اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل این برنامه 10 خطی ساده چیه؟!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل این برنامه 10 خطی ساده چیه؟!

مشکل این برنامه چیه فایل برنامه و فایل پروتیوس هم ضمیمه شده.
    روی LCD همیشه عدد 10 را نشون میده.

اینم برنامه و فایل پروتیوس حجمش هم فقط 32 کیلو بایته
    http://upload.iranblog.com/7/1272574495.zip

پاسخ : مشکل این برنامه 10 خطی ساده چیه؟!

یعنی هیچ کس نمیدونه مشکل این برنامه چیه؟؟؟!!!!!!!!!!! :eek:

دیدگاه

من پروتئوسم 6.5 نمیتونم فایل شما را باز کنم میشه مدارشا با 6.5 بکشی تا کمکت کنم ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زوار
        من پروتئوسم 6.5 نمیتونم فایل شما را باز کنم میشه مدارشا با 6.5 بکشی تا کمکت کنم ممنون
        ببخشیدا اما کشیدنش تو پروتیوس فکر نکنم 5 دقیقه بیشتر کار داشته باشه :cry:.
        2 تا میکرو کی پایه های RXD و TXD شون معکوس به هم وصل شده و میکرو دومی به یه LCD کاراکتری

دیدگاه

سلام
          دوست عزیز شما باید پایه txt اون میکرو را به پایه rxt میکرو دیگر وصل کنید چون یک میکرو که به عنوان ارسال کننده است میکروی دیگر باید اطلاعات را دریافت کند.
          این پایه ها رو درست کنید حتما مشکل شما رفع می شود برنامه شما کاملا درست است و من مشکلی در سورس برنامه شما ندیدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
            سلام
            دوست عزیز شما باید پایه txt اون میکرو را به پایه rxt میکرو دیگر وصل کنید چون یک میکرو که به عنوان ارسال کننده است میکروی دیگر باید اطلاعات را دریافت کند.
            این پایه ها رو درست کنید حتما مشکل شما رفع می شود برنامه شما کاملا درست است و من مشکلی در سورس برنامه شما ندیدم
            ممنون اما من که تو پست قبلیم گفتم پایه های TXD و RXD را معکوس وصل کردم یعنی همینطور که شما گفتید اما کار نمیکنه میتونید تو پروتیوس هم آزمایش کنید.
            یک نفر بیاد کمک کنه....

دیدگاه

سلام دوست عزیز . شما احتمالا این برنامه را در محیط شبیه سازی انجام دادید . تا با کار کردن با پرت سریال اشنا شوید .( مثل چند ماه قبل ) . شما بهتره به پروتوس اطمینان نکنی و مدارو عملی ببندی . چون منم در پروتوس جواب نگرفتم ولی در عمل جواب داد . چون برنامه ی شما فکر نکنم ایراد داشته باشه در ضمن من تغیراتی که به فکرم رسید در برنامه شما دادم ولی باز مشکل حل نشد البته عدد 10 ارسال نمیشه بلکه 1و 0 پشت سر هم ارسال میشه ولی در محیط شبیه سازی بیسکام درست کار میکنه میتونی امتحان کنی . من الان با چنین مشکلی یه کم پیچیده تر( ارسال کاراکتر واطلاعات به صورت وایر لس) در محیط پروتوس مواجه ام اما به علت نادر شدن میکرو جرات ندارم عملی ببندم . تاپیک شما رو دنبال میکنم و مچکر میشم من رو هم در در پیشرفت کارتون قرار بدید . در ضمن من در پروتوس تقریبا ماهرم وسوالی بود در خدمتم .
              موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جواب ندی قهر میکنما...

ممنون اما من که تو پست قبلیم گفتم پایه های TXD و RXD را معکوس وصل کردم یعنی همینطور که شما گفتید اما کار نمیکنه میتونید تو پروتیوس هم آزمایش کنید.
                یک نفر بیاد کمک کنه....
                سلام
                دوست عزیز من برنامه شما کامل نگاه کردم و مشکلی ندیدم. همانطور که دوستمون گفت عملی تست کنید احتمال زیاد جواب میده.
                در ضمن ورژن پروتیوس شما چنده؟

دیدگاه

و اما تغیراتی که دادم: با تعریف یک حلقه for/next در مستر هر بیت رو 4 دفعه فرستادم وفرقی نکرد .وقفه رو ورداشتم ودستور input value رو قبل lcd value قرار دادم که دیگه lcd هیچی نمایش نداد .البته به تعداد ارسالی کرسر همان مقدار جلو میرفت مثلا به عدد 12 میرسید کرسر دو واحد جلو میرفت انگار عدد 12 رو نامروی نمایش میداد و خیلی کارهای دیگه .... فکر کنم تو عمل جواب بده البته نمیدونم مدار رو بستید یانه :mrgreen:
                  موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

من این مدار رو بستم و الان چند روزه که اعصابم رو داغون کرده و کار نمیکنه و همون اتفاقی که تو پروتیوس میافته توی میکرو هم میافته.
                    چند روز پیش مدار رو بستم کار نکرد خواستم اینجا مطرح کنم ببینم دوستان میتونن کمک کنن یا نه.
                    از دوستان خواهش دارم اگر وقت دارن مدار رو بسازن تا ببینن کار نمیکنه
                    اگر کسی تو این تاپیکهای خارجی بلده بره مطرح کنه شاید این خارجی ها بلد باشن من دیگه دارم به خودمون هم شک میکنم.

دیدگاه

سلام به همگی

این برنامه هیچ مشکلی نداره و شبیه سازی پروتیوس هم درسته و همینطور نتیجه ای که شما در عمل می گیرید! :eek:

در کامپایلر بسکام همراه دستور Print کاراکتر اضافه ای بنام لاین فید (Line Feed) هم به پورت خروجی میکرو ارسال میشه که کد مربوط به این عدد همون عدد 10 دسیمال یا هگز هست! ضمن اینکه در این کامپایلر علاوه بر Line Feed کاراکتر اینتر (Enter) با کد اسکی 13 هم ارسال میشه!

با کمی دقت می تونید این مشکل رو رفع کنید. من در انجام طرح زیر با این موضوع درگیر شدم و تونستم متوجه قضیه بشم ، نکته ی بسیار مهمیه که فکر کنم 4 -5 ساعت وقت برد تا فهمیدم.

اینم طرح : http://mrkelectronic.blogfa.com/page/seriallcd.aspx

اَللّهُمَ صَلّ عَلي مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

{خلاف قوانین}
                      [img width=124 height=100]http://mortezark.persiangig.com/image/Web/6_3.PNG[/img]

دیدگاه

ممنونم.
                        من هم صبح به این نتیجه رسیدم و اینکه هر بار که یه عدد از فرستنده ارسال بشه 3 بار اینتراپت رخ میده که در بار اول میشه خود عدد را گرفت و بار دوم و سوم به ترتیب عددهای 13 و 10 دریافت میشه که باید اونها را دریافت کرد و بافر رو خالی کرد و با تغییر زیر برنامه با

Data_receive:
                        Value = Udr
                        For Fornext = 1 To 2
                        Value1 = Inkey()
                        Next
                        Return

مشکل حل شد.

دیدگاه

بسیار عالی

در مورد بافر هم به نکته ی خوبی اشاره کردید ، این نکته ی کوچیک مشکل خیلی از افراده و در همه جا باعث سردرگمی هست.

موفق باشید. :nice:

{خلاف قوانین}
                          [img width=124 height=100]http://mortezark.persiangig.com/image/Web/6_3.PNG[/img]

دیدگاه

ممنون آقا مرتضی اما انگار خوب کار نمیکنه و یه مشکلاتی داره که سر در نیاوردم.
                            شما که در این رتبطه کار کردید یه مثال با برنامه و پروتیوس بزنید که اعداد 0 تا 255 که در میکرو فرستنده ارسال میشه را روی LCD گیرنده نمایش بده.
                            ممنون :angry:

دیدگاه

چشم دوست عزیز

فقط جسارتا یکی دو روز بهم وقت بدید. چون درگیر چنتا کار هستم. انشالله اونارو که به سرانجام رسوندم در خدمت شمام.

{خلاف قوانین}

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X