اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی برد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی برد

سلام

اگه امکان داره تجربیات و آموزش ساخت برد ها رو در اینجا در اختیار دیگر کاربران بگذارید

من فکر می کنم ما از این لحاظ کم کاری می کنیم

مرسی

پاسخ : طراحی برد

سلام اقا مهدی
    منظورتان چه جور بردی است.

دیدگاه

منظورتان طراحی pcb هست؟
      www.tehranelec.com

دیدگاه

راحترین و ارزانترین راه استفاده از روش اتو و پرینتر هست:
        1.تو این روش شما یه پیرینت از مدارتون بر روی کاغذ گلاسه میگیرید.
        2.روی فیبر رو خوب با سمباده زیر تمیز و براق میکنید(به سه علت هم تونر خوب به فیبر بچسبه و هم مدار موقع اسید کاری زود حل بشه و هم موقع لحیم کاری قلع به خوبی رو برد بشینه)
        3. بعد فیبر رو با مایع و یا پودر ظرفشویی میشوریم و سپس با دستمال کاغدی خوب خشکش میکنیم.
        4. بعد یه کاغذی رو فیبر میزاریم و با اتو یه خورده فیبر رو گرم میکنیم.
        5. بعد کاغذ گلاسه ی رو که روش پرینت گرفتیم رو, روی فیبر میزاریم و بعد به مدت 10 الی 15 دقیقه اتو میکنیم.
        6. آخر سر هم فیبر رو زیر آب میگیرم تا کاغذ روی فیبر خمیر مانن بشه بعد با دست پاک میکنیم و سپس تو اسید میندازیم.
        البته این روش رو من خودم برای اولین بار 7 بار انجام داد و آخر سر فوت و فنش رو یاد گرفتم الان در ارزه 30 دقیقه میتونم یه فیبر رو چاپ کنم. :icon_razz:

روش دوم استفاده از لامینت و روش سوم استفاده از چاپ سیلک هست(البته این روش یه خورده گرون قیمت ولی خیلی دقیقه!)

دیدگاه

سلام
          دوست عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید این بحث به طور کامل قبلا انجام شده:
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=9402.msg188618#msg188618

ولی اگر از طراحی برد کشیدن نقشه پی سی بی است باید از نرم افزار پروتل استفاده کنید که اگر در سایت یک سرچی بزنید آموزش های خوبی پیدا خواهید کرد. در بخش پروتل مراجعه کنید.

دیدگاه

سلام

مرسی از جوابتون بالاخره ما تو این فروم جواب گرفتیم :biggrin:

نه منظور من اینه که تو طراحی ها یه جا خازن می بینی و مقاومت و با اندازه های مختلف
            می خواستم ببینم این خازن و مقاومت کیا به کار میرند و مقادیرشون از کجا میاد

راستش نمی دونم به این طراحی برد میگن یا ....

مرسی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X