اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت ربات جنگجو سبک وزن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت ربات جنگجو سبک وزن

سلام
    من از یک هفته است که دنبال چگونگی ساخت ربات های جنگجو سبک وزن می گردم من وقتو تلف نکردم وشروع به کار کردم تا جایی که ربات نیاز به روکش و کنترل از راه دور داره میخواستم بدونم کنترل از راه دور را چه کار کنم؟
    وزن ربات الآن 500 گرم است :nice:

اضافه شده در تاریخ :
    اینم عکس هاش

این ربات قادر به کشیدن دو باتری اتمی به جرم 1275 گرم را روی خود دارد
    لطفا در کنترل از راه دور و نوع چرخ ها کمک کنید من تازه کارم :agree:

پاسخ : ساخت ربات جنگجو سبک وزن

ماشالله به این اراده.

در این مورد بچه ها تواین تاپیک بحث کردند شاید به دردت بخوره.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=19025.0

تو می تونی پس بخواه.

دیدگاه

دوست من سلام
      بهترین راه برای بخش کنترل از راه دور ماژول های آماده ای است که تو بازار آماده فروش است
      اکثراً هم همین کا را می کنند
      اگه خودتون را درگیر ساخت کنترل از راه دور کنین و تو این کار تخصص نداشته باشین مطمئنن وقتتون را هدر دادین

دیدگاه

اگه می شه بیشتر در مورد این ماژول ها توضیح بدین. خروجی هاشون چه جوریه؟
        تو می تونی پس بخواه.

دیدگاه

آی سی های PT2262/PT2272 به همراه برد آنتنشون که هم تو بازار هست و هم تو دیتاشیت کامل اومده
          این آی سی رو حتما سرچ کن%
          خروجیش هم صفر و یک! با یه ترانزیستور بزن به رله
          یه مدل دیگه از همبن PT ها هست که مستقیم وصل میشه به کیپد، اگه اشتباه نکنم 2256 یا یه چیزی تو همین مایه ها
          سرچش پای خودت
          {خلاف قوانین - امضا ویرایش شد}

دیدگاه

کیلو شده
            سلام خوش به حالت که روباتت نیم کیلو شده آخه روبات ما
            این ماژولها هم یه کم اذیت میک نه نمی دونم چرا؟ شاید نباید یه راست به میکرو وصل کرد؟یا شاید آنتنش نکته خاصی داره؟
            چنان بزی که گر خاک ره شوی کس را غبار خاطری از رهگذار ما نرسد

دیدگاه

سلام
              من برای کنترل از راه دور یه کار هایی کرده بودم الآن مشکلم اینه که چه دیودی موازی موتور بزارم تا ULN2003 نسوزه؟
              مشخصات موتور
              800rpm
              6 V
              وقتی همه موتور ها موازی اند مولتی متر را موازی میکنید جریان 100mA نشان میدهد

دیدگاه

سلام

آقا یه سوال انحرافی!

این وزنی که نوشتی بدون پتک و موشکها هست؟ :mrgreen:

کارش فقط هل دادنه؟اگه اینطوره ، فرم روباتت خیلی بده!

تو این مسابقه پر بار دانشگاه صنعتی یه روبات بود پهن و نازک! یه جورایی مثل بیل بود! وقتی میخواست هل بده میرفت زیر ربات و مینداختش اونور! :agree:

دیدگاه

ببخشید، من هر چی نگاه کردم نفهمیدم اون جسم سیاه رنگ که وسط و و جلوی رباته(یه قلاب مانند سفید هم ته ش)، چیه؟؟
                  با کجاش میجنگه؟ قرار از این سطح شیبدارا بشه که هل میدند وچپه میکنن؟
                  چجوری دور میزنه؟ دور درجا میزنه؟ اگه آره، فکر نمیکنی یکم باید عرضش کمتر بشه؟
                  چرا باتری قلمی گذاشتی که هم سنگینه هم ضعیف؟

راستی، یکم عکس ها رو کوچیک کن تا 2 ساعت طول نکشه لود شن! oo:
                  دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ma3oud
                    ببخشید، من هر چی نگاه کردم نفهمیدم اون جسم سیاه رنگ که وسط و و جلوی رباته(یه قلاب مانند سفید هم ته ش)، چیه؟؟

اون قفل مرکزی ماشینه برای ضربه زدن ازش استفاده میکنم نمیشه که ربات جنگجو چیزی نداشته باشه که
                    راستی من موتور هام رو در آوردم و روی یه بدنه کوچک تر گذاشتم حالا مشکلم اینه که یه میکرو AVR ارزون قیمت میخوام که حداقل دو تا pwm داشته باشه چند بار وسوسه شدم برم سراغ XMEGA ولی حیف که بلد نیستم :cry2:
                    از این سلونویید کوچک تر تو اصفهان چی پیدا میشه که 12 ولت باشه و خوب ضربه بزنه؟

اضافه شده در تاریخ :
                    نوشته اصلی توسط Ma3oud
                    اون قفل مرکزی ماشینه کسی کوچک تر سراغ نداره؟ولی انصافا خیلی موثر عمل میکنه اما شکلش مشکل ایجاد میکنه
                    نوشته اصلی توسط Ma3oud
                    با همون قفله میجنگه نه برای این اندازه نمیشه نیاز به کپسول هست
                    نوشته اصلی توسط Ma3oud
                    دور زدنش در جا هستش راستش قرار بود یخه شکلی از توش در بیارم که نشد ولی نمونه جدید کوچکتره 6 موتوره هستش یه مشکل سر این دارم که چجوری وزن رو بین تمام موتور ها تقسیم کنم؟مخصوصا 6 موتوره
                    نوشته اصلی توسط Ma3oud
                    اینا باتری آلکالاین هستند کسی باتری بهتر سراغ داره؟به خصوص برای اون سلونوییده خیلی جریان میکشه چیزی برای موتور نمیزاره
                    نوشته اصلی توسط Ma3oud
                    من همشو با dial up هم پلود کردم هم دانلود
                    نوشته اصلی توسط مهدی مهری
                    سلام

آقا یه سوال انحرافی!

این وزنی که نوشتی بدون پتک و موشکها هست؟ :mrgreen:

کارش فقط هل دادنه؟اگه اینطوره ، فرم روباتت خیلی بده!
                    بله با همه تجهیزات بود
                    فرمش رو دارم تغییر میدم :agree:
                    کسی نیست به ما کمک کنه؟ :cry2:

اضافه شده در تاریخ :
                    بدنه رو عوض کردم :wow:
                    اینم عکس هاش

در ضمن مشکلاتم هنوز باقیست
                    یه مشکل جدید دارم بدنه ربات رو هر طرفی کج میکنم همون ور میره یعنی صاف نمیره :cry2:
                    کسی به این موضوع علاقه نداره؟ :cry2: :cry2: :cry2:

کد HTML:
                    <abbr=کاربر گرامی ، لطفا از لینک کوچک عکس در انجمن استفاده نمائید.></abbr>

اضافه شده در تاریخ :
                    موتور هاش رو تست کردم خیلی سریع بود :wow:

اضافه شده در تاریخ :
                    بدنه و موتور ها که درست عمل کردند
                    ولی یه مشکل چجوری دور بزنه؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
                      بدنه و موتور ها که درست عمل کردند
                      ولی یه مشکل چجوری دور بزنه؟؟؟؟
                      دوست عزیز دیگری این مشگل را داشت که در این بخش به جواب آن پرداخته شده است.
                      شما یه سر به آن بزن اگر مشگل دیگری بود در اینجا مطرح کن
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43046.0
                      هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

مشکل من اینه که ربات رو میزارم بچرخه بعد از یه مدت میبینم رفته یه جای دیگه حالا چی کار کنم؟
                        راستی برای باتری من میتونم 5 تا باتری Li ION با ولتاژ 1.2 بزارم هر کدوم 2700mAh به من جریان میدهند :eek: اندازش اندازه یه باتری قلمیه سبک تر از اون هست :eek: :eek: :eek:
                        20 تومان میشه میرزه؟ :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
                          مشکل من اینه که ربات رو میزارم بچرخه بعد از یه مدت میبینم رفته یه جای دیگه حالا چی کار کنم؟
                          راستی برای باتری من میتونم 5 تا باتری Li ION با ولتاژ 1.2 بزارم هر کدوم 2700mAh به من جریان میدهند :eek: اندازش اندازه یه باتری قلمیه سبک تر از اون هست :eek: :eek:
                          20 تومان میشه میرزه؟ :eek:
                          شما از چرخ های خوبی برای این ربات استفاده نکردید برای همین نمیتواند صاف حرکت کند..اون چرخ ها و بیشتر به درد روبوکاپ میخورد.
                          برای خودم از 6تا باتری 2900میلی آمپری خریدم و هیچ وقت هم ازش نتونستم استفاده کنم و باتری ها هم بعد یک سال فاسد شدن.
                          چون شارژزش 15-20 تومان قیمت داشت.
                          بهتر است از باتری اسیدی اتمیک استفاده کنی یا سه عدد باتری موبایل بزاری.
                          بهترین نوع باتری لیتیوم پولیمر است که در بیشتر ربات ها و حتی گوشی های پر مصرف آیفون استفاده میشود.
                          هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

پس چه چرخی بگذارم؟

دیدگاه

برای خرید چرخ ها میتونی به سایت www.roboeq.com مراجه کنی.فک کنم مشکلت حل بشه.
                              همیشه در حال یادگیری.سعی می کنم موانع سر راهم را بردارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X