اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشی مناسب برای ارسال اطلاعات بدون دانستن پروتکل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشی مناسب برای ارسال اطلاعات بدون دانستن پروتکل

سلام خدمت دوستان محترم و اساتید گرامی
    کلیت بحثی که اینجا مطرح می کنم اینه که یه چند تا سیم داریم که اطلاعات دیجیتال با پروتکل نامعلوم ازش منتقل میشه ولی بردش کمه (تا 2 متر) برای ارسال به فواصل دور تر می خوایم کاری بکنیم .....
    و اما شرح مساله :
    دستگاهی رو داریم که از دو جزء client و master تشکیل شده که بوسیله 6 سیم به هم متصل میشن و در دفترچه اون ذکر شده که این دستگاهها به RS232 با هم ارتباط برقرار می کنند . نرخ ارسال هم 115200 ذکر شده بود . چون تو دفترچه دستگاه گفته بود طول کابل باید کمتر از 2 متر باشه خواستم با تبدیل پروتکل به شیوه دیگر آن را به چند صد متر افزایش دهم .با اتصال این دستگاه به رایانه سعی کردم ارسال های client رو در یافت کنم اما چیزی دریافت نمی شد. با مکاتباتی که با شرکت سازنده داشتیم گفته شد که ارتباط این دو رتباط سریال نیست بلکه تلفیقی از rS232 و usb هست و پروتکل خاصی داره . (البته اینم بگم که اطلاعات زیادی نیست و هر ساعت شاید 10 یا 20 بار انتقال اطلاعات داشته باشیم اون هم در کمتر از 1 ثانیه )
    حالا مساله اینجاست که برای افزایش طول این کابل چه باید کرد البته راههایی به ذهنم رسید مثلا یه چیزی مثل repeater بگذاریم وسط راه یا اینکه اطلاعات کل این سیمها را خوانده و پشت سر هم قرار دهیم تا یک packet درست شود بعد اون رو با rs485 بفرستیم و آنطرف دوباره به حالت اول برگردانیم یا ...
    حالا نمی دونم این کار ها عملی هست؟
    چه جور مداری باید طراحی کرد ؟
    اصلا چه ملاحظاتی باید صورت بگیره تا برد یه سیگنال افزایش پیدا کنه ؟ مثلا چی شد که rs485 یا اترنت برد رو افزایش می دهند؟
    لطفا هر پیشنهادی دارید هر چند ظاهرا غیر عملی باشه بگید شاید یه جرقه ای شد برای بقیه ...
    ممنون
    Don't hesitate to ask any question ..

پاسخ : روشی مناسب برای ارسال اطلاعات ناشناخته

به نظر من اگه بتونید بوسیله 232 باهاش ارتباط برقرارکنید راحتتر میشه کاری رو که میخواید انجام داد، البته شاید نشه با بادریت 115200 دیتا رو بوسیله 485 تا چندصدمنر فرستاد، ولی میشه یه تبدیل گزاشت و دیتا رو با بادریت پایینتر فرستاد
    اگه اینطوری نشه یه عکسی، اسمی کاتالوگی چیزی از دیوایس اینجا بزار که دوستان نظربدن
    {خلاف قوانین - امضا ویرایش شد}

دیدگاه

خوب 1 در رابطه با یه پروتکل بین usb و rs232 فکر کنم خالی بسته و یکم کلاس
      البته نه اینکه نشه،میشه ولی خوب کار زیاد میبره
      تنها راهی که داری باید بفهمی چطور کار میکنه
      تا بتونی تدارک دور شدنشو بفهمی
      خوب اگه اسکوپ و لوازم رو داشته باشی میتونی بفهمی که محدوده ولتاژت چقدر هست و یکم روش کار کنی می فهمی چی کار کردن
      حالت دومی هم هست
      هرچی میده رو تبدیل که به یه حالت عادی بعدم ارسال کنی با پروتکل
      هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
      بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
      میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

از دوستان متشکرم
        کلاس نذاشتن چون مال یه کشور خارجی هست و کارشون هم تا حدی جنبه امنیت داره
        الان هم همون قضیه دوم که شما گفتید می خوام اطلاعات رو به یه چیز استاندارد تبدیل کنم اما نمی دونم از کجا شروع کنم؟ مثلا از انکدر و مالتیپلکسر و لچ استفاده کنم یا چیزای دیگه ای که ممکن لازم باشن چیه
        اصلا چون نمیدونم نرخ ارسال چیه چه جوری نمونه گیری از سیگنال باید انجام بشه ؟ مثلا بیام بگم احتمالا نرخ اونا بالاتر از 115200 نیست بعد معیار نایکوئیست رو رعایت کنم یا اصلا این کارا لازم نیست؟
        لطفا راهنمایی کنید
        ممنون

دیدگاه

پاسخ : روشی مناسب برای ارسال اطلاعات بدون دانستن پروتکل

ممنون
          مثل اینکه دوستان علاقه ای به این بحث ندارند

دیدگاه

پاسخ : روشی مناسب برای ارسال اطلاعات بدون دانستن پروتکل

دو تا دستگاه هستند که از طریق usb با هم ارتیاط دارند آیا روشی هست که بشه اطلاعات بین اونا رو گرفت و به سریال (مثلا) تبدیل کرد و واسه اون یکی ارسال کرد و قبل از رسیدن دوباره usb کردش؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X