اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در فرمان گرفتن ورودی AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در فرمان گرفتن ورودی AVR

سلام بچه ها . .
    راستش من یه دزدگیر ساده با avr ساختم
    از یه atmega 32 استفاده کردم که برای DIS و ENB کردن از یه ریموت کنترل RF فرمان میگیره (ریموت ؛ 4 تا کلید داره که هر کدومو فشار بدی یکی از 4 خروجی آی سی مربوط به RF یک میشه)
    و اما مشکل من . . .
    در حالت عادی آی سی میکرو از ریموت تا فاصله 50 متری فرمان میگیره ولی وقتی از مدار جریان کشیده میشه،(مثلا آژیر به صدا در میاد) اونوقت هرچی کلید ریموت رو فشار میدم میکرو مدارو DIS نمیکنه
    جسارتا ؛ من خودم فکر میکنم از جریان باشه . یکی از بچه ها هم گفت اگه از UL2003 یا ULN2803 برای خروجی آی سی ریموت استفاده کنم جواب میگیرم . . . اگه میشه کمکم کنید .
    ضمنا من خروجی آی سی ریموت رو مستقیم به میکرو وصل کردم.
    behi

پاسخ : مشکل در فرمان گرفتن ورودی AVR

نوشته اصلی توسط behruz_e
    سلام بچه ها . .
    راستش من یه دزدگیر ساده با avr ساختم
    از یه atmega 32 استفاده کردم که برای DIS و ENB کردن از یه ریموت کنترل RF فرمان میگیره (ریموت ؛ 4 تا کلید داره که هر کدومو فشار بدی یکی از 4 خروجی آی سی مربوط به RF یک میشه)
    و اما مشکل من . . .
    در حالت عادی آی سی میکرو از ریموت تا فاصله 50 متری فرمان میگیره ولی وقتی از مدار جریان کشیده میشه،(مثلا آژیر به صدا در میاد) اونوقت هرچی کلید ریموت رو فشار میدم میکرو مدارو DIS نمیکنه
    جسارتا ؛ من خودم فکر میکنم از جریان باشه . یکی از بچه ها هم گفت اگه از UL2003 یا ULN2803 برای خروجی آی سی ریموت استفاده کنم جواب میگیرم . . . اگه میشه کمکم کنید .
    ضمنا من خروجی آی سی ریموت رو مستقیم به میکرو وصل کردم.
    ُسلام
    دوست عزیز برای فعال کردن آژیر از چی استفاده کردی؟ باید حتما از رله استفاه کنی و رله رو با یک ترانزیستور سویچ کنی.
    این کار رو کردید؟

دیدگاه

آره . . این کارو کردم
      مشکل اینجاست که موقع آژیر زدن خروجی های آی سی RF (2272( ولتاژ یا جریان کافی برای فرمان دادن به AVR رو ندارن
      behi

دیدگاه

سلام

مشکل حتما از همون جریان هست. برای غیرفعال کردن آزیر حتما باید از رله یا اپتوکوپلر استفاده کنید.
        از طرفی اگه خروجی آی.سی ریموت جریان کافی برای راه اندازی میکرو نداره می تونید اونجا هم از یک بافر یا ترانزیستور استفاده کنید که جریان ورودی برای میکرو تامین بشه.

آی.سی های خانوداه uln درایور Open Collector هستن که برای جریان دهی به موتورها و مدارات توان بالا مورد استفاده قرار می گیرن ، اما خروجی صفر ندارن و فقط با یه مقاومت Pull up می تونن یک تولید کنن. بنابراین استفاده از یه ترانزیستور یا بافر کمک بیشتری می کنه تا سری uln. البته این نظر منه.

اَللّهُمَ صَلّ عَلي مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

{خلاف قوانین}
        [img width=124 height=100]http://mortezark.persiangig.com/image/Web/6_3.PNG[/img]

دیدگاه

میشه خروجیه آی سی ulnرو مستقیم به میکرو وصل کرد ( برای فرمان دادن )؟؟!!؟ :cry:
          behi

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behruz_e
            آره . . این کارو کردم
            مشکل اینجاست که موقع آژیر زدن خروجی های آی سی RF (2272( ولتاژ یا جریان کافی برای فرمان دادن به AVR رو ندارن
            سلام
            همانطور که دوستان گفتن شما باید خروجی pt را تقویت جریان کنی و برای اینکار هم می توانی از یک ترانزیستور استفاده کنید یا اینکه وقتی میکرو فرمان را از pt گرفت شما از یک پایه میکروی دیگر برای سویج رله می توانی بگیری و این کار را انجام دهی و در برنامه تعریف کنی که هر وقت فرمان آمد این رله را وصل کن. من فکر میکنم این کار بهتره چون در هر حال میکرو در مدار وجود دارد.

دیدگاه

میشه خروجیه آی سی ulnرو مستقیم به میکرو وصل کرد ( برای فرمان دادن )؟؟!!؟
              نه متاسفانه ، اون چیزی که شما بهش احتیاج داری 74hc125 یا 74hc126 هست. اینا می تونن توی ورودی مقدار رو از ریموت بگیرن و بعد از تقویت بدن به میکرو ، البته منظورم از تقویت ، تقویت جریان هست نه ولتاژ.

البته این راهکار مال وقتیه که شما مطمئن باشید مشکل مدار از اینه که جریان خروجی ریموت برای میکرو مناسب نیست و کمه.

اَللّهُمَ صَلّ عَلي مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

{خلاف قوانین}
              [img width=124 height=100]http://mortezark.persiangig.com/image/Web/6_3.PNG[/img]

دیدگاه

ممنون...
                behi

دیدگاه

عین این مشکلو منم داشتم ترانسمو قویتر گذاشتم خوب شد فقط و فقط از جریان مدارته تغذیه تو قویتر کنه خوب میشه
                  { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

دوستان مطمعنید که از جریان کشیه؟من که شک دارم(مگه میکرو و گیرنده RF و کلا بقیه مدار چقدر جریان میکشند؟)
                    به احتمال زیاد ایراد از نویزیه که وقتی آزیر به صدا در میاد روی برق سیستم میفته (چون ما این مشکل رو در تولیدات خودمون هم داشتیم)بهتره از فیلترهای مناسب سر راه تغذیه گیرنده RF
                    و میکرو قرار بدین تا نویز را تا حد امکان کنسل کنند
                    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

من مطمئنم چون پروژم بود و ترانسم 1امپر یود فقط مدار اژیرم نزدیک 800میلی امپر میکشید ترانسو 2امپر گذاشتم تا فاصله 20متر که جواب داد بیشترم جانداشتم امتحان کنم ولی تا 100متر جواب میداد
                      { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام r_el
                        میشه مدار قسمت تغذیه مدارتو و مشخصات ترانسی که استفاده کردی رو واسم بزاری؟
                        ممنون
                        behi

دیدگاه

سلام اگه درست بگم ترانسو 1.7امپر گرفتم با یه پل دیود و خازن و رگولاتور یه تغذیه ساده با ترانس فقط مقدار جریان ترانستو بالاتر انتخاب کن اگه 1امپره 1.7 یا 2انتخاب کن چون اژیرت قویه و جریان میکشه و بقیه مدارت کم میاره
                          { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

ok
                            ممنون..
                            behi

دیدگاه

خواهش من ممنونم از تشکر کردنت :redface:
                              { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...