ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12

موضوع: Servo 360

2007/10/12
    337
    0

Servo 360

سلام دوستان،
    کسی از شما دوستان در رابطه با ان سروو هایی که 360 درجه می چرخند مثل SO3 اطلاعاتی دارد؟
    سیستم کاری شون مثل همین سرووهای معمولیه منظورم روش راه اندازیشون هست.
    می ترسم بخرم بعد نفهمم چی به چیه!
    پیشاپیش از پاسختون ممنون! البته دکمه تشکر هم هست که من در کلیک کردن روش کم نمیارم! :biggrin:
    محمد حسین سعادت فر

---------------------------------------------
    آنچه خود داشت زبيگانه تمنا مي كرد....
    2009/10/24
    استان سرسبز گلستان
    16
    0

پاسخ : Servo 360

سلام دوست عزیز
    منم شدیدا در مورد سرو موتورها اطلاعات نیاز دارم
    شما خودتون چقدر در مورد انواعشون و نحوه راه اندازیشون اطلاعات دارین؟؟؟
    ...:: زندگی آن قدر عجیب نیست که شما تصور میکنید زندگی آن قدر عجیب است که شما نمیتوانید تصور کنید ::...
    2010/03/21
    تهران
    223
    0

سلام دوست عزیز ای سروویی که شما گفتید قیمتی حدود 35000 تومان داره وکمتر کسی سراغ دارم که ازش استفاده کرده باشه (گشتاور پایینی هم داره). پس دوتا پیشنهاد دارم : اگر همین گشتاور جوابتو میده(2.5 کیلوگرم بر سانتیمتر) حتما از استپ متور استفاده کن بسیار ارزانتر وراحت تره 2 .از سروو sg5010 باقیمت حدود 10000 استفاده کن(گشتاور تا 5 کیلوگرم بر سانتیمتر) سروو بسیار روتینیه بعد عبارت servo hack رو تو گوگل سرچ کن یاد میگیری چه طوری به همون 360 درجه تبدیلش کنی. اگر پیدانکردی میتونم برات بزارم.
    موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ*اي.
    2009/10/24
    استان سرسبز گلستان
    16
    0

دوست گرامی ممنونم در مورد اطلاعات خوبتون
    ولی میخواستم بپرسم شما در مورد مدار درایور سرو ها اطلاعاتی دارین برام بذارین
    من خیلی به این اطلاعات نیاز دارم
    ممنونم
    ...:: زندگی آن قدر عجیب نیست که شما تصور میکنید زندگی آن قدر عجیب است که شما نمیتوانید تصور کنید ::...
    2010/03/21
    تهران
    223
    0

سلام مجدد .همین طور که میدونی سروو ها سه سیم دارند (مشکی یا قهوه ای زمین - قرمز تغزیه - زرد یا سفید سیگنال) درایو کردن سروو ها بستگی به نوع سروو داره اگر مثلا یک سروو sg5010 تهیه کرده باشی کافیه سیم سیگنال یا دیتا رو به یک پایه میکرو متصل کنی وبا استفاده از میکرو (توسطpwm یا تایمرها) پالس مورد نظر رو به سیم دیتا بدی مثلا سروو مذکور با عرض پالس 650us به صفر درجه میره .برای اینکه اطلا عات بیشتر رو به دست بساری کافیه یه سرچ تو انجمن بزنی . درایو سروو متورها کار زیاد سختی نیست اگر هم دیتا شیت سروو مورد نظرت گیر نیومد میتونی با دو سه بار کار عملی زاویه های مورد نظرتو پیدا کنی
    موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ*اي.
    2009/10/24
    استان سرسبز گلستان
    16
    0

خیلی خیلی ممنونم ازتون دوست بسیار عزیز
    پس طبق فرموده جنابعالی توسط همون سیم دیتا میتونیم سرو رو بچرخونیم.
    فقط 2 سوال با عرض شرمندگی؟
    1-اینکه این سرو 5010 که فرموده بودید چند درجه می چرخه ؟
    2-برای راه اندازی سرو نیاز به مداری هم هست که بچرخه یا
    فقط با همون سیم میشه چپگرد و راستگرد کرد ؟؟؟
    بازم از لطفتون ممنونم !
    2010/03/21
    تهران
    223
    0

این سروو تقریبا 180 درجه میچرخه البته میتونی هکش کنی ولی باید حتما با کسی که این کارو کرده صحبت کنی(من نکردم) وگرنه دو سه تا رو باید خراب کنی . البته اموزش های تصویری تو اینترنت یا کتابها زیاده ولی کافی نیست .
    سوال دومتون اینقدرا کار باهاش سخت نیست وقتی که پالس مورد نظرتو دادی و سروو به درجه مورد نظر رفت میتونی با پالس دیگر به زاویه دیگه بری البته طول پالس برای درجه مرد نظر مهمه وبستگی به نوع سروو داره مثلا برای چند نمونه به عکس زیر نگاه کن. البته اگر قصد داشتی سروو در یک درجه باقی بمونه (قفل بشه) باید پالسها رو بایک فرکانس خاص (مثلا 50 هرتز) دائما به سروو بدی .
    2009/10/24
    استان سرسبز گلستان
    16
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahziyar
    این سروو تقریبا 180 درجه میچرخه البته میتونی هکش کنی ولی باید حتما با کسی که این کارو کرده صحبت کنی(من نکردم) وگرنه دو سه تا رو باید خراب کنی . البته اموزش های تصویری تو اینترنت یا کتابها زیاده ولی کافی نیست .
    سوال دومتون اینقدرا کار باهاش سخت نیست وقتی که پالس مورد نظرتو دادی و سروو به درجه مورد نظر رفت میتونی با پالس دیگر به زاویه دیگه بری البته طول پالس برای درجه مرد نظر مهمه وبستگی به نوع سروو داره مثلا برای چند نمونه به عکس زیر نگاه کن. البته اگر قصد داشتی سروو در یک درجه باقی بمونه (قفل بشه) باید پالسها رو بایک فرکانس خاص (مثلا 50 هرتز) دائما به سروو بدی .
    mahziyar جان من واقعا ازتون ممنونم.
    شرمنده میخواستم ببینم شما فایلی در مورد این موتورهای سرو ندارین برام بذارین و اینکه
    میخواستم بدونم نحوه قفل شدنشون چطوره ؟؟
    2010/03/21
    تهران
    223
    0

خواهش میکنم اصلا نیاز به تشکر نیست این وظیفه همه ست تا هرچه میدونند به همه بگند به نفع همه است چون خودمون چندین برابر یاد میگیریم . منم از خیلی دوستان همین انجمن یاد گرفتم. درباره ی سوال اولتون اگر منظورتون از دیتا شیت سروویی است که گفتم متاسفانه منم هیچ دیتا شیت کاملی پیدا نکردم واگر منظورتون چیز دیگه ای است .لطفا واضح تر بگید . درمورد سوال دومتون منظورم از قفل شدن اینه که مثلا با سروو یک بازو رو بالا کشیدید و خواستید بازو به علت وزنش پایین بر نگرده باید به طریقی که گفتم بهش پالس بفرستید تا در همان زاویه باقی بمونه . در خدمتم
    2009/10/24
    استان سرسبز گلستان
    16
    0

مخلصم قربان
    اون سوالم در این مورد بود که مثلا فایلی پیرامون اصولی کلی کار کردن با سرو موتورها بود.
    آخه ماشاالله تو نت خیلی سخته در مورد سرو موتورها چیزی پیدا کرد که کاربردی باشه !!!
    من یه پروژه دارم تو یه قسمتش باید یه دوربین رو بصورت wireLess به دو صورت کنترل کنم
    ( از 0 الی 360 درجه بصورت افقی و 0 تا 90 درجه عمودی) که میخوام این چرخش ها که دقتش هم برام مهمه رو از سرو استفاده کنم
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12