اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رسم شکل موج با ماوس و ساختن اون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رسم شکل موج با ماوس و ساختن اون

با عرض سلام و درود
    من میخوام یه طرح رو پیاده کنم و از دوستان تو این زمینه طلب کمک دارم
    و اون طرح اینه که با ماوس توی یه محیط شکل یه موجو بکشیم و بعد اطلاعات اون شکل از طریق یکی از پورتای کامپیوتر به بیرون منتقل بشه و اون شکل موج با یه وسیله ای ایجاد بشه.
    من این ایده خام رو دارم که اطلاعات اون شکل موج با یه فرمت خاص(قراردادی) به بیرون منتقل بشه و یه دیجیتال به آنالوگ این اطلاعاتو بگیره و به اون شکل موج خاص تبدیل کنه.
    از دوستانی که تو این زمینه میتونن کمک کنن خواهش دارم که منو راهنمایی کنن و نظرات خودشونو تو این زمینه مطرح کنن و اگه کسی متونه منبعی در این باره معرفی کنه ممنون میشم راهنمایی کنه.

پاسخ : رسم شکل موج با ماوس و ساختن اون

با پروتیوس میشه همچین کاری کرد
    تو قسمت generators اش بلاک واسه رسم شکل موج داره یا حتی میشه از توی فایل شکل موج بهش داد
    خروجی هم پارالل و سریال و یو اس بی میده
    {خلاف قوانین - امضا ویرایش شد}

دیدگاه

با تشکر از شما دوست گرانقدر
      اما من میخوام این کارو خودم انجام بدم یه جورایی میشه گفت که یه پروژه هست.

دیدگاه

آها، خوب پس شما بفرمایید با کدوم زبونهای برنامه نویسی آشنایی داری تا دوستان راهنمایی کنن

دیدگاه

با عرض سلام و ادب
          ببنید زبانش زیاد مهم نیست که چی باشه نهایتا با خوندن چند تا مطلب میشه اون مشکلو حل کرد البته با VB و C++ آشنا هستم، منتها سوال اصلی توی شکل کلی این موضوع هست که من یه طرح کلی رو مطرح کردم، لطفا بنده رو تو این زمینه راهنمایی بفرمایید.
          ممنونم

دیدگاه

یکی از دوستان جایی دیده بود که اب ال سی دی گرافیکی و صفحه تاچ این کارو کرده بودن . خب روشخوبیه چرا وقتی با دست شکل موج رو روی LCD میکشی با خوندن پیکسل ها میفهمی که باید ولتاژ هر نقطه چقد باشه بعد با فرمان به DAC اونو میسازی .
            بگذارعشق خاصیت تو باشد نه رابطه خاص تو باکسی
            موفقيت پيش رفتن است نه به نقطه ي پايان رسيدن
            نلسون ماندلا

دیدگاه

خوب دراینصورت شما با وی بی میتونی یه اینترفیس شبیه اون چیزی که تو پروتیوس هست رو پیاده سازی کنی و ورودی رو بصورت شکل موج از یوزر بگیری و تبدیلش کنی به یه آرایه و ازطریق پورت بفرستی رو خروجی.
              اگه از پورت پارالل استفاده کنی(یا usb + چیپ ft245) میتونی فقط از یه DAC سیگنال موردنظر رو درست کنی که دراینصورت تنظیم دقیق تایمینگ رو باید باکامپیوتر انجام بدی
              اگرهم از پورتهایی که دیتارو بصورت سریال میفرستن استفاده کنی(مثلا 232 یا یو اس بی) نیاز به یه چیپ(مثلا میکرو) داری که دیتای سریال رو بصورت پارالل دربیاره و بده به DAC یا اینکه خودش pwm تولیدکنه و بده به یه فیلتر
              دراینصورت تنظیم دقیق تایمینگ باید بامیکرو انجام بشه

دیدگاه

با تشکر از شما
                پس با این حساب اون طرحی که بنده عرض کردم جواب میده دیگه درسته؟
                من با پورت چاپگر(LPT) قبلا کار کردم و کار باهش خیلی راحته ولی روی سیستمای جدید خبری از این پورت نیست، کار با USB هم که گویا سخته در نتیجه پورت COM میمونه که هم نسبتا ساده هستش و هم اینکه روی همه کامپیوترا پیدا میشه!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X