اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

AVR اینطوری میسوزه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

AVR اینطوری میسوزه؟

سلام
    آقا من 1 مشکل دارم

خونه دوستم بودم که با Mega8 کار میکردیم و رگلاتور 7805 هم روی مدار گزاشتیم (مدارمون روشن کردن 1 led بود)
    برای یاد دادن به من 1 Led روشن کرد و فرصت نشد کار کنیم دیگه

حالا که اومدم خونه و برای اولین بار که منبع تغذیه ای که خریدم رو میخوام استفاده کنم چیزای عجیبی میبینم
    اولا که منبع تغذیه متغیره ولی از 1.5 ولت که همون 1.5 باید باشه 14 ولت نشون میده مولتی متر من
    ثانیا حالا که با خودم گفتم به هر حال رگلاتور فقط 5 ولت به من میده و وصلش کردم به مدار... بعد از پروگرام کردن AVR ام میبینم که به هر پورتی که led ام رو وصل میکنم روشن میشه!!!!
    بعد توی استفاده از مدار وقتی میدیدم تایمر کار نمیکنه و خاموش نمیکنه led رو با خودم فکر کردم کریتالمه و کلی ور رفتم و از اون نبود و همه چیز رو درست بسته بودم با خودم گفتم شاید این پایه ایراد داره، پایه رو که عوض کردم و یادم هم رفت که پروگرام کنم و پایه رو توی پروگرام عوض کنم دیدم که با پایه دیگه ، با همون پروگرام قبلی روشن میشه و این هیچی، با تمام پایه ها روشن میشه!!!
    آیا AVR ام سوخته؟ بد پروگرام شده؟
    قضیه چیه؟
    آیا حتی اگر منبع تغذیه من داره به جای مثلا 10ولت 15 ولت میده، رگلاتورم از این اضافه ولتاژ محافظت نکرده و باعث شده که AVR ام بسوزه؟

در ضمن آخرین امتحانی هم که کردم این بود که AVR رو خالی کردم و erase کردمش ولی باز هم توی مدار با تمام پایه ها روشن میشه..........
    یعنی سوزونده AVR ام رو این منبع تغذیه؟
    منبع تغذیه ام یک آداپتور 1.5 تا 12 ولته

چطور میشه فهمید AVR سوخته یا سالمه

این تمام کار هایی بود که انجام دادم
    1 راهنمایی کنید
    ممنون

پاسخ : AVR اینطوری میسوزه؟

اگه فیوز بیتها وکریستال و 5 ولت و پروگرمر و سیمهاش ونرم افزار و تنظیم پورت سالم باشه وپروگرم نشه سوخته

دیدگاه

پروگرام میشه ولی همه پورت هام داره خروجی میده!
      چون وقتی پروگرامش میکنم بعد که میزنم بخوندش دقیقا فایل hex رو که ریختم توش میتونم ببینم...

چکار باید کنم؟

دیدگاه

پایه ها رو که خروجی تعریف کردی، حالت اولیه شون رو چی؟ :question:صفر گذاشتی یا یک؟ اگه یک گذاشتی، همینجور روشن باقی میمونن.... میشه دائم الخروجی! :icon_razz:
        دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

نه عزیزم اینقدر که شوت نیستم

با پروگرامر خالی میکنم AVR رو
          هیچی توش نیست که این مشکل رو دارم!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X