اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از شارژر مسافرتی بجای فندکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از شارژر مسافرتی بجای فندکی

سلام
    من یک فرستنده FM برای موبایل گرفتم . این باید حتماً با شارژر فندکی روشن بشه و خودش باطری نداره . دیروز تو بازار گشتم و دیدم شارژرهای مسافرتی نوکیا با ولتاژهای خروجی 5 ولیت و 5.5 ولت و 6 ولت هست که با تبدیل میتونم به این وصل کنم
    میخواستم ببینم آیا امکانش هست از اوون شارژرها به جای برق مورد نیاز روشن شدن استفاده کنم ؟
    دستگاه من روی شارژر فندکی نوشته :
    input : 12~24V---150mA
    output : 5V ----50mA
    حالا شارژر 5 ولت یا 5.5 ولت میشه استفاده کرد ؟ سایز 5 ولت بزرگ بود نسبت به 5.5 ولت . مشکلی نداره 5.5 استفاده کنم ؟ اوون شارژها فروشنده گفت باطری موبایل هست . آیا 50mA جواب میده ؟
    پورتش هم مینی USB هست .اگرم طرح دست ساز کسی داره که بشه یک چیز جمع و جور ساخت ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ : استفاده از شارژر مسافرتی بجای فندکی

کسی نبود راهنمایی کنه ؟
    فقط بگید میتونم 5.5 ولت بجای 5 اتفاده کنم یا نه ؟

دیدگاه

خب چون نمیدونیم تو مدار فرستنده تون چه خبره گفتن اینکه از 5.5 ولت بجای بجای 5 ولت استفاده کن یه کمی جرات میخواد . البته میتونین یه دیود با منبع تغذیه تون سری کنین اینطوری ولتاژش حدود 0.6 ولت پایینتر میاد . 5.5 ولت میشه 4.9 ولت .
      یه راه دیگه هم اینه که یه منبع تغذیه خودتون بسازین با رگولاتور7805 اگه هم میخواد که 220 ولتی باشه یه ترانس هم اولش بزارین ( با مخلفاتش )

دیدگاه

اگر خودم دستی بسازم سایزش چقدر میشه ؟
        من یک چیز قابل حمل و ظریف میخوام . اوون که میگید خودم بسازم برای چند ساعت به من 5 ولت برق میده ؟ من میخوام دستگاه دیگه نیازی نداشته باشه به فندک ماشین یا برق شهر وصل بشه . میخوام با باتری روشنش کنم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzad_Sh_2020
          اگر خودم دستی بسازم سایزش چقدر میشه ؟
          من یک چیز قابل حمل و ظریف میخوام . اوون که میگید خودم بسازم برای چند ساعت به من 5 ولت برق میده ؟ من میخوام دستگاه دیگه نیازی نداشته باشه به فندک ماشین یا برق شهر وصل بشه . میخوام با باتری روشنش کنم .
          یه باتری 9 ولتی بگیرین به یه 7805 وصلش کنین بهتون پنج ولت میده واسه اطمینان ورودی و خروجیش یه خازن 100 نانو بذارین
          اگه هم از باتری 9 ولتی به دلیلی نمی خمواین استفاده کنین به جور شارژر های موبایل تو بازاره که با یه باتری قلمی موبایل رو شارژ می کنه میتونین از اونا استفاده کنین .

دیدگاه

سلام
            باتری 9 ولت 50 میلی آمپر بهم خروجی میده ؟
            ممنون میشم بیشتر توضیح بدین . اوون باتری قلمی ها که 1.5 ولت هست چجوری 5 ولت میده و 50 میلی آمپر ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X