هم 9240 داره و حدود6تا درایور و 5تا پیش درایور اگه میخاین هم تا عکسشو بزارم
    حالا دو تا مشکل دارم:یکی تنظیم مولتی ترن بایاس:لطفا بگین چطور میشه اونو تنظیم کرد و چه تاثیری تو کارکرد مدار داره؟
    یکی اینکه وقتی صدارو تا ماکزیمم و باس و مگاباس رو فعال میکنم فیوز میپره و ماسفت240 شماره 2 میسوزه!نمیدونم علتش چیه لطفا کمکم کنید توروخدا
    در ضمن پری قوی میخاد حدود 4وات اگه بگین چط.ری ممیتونم اونو تهیه کنم ممنون میشم
    اگر A یک معادله از زندگی موفق باشد،آنگاه فرمولش به این صورت است: X^2 + Y - Z/2=A که در آن
    X : کار وتفکر Y: تفریح Z : حرف بیهوده،خواب و پرخوری تعریف شده است.
    http://s1.picofile.com/sasanscience/Pictures/SIGlogo.gif

پاسخ : کمکم فوری:تنظیم بایاس امپلی400 ماسفت

خوب دوستان بر خلاف تصورم که لااقل تو تالارها و انجمن ها چند تا ادم کارکشته و مشتاق کمک به دیگران
    ولی نه اینجا هم بیشتر همون علایق شخصی دخیله مثل جاهای دیگه :nerd:
    اگر A یک معادله از زندگی موفق باشد،آنگاه فرمولش به این صورت است: X^2 + Y - Z/2=A که در آن

دیدگاه

عکس و نقشه مدار رو بزارید ممنون میشم.
      خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

استاد و دوست گرامی اشک
        مدار400وات مونو با8ماسفت به اندازه ای مشهوره که احتمال80%به بالا جنابعالی هم ساختین اونو تابحال که از مونتاژهای انتونی اریک هولتونه!
        خدمتت بگم بایاسش رو فعلا طبق دیود طوری گذاشتم که فقط تو صداهای 80وات به بالا دیود چشمکزن ضربانی شروع بکار کنه و ولتاژ پیوندگاه ماسفت ها در دو طرفف مدار هم برابره حالا بازم دلم چرکینه که بهترین حالتش رو چطور تنظیم کنم
        در ضمن پیش تقویتش هم فعلا یه تون 4558 دارم که قطعا واسش کمه نمیدونم واسه پری تون مناسبش چکار کنم دوست عزیز!!گیر و دار درسها هم هستم وقت کافی که هیچ اصلا وقت....... :read:
        امر بفرما
        http://s1.picofile.com/sasanscience/Pictures/DSC00031.JPG

دیدگاه

اشک عزیز حالا مدار اشناست پیشت؟این عکس مدار خودمه
          واسه احتیاط ادرس پی دی اف هم که مدارش داخلشه میزارم(به وبلاگ هم بیای خوشحال میشم)
          http://s1.picofile.com/sasanscience/...s/400.PDF.html

دیدگاه

راستی با وجود عالی بودن نسبی حجم و بلندی و شدت صدای این امپلی بازم ارضاء نشدم و حقیقتش دیگه ترانس بالاتر از 70دوبل تو ایندهای نزدیک بیشتر نمیتونم جور کنم حالا شما مدار ترانزیستوری باکیفیت و با همین70دوبل تا12امپر و البته بالاتر از 400وات نساختین که منم اوکی کنم؟؟ :job:
            اینم ترانسیه که میگم تو وبلاگ هم مشخصات فنیترش هست

دیدگاه

بله کاملاً هم آشناست. یه سر به اینجا بزن:
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=26078.msg123681#msg123681
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=17641.msg177931#msg177931

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

ازت ممنونم داش اشک
                ولی متاسفانه یه تاپیک که عکساش کاملا از لحاظ لینک خراب شده بود و دیگری هم مربوط به 800وات اقای انتونی هولتون بود
                هرچند نظرات و بحث رو خوندم و بهره بردم
                اگه خودتون تجربه شخصی درمورد این مدار رو بگین برام بهتره،و اینکه اصلا کسی درمورد بایاسش وتنظیم اون حرفی نزده بود!ولی این قدر که تعریف شده بود از مدار ولی من ازش راضی نیستم،طراحیش در سطح خوبی نیست واقعا،ولی خال از لطف نیست
                واسه پری تون چه پیشنهادی میدین که با این سازگار بشه؟

دیدگاه

طراحیش در سطح خوبی نیست واقعا،ولی خال از لطف نیست
                  میشه طراحی سطح خوب و بد رو تعریف کنی؟؟

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=22805.msg106898#msg106898

اینجا گفته بودم

دیدگاه

raxعزیز حالا شما منظورتون از این سوال چیه؟! :rolleyes:
                    اگه میخاین مثل دادگاه اعتراف بازی دربیارم که نه!گفته من قبل و بعدی داشته و خارج از واقعیت هم نیست
                    این مدار از خازن های نویز گیر بیرونی وصافی خروجی کمتر بهره برده و درایورها اصلا واسش مناسب نیست و ماسفت رو به حد مطلوب راه اندازی نمیکنه،مگه ما مدار ندیدیم!ندیدیم که آمپ با4ماسفت چندبرابر کارایی داشته باشه،خوب این آقای هولتون شما برید تحقیق کنید ببینید کیه،پروفسور الیوت نیست که!مداراش تماما مشابه،مگه این آقا800وات هم نزده،خوب مدارش رو ببینید،موازی کردن ماسفت هم هنره واضافه کردن درایور به سبک قبل :angry:
                    حالا بحث اینجاس که پری خوب واسه این مدار و تنظیم بایاسش از اهمیت بیشتری برخورداره
                    مهمتر اینکه مدار ترانزیستوری با این ولتاژ کسی سراغ داره؟؟

دیدگاه

اگه میخاین مثل دادگاه اعتراف بازی دربیارم که نه
                      oo: :NO:

شما با فونت ریز هم می نوشتید من قادر به خوندن هم بودم
                      raxعزیز حالا شما منظورتون از این سوال چیه؟!
                      چه دادگاهی؟ من که روش بایاس کردن رو به شما نشان دادم و هدف کمک کردن بود
                      متاسفانه این بخش پر شده از گفته های غیر کارشناسی که رغبت برای بحث کردن نمی زاره
                      من منتظر برای شنیدن مطالب دیگه ای بودم مثلا یک تحلیل ac !

این مدار از خازن های نویز گیر بیرونی وصافی خروجی کمتر بهره برده
                      اتفاقا این مدار داره که!

درایورها اصلا واسش مناسب
                      اینطور که میبینم شما نمیتونید یه مدار ساده رو بایاس کنید وقتی می تونید از خوب و بد بودن صحبت کنید که بتونید
                      حداقل تحلیلش کنید آیا شما می تونید؟ نمی دونم آیا با ادعای چند تا مدار ساده دیدن از تو نت و یا ساختن و لحیم کاری کسی دربیاد که بتونه نظر بده؟
                      پروفسور الیوت نیست که
                      :biggrin:

دیدگاه

فکر میکنم بحث داره منحرف میشه.
                        من هم این 360 وات یا به قول شما 400 وات رو ساختم و هم 800 وات اون رو. هر دو با کیفیت فوق العاده ای دارند کار میکنند. فرق این دو هم باهم زیاده.
                        هم در طبقه درایور هم ورودی و هم توان و ولتاژ با هم متفاوتند. اتفاقاً مزیتش همینه که با چنین تغییراتی میشه به توان بالاتر رسید.
                        ولی 800 واتش یه کم اذیتم کرد. درایور ماسفتها رو کاملاً راه نمیانداخت.که اونم مشکل ترانزیستورهای ما است نه مدار.
                        800 وات ورودی تفاضلی لازم داره. هم 360 وات و هم 800 وات کمترین نویز ممکن رو دارند.
                        من مطمئن هستم شما از پری مناسب استفاده نکرید. من برای 360 وات از 4 پ امپ استفاده کردم. و برای 800 وات از 12 تا که هنوز در حال تست هستش.
                        مچ کردن این طبقات با هم تجربه و وقت زیادی میخواد.
                        در مورد تنظیم بایاس هم یه مطالبی گفته شده سرچ کنی پیداش میکنی. اسکوپ و... لازم داره که من نداشتم. از پتانسیومتر مولتی ترن هم استفاده نکردم.
                        یادمه یه دوستی گفته بود طوری تنظیمش کن که صدا واضح باشه و کمترین جریان رو هم در حالت بیکاری مصرف کنی. منم انجام دادم.
                        الانم 2 سالی هست که داره به خوبی کار میکنه و خریدارش خیلی راضیه. جالب اینجاست که با دستگاههای نیمه حرفه ای هم رقابت کرده و رضایت بخش بوده.
                        الانم 800 واتش رو برای یه فضای خبلی بزرگ دارم میسازم. البته حدود 4تا ازش لازمه.
                        نمونه مدار 360 وات دوبل و همینطور دستگاه ساخته شده و کامل اون هم توی همین سایت هست.
                        البته خود سازنده هم یه سری اطلاعات در مورد تنظیم داده. اونها رو خوندی؟؟؟
                        ولی من تا حالا نه پری 4 وات دیدم. و نه شنیدم . حساسیت آمپلی معمولاً با ولت RMS نشون داده میشه. که قویترینها بین 1.2 تا 2 ولت RMS به اشباع میرن.
                        پایدار باشید

دیدگاه

800 وات ورودی تفاضلی لازم داره. هم 360 وات و هم 800 وات کمترین نویز ممکن رو دارند.
                          مدار تفاضلی برای نویز گیری تنها نیست!!!

استفاده از فیذبک __پهنای بالای تقویت ___تقویت dc __زمین شدن مجازی امیترهاست

در مورد پری ها باید نوع فیدبک مقاومت ورودی و تطبیق امپدانس انجام داد

در مورد تنظیم بایاس هم یه مطالبی گفته شده سرچ کنی پیداش میکنی. اسکوپ و... لازم داره که من نداشتم. از پتانسیومتر مولتی ترن هم استفاده نکردم.
                          یادمه یه دوستی گفته بود طوری تنظیمش کن که صدا واضح باشه و کمترین جریان رو هم در حالت بیکاری مصرف کنی. منم انجام دادم.
                          خوب لینکش رو دادم:job:
                          یوزی با اسم rax گفته بود :biggrin:

دیدگاه

:icon_razz: شرمنده دیگه جزئیاتش یادم نبود

دیدگاه

آقایrax از اینکه مارو بی تجربه(4تالحیم کاری)و بی دانش(مدارهای تو نت) خطاب کردی گله ای ندارم،اونش با خودت oo:
                              ولی بحث رو این بهم پریدنها غیر علمی میکنند،همونطور که گفتم من بایاسو انجام دادم با دوروش!! و فقط واسه رفع دل چرکی سوال کردم که اونم باکمک یکی از دوستا رفع شد درضمن تو تاپیک لینکتون هم درمورد بایاس خاص این مدار(ضربان ساز+مولتیپل مولتی ترن)رو ندیدم.درمورد نویز گیر هم منظور خازن abیاmktبود وگرنه معلومه نه imd+thd+dpxبالای داره بلکه بهترین کیفیت رو داره و حجم صدا نظر بود.سوالت هم شبیه نیاز به تحلیل نبود درضمن درشت تر ازاون نوشتم که رشته تخصصی من الکترونیک نیست که تحلیل کلامی تئوری انجام بدم ولی تجربی بسیار زیاد کارکردم و لااقل تو میاحث فرستنده و همین صوت بر فرمول ها ومحاسبات هم طبق نیازم تسلط دارم :job:بهرحال کمک بهم مهمه نه این یکی به اون بگی و اون یکی جواب بده!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X