ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    2006/10/29
    M.I.S
    631
    2

تعمير پيکسل هاي LCD

کساني که از مانيتور هاي LCD استفاده مي کنند ، گاهي اوقات مشاهده کرده اند که بعضي از قسمت هاي صفحه به رنگ قرمز ، آبي ، سبز و ... در مي آيند و هميشه بعد از روشن کردن LCD به همان شکل باقي مي مانند...... ادامه مطلب در سايتهاي انگليسي :bye
    2010/03/04
    63
    0

پاسخ : تعمير پيکسل هاي LCD

با سلام :mrgreen:
    مطلب بسیار جالب و مفیدی بود، الیته در مورد پیکسل های مرده و سوخته به درستی توجیح نشدم. مثلا اینکه پیکسل سوخته آبی یا قرمز یا سبز است بسته به تکنولوژی پنل دارد(تا جایی که من می دونم) در تکنولوژی Tn ( با توجه به ساختار پیچشی ملکول ها و صفحات پلاریزر در هنگام سوختن، پیکسل نور را عبور می دهد و بسته به فیلتر رنگی پیکسل مورد نظر به آن رنگ می شود اما در باقی تکنولوژی ها عکس این موضوع است. به هر حال بحث تکنیک های تعمیر بحث جالب و مفیدی است اگر امکان دارد باز هم ادامه بدهید.
    بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم
    همه تن چشم شدم خیره به دنبال تو گشتم...
    2006/10/29
    M.I.S
    631
    2

دوست عزيز بحثهاي تعميراتي تخصصي رو نميشه زياد وارد جزئياتش شد بخاطر اينکه نميشه همه اطلاعات رو در اختيار عموم قرار داد تو اين موارد هست که تعميرکار معني پيدا مي کنه من گفتم اين اطلاعات مي تونه مفيد باشه به هر حال موفق باشيد
    2010/03/04
    63
    0

با سلام و تشکر :mrgreen:
    مطلب آنقدر ها هم تخصصی نیست! فقط چون به نظرم ایراد کوچکی داشت خواستم تذکر داده باشم. در ضمن فرق مهندس برق با تعمیرکار در همین جزئیات ریز است وگرنه تعویض خازن سوخته و ضربه زدن روی صفحه مانیتور شاهکار نیست! به هر حال شما هم موفق باشید.
    2006/10/29
    M.I.S
    631
    2

بعضي وقتها مي بينيد که پيدا کردن همون خازن سوخته 1 ماه وقت آدم رو ميگيره :redface:
    2010/03/04
    63
    0

خوب اون به تجربه و توجه به همین جزییات کوچک بستگی دارد. اگر ندانید وقتی پیکسل شما می سوزد، خاموش می شود یا آبی! شاید فرایند تعمیر شما یک ماه طول بکشه!منظور من هم دقیقا همین بود شما باید بدانید چه چیزی رو تعمیر می کنید ، نمیشه یک نسخه را برای 100 تا مریض پیچید اول ببینید وقتی پیکسل میسوزه به چه شکل در می آید.
    2008/08/24
    تهران
    253
    2

مطالب جالبی بود جناب A.A.N. ( پست شما را تازه دیدم )

البته از همین روش گاهی اوقات می توانیم برای احیای Sub-Pixel های سیاه ( Dark Dot ) هم استفاده کنیم.
    دلیل : برخی اوقات یک ذره کوچک می تواند بر روی فیلتر رنگ پانل قرار گرفته و صد راه نور باشد که با ضربه تکان می خورد.

البته انجام این کار مهارت عملی خوبی می خواهد و خیلی راحت می تواند به پیکسلهای مجاور آن نقطه در پانل آسیب بزند.
    It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
    گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
    چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل
    2006/10/29
    M.I.S
    631
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط shahin1
    خوب اون به تجربه و توجه به همين جزييات کوچک بستگي دارد. اگر ندانيد وقتي پيکسل شما مي سوزد، خاموش مي شود يا آبي! شايد فرايند تعمير شما يک ماه طول بکشه!منظور من هم دقيقا همين بود شما بايد بدانيد چه چيزي رو تعمير مي کنيد ، نميشه يک نسخه را براي 100 تا مريض پيچيد اول ببينيد وقتي پيکسل ميسوزه به چه شکل در مي آيد.
    پيکسلهايي که مي سوزند هيچ وقت قابل تعمير نيست فقط با بعضي از کارها ميشه پيکسل صدمه را براي هميشه خاموش کرد ،اما بهتر از اون رنگ قرمز ، آبي يا سبز هست که به جا ميذاره .
    2006/10/29
    M.I.S
    631
    2

به اين دو تا لينک هم ميتونيد مراجعه کنيد
    http://www.wikihow.com/Fix-a-Stuck-Pixel-on-an-LCD-Monitor

http://www.jscreenfix.com/basic.php
    2010/03/04
    63
    0

پيکسلهايي که مي سوزند هيچ وقت قابل تعمير نيست فقط با بعضي از کارها ميشه پيکسل صدمه را براي هميشه خاموش کرد ،اما بهتر از اون رنگ قرمز ، آبي يا سبز هست که به جا ميذاره .

داري کل کل ميکني؟
    [/quote]
    -------------------------------
    شما هنوزم مطلب را نگرفتی دوست عزیز! من دارم دقیقا همینو میگم ممکن است پیکسل شما اصلا به هیچ رنگی تبدیل نشه(این برای صدمین بار به تکنولوژی پنل وابسته است) چیزی هم جلوی نور رو نگرفته باشد. ببینید شما به دو نوع پیکسلlcd ولتاژ بدید بسته به نوع آن ها یکی تاریکتر می شود یکی روشن تر(برای صد و یکمین بار بسته به تکنولوژی ساخت) اصلا به هیچ رنگی هم تبدیل نمی شود.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14