اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ECG Proccesing

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ECG Proccesing

سلام
    دوستان من در بار ه یECG و پردازش آن راهنمائی می خواستم
    دقیقا می خوام نوار قلب رو بگیرم و تعیین کنم که آیا موارد خاصی از بیماری را دارد یا نه؟
    واضح است که کار من تماما به صورت نرم افزاری و با Matlab انجام می شود.

پاسخ : ECG Proccesing

Salam
    Would you please write down what you are looking for? Are you looking for a toolbox? Do you want to know how to recognize a diseases from ECG?or etc. Actually there are lots of methods for doing this and it is vary based on what you want to do. For example, you can use wavelet for feature extraction then classify this features. Please let me know what kind of diseases you what to recognize, or in other words what exactly you want do.

Movafagh bashed
    Hossein

دیدگاه

دوست عزیز لطفا فارسی تایپ کنید.
      قوانین سایت رو مطالعه کنید.

متشکر

دیدگاه

سلام حسین جان
        مچکرم اول هدف من تشخیص نا محدودی از بیماری ها بود بعد دیدم حجم کار خیلی زیاد می شه گفتم یک سری محدودی از بیماری های خاص رو کار کنم
        اما هنوز آن دسته از بیماری ها رو مشخص نکر ده ام البته نکته ای که به نظرم می رسه اینه که فرق نمی کنه که چه بیماری هائی باشه الگوریتم تشخیص آنها باید یکی باشه
        درسته ؟من الگوریتم تشخیص آنها رو می خواستم دقیقا چه روشهائی وجود داره هر چی سرچ میکنم رایگان نیست شما می تونید نمونه ای ازاین کار ها رو در اختیارم بگذارید
        ممنون

دیدگاه

به نظرم این قضیه مربوط میشه به بچه های مهندسی پزشکی!
          ولی اگر مدارات تقویت کنندش رو می خواین من می تونم کمکتون بکنم. ولی در مورد تشخیص بیماری نظری ندارم.

شهریار
          Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan mirrahimi
            سلام
            دوستان من در بار ه یECG و پردازش آن راهنمائی می خواستم
            دقیقا می خوام نوار قلب رو بگیرم و تعیین کنم که آیا موارد خاصی از بیماری را دارد یا نه؟
            واضح است که کار من تماما به صورت نرم افزاری و با Matlab انجام می شود.
            سلـام :smile:

این یه ایده ی کاملا عملی و البته بسیار مفیده ، ازهر لحاظی ( علمی و مالی !! ) .

من اگه جسارت نباشه ، یه مقدار این قضیه رو باز کنم ، ببینید سیگنال های قلب داری اطلاعات خاصی هستند ، مثلا شما بر اساس تغییرات سیگنال می تونید ، بیماری فرد رو تشخیص .( بطن چپ مشکل داره ... یا فلان رگ قلب گرفته و .. ) ، دکتر های حرفه ای این تشخیص ها براشون ممکنه ، اما واقعیت اینکه تشخیص بیماری از روی نوار قلب کار ساده ای نیست .!

بنابراین پردازش این سیگنال ها(ecg) و ساخت یه دستگاه هوشمند برای تشخیص بیماری ها ، ایده قابل کاری هست .

شما تو این قسمت هم کار سخت افزاری دارید و هم نرم افزاری ! ( شما می باست یک الکتروکاردیو گرام برای کارتون بسازید و بعد از اون recorde سیگنال رو انجام بدید ، و بحث فیلتر های دیجیتال و...... )

پردازنده های dsp ( تراشه های tms320 - که تو ایران موجود هست ) گزینه خوبیه .( البته مینی کامپیوتر ها جای تامل داره )
            ( البته من یه مقاله هم دیده ام که قصد داشتند با میکرو کنترلر (avr) ، این پردازش ها رو انجام بدهند . )

فکر می کنم ، لینک های زیر که قرار می دهم ، کمکتون کنه :

ECG database.) www.physionet.org

biosemi.com

www.emedicinehealth.com/electrocardiogram_ecg/article_em.htm#

( به هر حال ، اگه انگیزه شو دارید ، این یک پروژه عالیه ! بی خیالش نشید . :redface: )

براتون آرزوی موفقیت می کنم .
            می خور که ز دل کثرت و قلت ببرد واندیشه ی هفتاد و دو ملت ببرد.
            پرهیز مکن ز کیمیایی که از او یک جرعه خوری هزار علت ببرد .
            (حکیم عمر خیام)

دیدگاه

سلام ................

شما مونیتورینگ سیگنال توی سیمولاتور متلب رو دارید .. پس کافیه Local Processing تون رو روی برخی فاکتورهای سیگنال الکتروکاردیوگرام تعریف کنید .. در طرف مقابل هم باید یه دیتابیس داشته باشید که به صورت شبکه ای یا درختی به Matching و Decision شما کمک کنه .. در نهایت هم میتونید نتایج رو در یه آراه ی گرافیکی مشاهده کنید .. موفق باشید ..
              دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام دوستان
                من پروزه ی لیسانسم درباره ی پردازش سیگنال ECG و دسته بندی کردن آنها در چند دسته از بیماری و دسته سالم هست. منتها من باید تا آخر تیر ماه پروژه رو تحویل بدم اما هنوز نه دیتا بیس دارم نه کد خواندن سیگنال ها با فرمتی که برنامه MATLAB آنها را بفمه
                توی این زمینه اگر مقاله ای داشتید یا توصیه ای یا کد خاصی خواهش میکنم به من یک اطلاع بدید.

با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X