اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

PICkit2 Clone+Schematic+PCB+ 100% WORK

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

PICkit2 Clone+Schematic+PCB+ 100% WORK

با سلام خدمت همه دوستان
    پروگرمر PICkit2 از محصولات شرکت میکروچیپ میباشد این پروگرمر با استفاده از نرم افزار PICkit 2 v2.60 میکروهای pic رو برنامه ریزی میکنه و امکانات زیادی رو در اختیار شما قرار میده. من این پروگرمر رو رو برد هزارسوراخه ساختم و جواب هم گرفتم و PCB این پروگرمر رو با پروتیوس طراحی کردم و شما هم میتونید از لینک زیر تمام فایلهای مربوط به این پروگرمر رو دانلود کنید. :wow:

تنها ایراد این پروگرمر اینکه نمیتونه میکروهایی که با ولتاژ 3.3 ولت کار میکنند رو پروگرم کنه ولی در آینده این مشکل رو نیز برطرف میکنم و شماتیک و PCB رو در اختیارتون قرار میدم :redface:

درضمن برای دانلود کردن برنامه PICkit 2 v2.60 به لینک زیر مراجعه کنید:
    http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/PICkit%202%20v2.60.00%20Setup%20dotNET%20A.zip

فایل های ضمیمه شده به ترتیب PCB+SCH و عکسهای مربوط به پروگرمر و فایل هگز میکرو PIC18F2550 میباشد:

توجه: هر سه سلف موجود بر روی بورد همگی 200 میکروهانری میباشد.
    موفق باشید
    فایل های پیوست شده

پاسخ : PICkit2 Clone+Schematic+PCB+ 100% WORK

خیلی ممنون دوست عزیز من که کاری نکردم
    منظورم از تمام سری یعنی :

مشکل 3.3 ولتم حل شده چند روز بعد به همراه PCB وشماتیک در اختیارتون قرار میدم

موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SA3ID
      تنها ایراد این پروگرمر اینکه نمیتونه میکروهایی که با ولتاژ 3.3 ولت کار میکنند رو پروگرم کنه ولی در آینده این مشکل رو نیز برطرف میکنم
      من یه جا خوندم که اگه3.3 VDD مدار تحت پروگرم به vdd 5 پروگرمر وصل نشه، می تونه پروگرم کنه.
      و محدودیت دیگر اینکه فقط تا یه حجمی از برنامه نوشته شده(مثلا 100k) رو می تونه پروگرم کنه.

دیدگاه

دوست عزیز گفته شما درسته ولی اون مورد زمانی جواب میده که ما تغذیه میکرو رو همون 3.3 ولت رو از یه جایی به میکرو برسونیم اگه این کار رو نکنیم برنامه ریزی میکرو با مشکل مواجه میشه. من میخوام این ولتاژ 3.3 ولت رو از طریق LM317 و یا KIA78R33 بدم و فعلا در حال تستم اگه جواب گرفتم حتما تمام فایلها رو در اختیارتون قرار میدم.

موفق باشید

دیدگاه

حالایه سوال
          من نقشه این پروگرامر رو تو نت دیدم
          ایا اون هم نمی تونه 3.3 ولت پروگرم کنه
          حالا یه سوال ما اصلا به برد اصلی برق نمدیم نمیشه
          هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
          بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
          میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

با سلام
            دوست عزیز این پروگرمری که شماتیک و PCB اون در اختیارتونه به نامهای PICkit2 Lite ویا PICkit2 Clone معروفه و هدف از طراحی این پروگرمر بیشتر برای کاربرانی هست که تازه میخوان کار با میکروهای PIC رو شروع کنند. PICkit2 که خود شرکت میکروچیپ اون طراحی کرده یه خورده از این پروگرمر پیشرفته تره و اگه یه نگاه سطحی به شماتیک اصلی بندازید تفاوتها رو به خوبی مشاهده میکنید ولی به طور کلی فقط در دو سه مورد از پروگرمر ما یه خورده سرتره که به شما قول میدم به همین زودی(5 الی 8 روز) شماتیک پروگرمر اصلی رو براتون بزارم تا حداقل خیالتون از بابت پروگرمر PIC راحت بشه.
            حالا نمیدونم که شما کدوم شماتیک رو دیدین ولی شماتیکهایی تو اینترنت هستند که مشکل 3.3 ولت رو ندارن .
            درضمن تغذیه پروگرمر مستقیما از خود usb هست و نیازی به ولتاژ بیرونی نداره

موفق باشید

دیدگاه

SA3ID جان من هم منتظر این پروگرامر هستم.
              اگر تمام سری PIC رو میتونه پروگرام کنه با این حجم قطعات کم واقعا جالب هست ...من شدیدا منتظر هستم

دیدگاه

باسلام و تشکر از مدیریت محترم سایت
                درست همین حالا یعنی ساعت 11:27 روز یکشنبه 13 اردیبهشت ماه پروگرمر رو بر روی برد هزار سوراخه تست کردم و جواب قابل قبلی ازش گرفتم و در حال حاضر مشغول چاپ فیبر پروگرمر هستم و اگه خدا بخواد تا فردا هم عکس پروگرمر و هم شماتیک نهایی این به همراه PCB رو در اختیارتون قرار میدم.

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=38944.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X