اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر پیکسل های LCD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر پیکسل های LCD

کسانی که از مانیتور های LCD استفاده می کنند ، گاهی اوقات مشاهده کرده اند که بعضی از قسمت های صفحه به رنگ قرمز ، آبی ، سبز و ... در می آیند و همیشه بعد از روشن کردن LCD به همان شکل باقی می مانند...... ادامه مطلب در سایتهای انگلیسی :bye

پاسخ : تعمیر پیکسل های LCD

با سلام :mrgreen:
    مطلب بسیار جالب و مفیدی بود، الیته در مورد پیکسل های مرده و سوخته به درستی توجیح نشدم. مثلا اینکه پیکسل سوخته آبی یا قرمز یا سبز است بسته به تکنولوژی پنل دارد(تا جایی که من می دونم) در تکنولوژی Tn ( با توجه به ساختار پیچشی ملکول ها و صفحات پلاریزر در هنگام سوختن، پیکسل نور را عبور می دهد و بسته به فیلتر رنگی پیکسل مورد نظر به آن رنگ می شود اما در باقی تکنولوژی ها عکس این موضوع است. به هر حال بحث تکنیک های تعمیر بحث جالب و مفیدی است اگر امکان دارد باز هم ادامه بدهید.
    بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم
    همه تن چشم شدم خیره به دنبال تو گشتم...

دیدگاه

دوست عزیز بحثهای تعمیراتی تخصصی رو نمیشه زیاد وارد جزئیاتش شد بخاطر اینکه نمیشه همه اطلاعات رو در اختیار عموم قرار داد تو این موارد هست که تعمیرکار معنی پیدا می کنه من گفتم این اطلاعات می تونه مفید باشه به هر حال موفق باشید

دیدگاه

با سلام و تشکر :mrgreen:
        مطلب آنقدر ها هم تخصصی نیست! فقط چون به نظرم ایراد کوچکی داشت خواستم تذکر داده باشم. در ضمن فرق مهندس برق با تعمیرکار در همین جزئیات ریز است وگرنه تعویض خازن سوخته و ضربه زدن روی صفحه مانیتور شاهکار نیست! به هر حال شما هم موفق باشید.

دیدگاه

بعضی وقتها می بینید که پیدا کردن همون خازن سوخته 1 ماه وقت آدم رو میگیره :redface:

دیدگاه

خوب اون به تجربه و توجه به همین جزییات کوچک بستگی دارد. اگر ندانید وقتی پیکسل شما می سوزد، خاموش می شود یا آبی! شاید فرایند تعمیر شما یک ماه طول بکشه!منظور من هم دقیقا همین بود شما باید بدانید چه چیزی رو تعمیر می کنید ، نمیشه یک نسخه را برای 100 تا مریض پیچید اول ببینید وقتی پیکسل میسوزه به چه شکل در می آید.

دیدگاه

مطالب جالبی بود جناب A.A.N. ( پست شما را تازه دیدم )

البته از همین روش گاهی اوقات می توانیم برای احیای Sub-Pixel های سیاه ( Dark Dot ) هم استفاده کنیم.
              دلیل : برخی اوقات یک ذره کوچک می تواند بر روی فیلتر رنگ پانل قرار گرفته و صد راه نور باشد که با ضربه تکان می خورد.

البته انجام این کار مهارت عملی خوبی می خواهد و خیلی راحت می تواند به پیکسلهای مجاور آن نقطه در پانل آسیب بزند.
              It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
              گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
              چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahin1
                خوب اون به تجربه و توجه به همین جزییات کوچک بستگی دارد. اگر ندانید وقتی پیکسل شما می سوزد، خاموش می شود یا آبی! شاید فرایند تعمیر شما یک ماه طول بکشه!منظور من هم دقیقا همین بود شما باید بدانید چه چیزی رو تعمیر می کنید ، نمیشه یک نسخه را برای 100 تا مریض پیچید اول ببینید وقتی پیکسل میسوزه به چه شکل در می آید.
                پیکسلهایی که می سوزند هیچ وقت قابل تعمیر نیست فقط با بعضی از کارها میشه پیکسل صدمه را برای همیشه خاموش کرد ،اما بهتر از اون رنگ قرمز ، آبی یا سبز هست که به جا میذاره .

دیدگاه

به این دو تا لینک هم میتونید مراجعه کنید
                  http://www.wikihow.com/Fix-a-Stuck-Pixel-on-an-LCD-Monitor

http://www.jscreenfix.com/basic.php

دیدگاه

پیکسلهایی که می سوزند هیچ وقت قابل تعمیر نیست فقط با بعضی از کارها میشه پیکسل صدمه را برای همیشه خاموش کرد ،اما بهتر از اون رنگ قرمز ، آبی یا سبز هست که به جا میذاره .

داری کل کل میکنی؟
                    [/quote]
                    -------------------------------
                    شما هنوزم مطلب را نگرفتی دوست عزیز! من دارم دقیقا همینو میگم ممکن است پیکسل شما اصلا به هیچ رنگی تبدیل نشه(این برای صدمین بار به تکنولوژی پنل وابسته است) چیزی هم جلوی نور رو نگرفته باشد. ببینید شما به دو نوع پیکسلlcd ولتاژ بدید بسته به نوع آن ها یکی تاریکتر می شود یکی روشن تر(برای صد و یکمین بار بسته به تکنولوژی ساخت) اصلا به هیچ رنگی هم تبدیل نمی شود.

دیدگاه

بهتره عنوان این مطلب این باشه آموزش خاموش کردن پیکسل های سوخته در مانیتور های Lcd
                      چطوره ؟ در ضمن پست اول ادامش رو حذف کردم شما اگر مطلب کامل تری در زمینه تعمیرات دارید برای ما هم بذارید استفاده کنیم.
                      متشکرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A.A.N
                        بهتره عنوان این مطلب این باشه آموزش خاموش کردن پیکسل های سوخته در مانیتور های Lcd
                        چطوره ؟ در ضمن پست اول ادامش رو حذف کردم شما اگر مطلب کامل تری در زمینه تعمیرات دارید برای ما هم بذارید استفاده کنیم.
                        متشکرم
                        ---------------------
                        دوست عزیز چرا قهر کردی؟ :cry2:
                        ولی منظور من این بود شما می توانید اتفاقا همان پیکسل های خاموش را روشن کنید(با همان تکنیک های خودت)
                        باشه اگر باعث می شه کدورت ناخواسته بین ما حل بشه این کار رو می کنم. بازم شرمنده.

دیدگاه

لینک شما تست شد
                          با توجه به نوشته و اشکال آن منظور نویسنده همان تکنولوژی TN است برای اطلاع دوستان مانیتورهای LCD به طور کلی سه نسل دارندTNوips وva که هر کدام به شاخه های مختلفی تقسیم شده اند. نوع آرایش کریستال مایع و طریقه کارکرد آن ها با هم متفاوت است، که می شود به روش های حذف شده! یک کارایی کرد.

دیدگاه

استادی می گفت :
                            توان فنی و بهره مهندسین ایرانی و ژاپنی با فرمول زیر محاسبه میشه :

یک ایرانی = 3 نقر ژاپنی
                            دو ایرانی = 2 نفرژاپنی
                            سه نفر ایرانی = یک نفر ژاپنی !
                            و ...
                            It's not the Strongest that Survive, Nor the Most Intelligence, But the ones Most Responsive to Change
                            گونه هایی که شانس بقا دارند ، نه قویترین هستند و نه باهوشترین بلکه آنهایی هستند که بیشترین آمادگی تغییرات را دارند !
                            چارلز داروین - بنیانگذار نظریه تکامل

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X