اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال ساهد در پروتل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال ساهد در پروتل

سلام بچه ها این تاپیک رو زدم هر کی در مورد پروتل سوال داره بیاد مطرح کنه

اولش هم خودم شروع میکنم :

1- چه جوری میتونم سایز بردم رو بفهمم ؟ توی dxp و99se

2-چه جوری میشه نوشته و سیم های روی پیسیبی رو پاک یا ویرایش کرد با کدوم ابزار ؟ توی 99se

:bye
    گاهي تمام چيزهايي که يک نفر مي خواهد، فقط دستي است براي گرفتن دست او، و قلبي است براي فهميدن وي ..

پاسخ : چند سوال ساهد در پروتل

نوشته اصلی توسط dr.data
    سلام بچه ها این تاپیک رو زدم هر کی در مورد پروتل سوال داره بیاد مطرح کنه

اولش هم خودم شروع میکنم :

1- چه جوری میتونم سایز بردم رو بفهمم ؟ توی dxp و99se

2-چه جوری میشه نوشته و سیم های روی پیسیبی رو پاک یا ویرایش کرد با کدوم ابزار ؟ توی 99se

:bye
    سلام
    دوست عزیز برای مشخص کردن سایز برد در پروتل 99 شما باید گزینه report و بعد bord information را انتخاب کنید. اینطوری می تونید سایز x و y برد رو ببینید.
    2- شما باید روی نوشته با ترک دابل کلیک کنید و در قسمت desinator می تونید نام خود را وارد کنید.

دیدگاه

ممنون . من یه برد دارم که میخام بدم بیرون بزنن . ولی همه ی اسم ها شکل قطعه ها و مسیر ها توش قاطی پاتی هست . چه جوری میتونم یکجا تموم شکل قطعات رو حذف کنم که فقط مسیر ها باقی بمونن ؟(چون تک تک با bottem layer خیلی طول میکشه)
      گاهي تمام چيزهايي که يک نفر مي خواهد، فقط دستي است براي گرفتن دست او، و قلبي است براي فهميدن وي ..

دیدگاه

اگه نمیخای راهنما چاپ کنی که احتیاجی به این کار نداری
        A-Hosseini

دیدگاه

من منظورم همین بود میخام فقط مسیر ها چاپ بشن و احتیاج به روی برد و راهنما ندارم

یه سوال دیگه :

توی دو تا پروتل چطور میتونم خروجی رو بصورت عکس یا پی دی اف اکسپورت کنم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dr.data
            ممنون . من یه برد دارم که میخام بدم بیرون بزنن . ولی همه ی اسم ها شکل قطعه ها و مسیر ها توش قاطی پاتی هست . چه جوری میتونم یکجا تموم شکل قطعات رو حذف کنم که فقط مسیر ها باقی بمونن ؟(چون تک تک با bottem layer خیلی طول میکشه)
            دوست عزیز شما زمانی که می خوای پرینت بگیری در اونجا کنار صفحه سمت راست پنجره brows pcb print رو انتخاب می کنی و روی multilaye راست کلیک میکنی و بر روی گزینه propertice کلیک میکن یک صفحه باز میشه مثل شکل زیر:

در این قسمت می تونید لایه هایی که می خواهید حذف یا اضافه کنید
            فایل های پیوست شده

دیدگاه

یه نگاهی به این بنداز به دردت میخوره

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=36238.msg175585#msg175585
              A-Hosseini

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی

دوست عزیز شما زمانی که می خوای پرینت بگیری در اونجا کنار صفحه سمت راست پنجره brows pcb print رو انتخاب می کنی و روی multilaye راست کلیک میکنی و بر روی گزینه propertice کلیک میکن یک صفحه باز میشه مثل شکل زیر:

در این قسمت می تونید لایه هایی که می خواهید حذف یا اضافه کنید
                ببخشید ولی من پیدا نکردم ! شما مثل اینکه منظورمو متوجه نشدید من میخام فیبری که الان دارم قطعه ها و اسماشو حذف کنم و بعد بدمش بیرون ..

سوالم اینه که میشه توی پروتل پی دی اف یا جی پگ بیرون داد ؟ چه جوری ؟

دیدگاه

کارتو باید حتما به فرمت PCB بدی بیرون برات چاپ کنن و برای چاپ هم احتیاجی به این کارا نداری ، اونا خودشون اگه لازم باشه انجام میدن .
                  A-Hosseini

دیدگاه

میدونم . سوال من چیز دیگرست . چطور میتوان فیبری که مسیر مسی دارد را پی دی اف یا جی پگ گرفت همانند پروتوس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dr.data
                      میدونم . سوال من چیز دیگرست . چطور میتوان فیبری که مسیر مسی دارد را پی دی اف یا جی پگ گرفت همانند پروتوس
                      میتونی از نرم افزار PDF Factory استفاده کنی
                      A-Hosseini

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dr.data
                        سلام
                        دوست عزیز شما می خوای خطوط اتصال رو فقط داشته باشه و نمای روی فیبر رو حذف کنی.
                        همین روشی که گفتم جواب میده شما رو گزینه پرینت کلیک کنید و مراحل بالا را انجام بدید تغییرات را مشاهده میکنید.

دیدگاه

پرینت رو زدم . توی یه صفحه سفید کشیدش . حالا چه جوری سیوش کنم ؟!

دیدگاه

سلام
                            دوست عزیز شما اگر adobe acrobat 6 را نصب کنید وقتی بخواهید ذخیره کنید می توانید در قالب پی دی اف ذخیره کنید ولی اینو بدونید اگر می خواهید برد را روی فیبر چاپ کنید بهتون توصیه میکنم با خود پروتل پرینت بگیردی چون اگر به پی دی اف تبدیل کنید سایزهای قطعات بهم میریزه.
                            موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X