اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی میکرو با 4 تا باتری قلمی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی میکرو با 4 تا باتری قلمی

با سلام. من 4 تا باتری قلمی 1.2 ولتی شارژی با ظرفیت 2400 میلی آمپر ساعت دارم. کسی میدونه هر کدوم از این باتری ها در شارژ کامل چند ولت باید باشند؟ من که این باتری ها رو شارژ کردم 3 تاشون 1.38 ولت شدن و یکیشون 1.4 ولت. با این 4 تا باتری میخوام یه میکرو atmega32 رو راه بندازم. جمع ولتاژ این باتریها میشه تقریبا 5.5 ولت. به نظر دوستان این ولتاژ برای مگا32 با پکیج smd مناسبه؟ یه راهم اینه که یه دیود سر راه خروجی باتریها بزارم تا ولتاژ کم بشه ولی چه دیودی که ولتاژ افت پایینی داشته باشه؟ بعد اینکه من ترجیح میدم تا از دیود استفاده نکنم تا زمان کارکرد میکرو بالاتر بره و اینطوری مثلا تا وقتی که باتریها 4.8 ولت هم بدهند میکرو کار کنه.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.

پاسخ : راه اندازی میکرو با 4 تا باتری قلمی

عزبز جان شما روی همون 1.2 ولت حساب کن نه بیشترو اینکه اگه میخوای با باتری کار کنی از سری L میکرو AVR استفاده کنی معقولانه تره،البته این نظر منه

دیدگاه

ممنون که جواب دادین. من میخواستم با کلاک 16 مگاهرتز کار کنم. ولی سری L تا 8 مگا بیشتر ساپورت نمیکنه! درسته؟ پس باید چیکار کنم؟

دیدگاه

سلام. کسی سوال منو جواب نمیده. بالاخره باید برای وقتی که ولتاژ روی 5.5 ولت هست یه فکری به حال میکرو بکنم که نسوزه.

دیدگاه

از 5 تا باطری استفاده کن و با 7805 یا هر رگلاتور دیگه روی 5 نگه دار،یحتمل اگه باتر ها زود خالی نشن جواب میگیری، به دیتا شیت max756 هم نگاه کن،آی سی جالبیه :smile:

دیدگاه

یه مشکلی که وجود داره محدودیت جا هستش و بیشتر از 4 تا نمیشه وگرنه که پیشنهاد خیلی خوبیه.

دیدگاه

پس همون max756 بکارت میاد،با ولتاژ ورودی 2 ولت تا سر حد ولتاژ خروجی، 2 تا ولتاژ 3.3 و 5 ولت با 200 میلی آمپر جریان میده که واسه میکرو خوبه

دیدگاه

ممنون. خیلی کمکم کردین. اگه 2 تا باتری 1.2 ولتی 2400 میلی آمپر ساعت بخواد 5 ولت تبدیل بشه با بازده 87% اون مبدل تقریبا 1 آمپر تو خروجی داریم. درسته؟ به نظر شما یه میکرو که فرض کنیم یه پورت اون دایم روشنه (البته این پورته به uln2803 وصل میشه و جریان زیادی نمیکشه) و یه تایمرشم فعاله و هی داره وقفه میخوره چقدر با این 2تا باتری روشن میمونه؟

ممنون

دیدگاه

آره بهترین کار استفاده از lm2576 adj است که میتونی روی 3.5 ولت تنظیم کنی تعداد باطری ها رو هم هر چی بیشتر کنی جریان مصرفی کمتر شده و باطری ها بیشتر میمونن
                  لازم به تشکر نیست

دیدگاه

سلام. من حداکثر میخوام 2 تا باتری قلمی یزارم ولی این 2576 که ولتاژ ورودیش 7 ولت به بالا هستش!!!

دیدگاه

می خوای یه باطری بزار
                      فک کنم lm 2577 افزایش دهنده بود- میتونی با 1.5 ولت 5 یا 6 ولت هم درست کنی
                      یه فکر دیگه : برو یه شارژر موبایل بگیر که جای یه باطری قلمی بش میخوره و 5 ولت میده بیرون
                      کوچیک و جمع و جوره
                      توش آلکالاین بزار
                      البته اونم همین کاره lm 2577 رو میکنه
                      لازم به تشکر نیست

دیدگاه

رفتم lm2577 رو هم دیدم ولی ولتاژ ورودیش حداقل 3.5 ولت میخواد . به خاطر اینکه دارم یه مدار یه تیکه درست میکنم نمیشه از شارژر موبایل استفاده کنم. max710 رو تو بازار پیدا کردم ولی بدیش اینه که 250 میلی آمپر بیشتر نمیده.
                        رگولاتور دیگه ای سراغ ندارین؟
                        "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
                        در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

خب مداری که تو شارژر زیر باطری هست رو در بیار

دیدگاه

فکر کنم پیداش کردم lm2578 با 2 ولت ورودی هم کار میکنه و خروجی 700 میلی آمپر.
                            "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
                            در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

سلام
                              ایا میشه به ورودی ای سی max 756 بجای دو عدد باطری که 3 ولت میشه بجاش 5 ولت بدیم؟
                              ممکنه ای سی بسوزه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X