اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال پی ال سی به میکرو کنترلر .. چگونه ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال پی ال سی به میکرو کنترلر .. چگونه ؟

سلام ...ببینید .. من میخوام میکرو را به پی ال سی وصل کنم . و پس از مدتی فهمیدم که خروجی پی ال سی ، Modbus هستش .. راستش را بخواهید اصلا در مورد modbus اطلاعی ندارم . در ضمن میدونم که خروجی پی ال سی از نوع rs-485 هست .
    سوال اول من اینه که کسی میتونه در مورد modbus و rs-485 و نسبت این دو تا با هم توضیحی بده ؟ من شنیدم که برای اتصال rs-485 به میکرو میشه با یک آی سی max485 این کارو انجام داد . خوب ...این modbus هم که از نوع rs-48 هستش !!! یعنی فقط با یه max-485 سر و ته قضیه هم میاد؟ پس چرا من وصل کردم ولی چواب نداد؟
    سوال دوم ) آیا برای اتصال به Modbus به دستورات خاصی در محیط برنامه نویسی میکرو احتیاج هست ؟
    سوال سوم ) برای اینکار باید از رابط usart میکرو استفاده کنم دیگه ؟ آن هم در مد آسنکرون؟ آیا به تعیین slave و .... که در modbus مطرح هست ، احتیاجی دارم ؟
    دلا خوبـــان دل خونيــــن پســـندند
    دلا خون شو که خوبان اين پسندند
    متاع کفر و دين بيآ‌مشتري نيست
    گروهــــي آن گروهي اين پســـندند

پاسخ : اتصال پی ال سی به میکرو کنترلر .. چگونه ؟

سلام .
    rs485 یک سطح منطق است . برای ارتباط میکرو با پی ال سی بایستی از max485 استفاده کنید
    مدباس یک پروتکل است که بر اساس آن ترتیب ارسال دیتا از مستر به سلیو کنترل می شود و دارای دو نوع ascii و RTU می باشد . بهتره تو اینترنیت دنبال یک pdf با عنوان modicon modbus بگردید .
    من به راحتی این ارتباط رو برقرار کردم و هیچ مشکلی تا الان نداشته .

دیدگاه

با سلام.. از لحاظ نرم افزاری برای ارسال و دریافت کد موردنظر به plc از زبان بیسیک و c میشه استفاده کرد؟؟ و پیشنهاد شما کدوم زبان هست؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmolah
        با سلام.. از لحاظ نرم افزاری برای ارسال و دریافت کد موردنظر به plc از زبان بیسیک و c میشه استفاده کرد؟؟ و پیشنهاد شما کدوم زبان هست؟؟
        انتخاب زبان بستگی به شخص داره و هر کسی می تونه زبان مورد نیاز رو انتخاب کنه اما به شخصه میگم برین طرف سی بهتره.
        چرا ناراحتی پاتریک!
        + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
        - از دیدنش ناراحت شدی؟
        + نه
        پس چی ناراحتت کرده
        + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------
        تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
        ------------------------------------------------------------------------------------------------------
        محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سوران آراسته
          انتخاب زبان بستگی به شخص داره و هر کسی می تونه زبان مورد نیاز رو انتخاب کنه اما به شخصه میگم برین طرف سی بهتره.
          ممنون. و مشکل اصلی بنده اینه که وقتی اتصالات سخت افزار رو اوکی کردم و حالا میخوام کدهای دستوری مختلف رو از میکرو به plc بفرستم(مثلا یه اینورتر دلتا سری VFD-B) اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم تا الان به این جا رسیدم که ارسال و دریافت از طریق RS485 و تحت RTU صورت بگیره بهتره.. ولی اصلا ذهنیتی راجع به اگوریتم برنامم ندارم 8-(( .. اگر ممکنه بهم کمک کنید..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmolah
            ممنون. و مشکل اصلی بنده اینه که وقتی اتصالات سخت افزار رو اوکی کردم و حالا میخوام کدهای دستوری مختلف رو از میکرو به plc بفرستم(مثلا یه اینورتر دلتا سری VFD-B) اصلا نمیدونم از کجا شروع کنم تا الان به این جا رسیدم که ارسال و دریافت از طریق RS485 و تحت RTU صورت بگیره بهتره.. ولی اصلا ذهنیتی راجع به اگوریتم برنامم ندارم 8-(( .. اگر ممکنه بهم کمک کنید..
            خب پس قبل از هر چیز برید سراغ پروتکل مدباس و ببینید اصول کار چطوره و ارتباط چطور برقرار میشه ، دیتا به چه شکل رد و بدل میشه و ملزومات چیه.
            در سطح انجمن هم مطالب زیادی در این باره هست.

موفق باشید
            چرا ناراحتی پاتریک!
            + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
            - از دیدنش ناراحت شدی؟
            + نه
            پس چی ناراحتت کرده
            + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
            تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
            محصولات

دیدگاه

درود

http://www.enda.com.tr/Images/Dosyalar/0208110426_ETC%204420%20E.zip

http://rapidshare.com/files/416509858/modbus_project1.rar

//------------------------------------------------------------------------

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108197.msg782139#msg782139

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=20764.15

http://s1.picofile.com/file/7973200214/s7_200_modbus_library.zip.html

//------------------------------------------------------------------------
              Reveng will surely come... Your hard time are ahead
              // - - - - - - - - - -
              برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
              // - - - - - - - - - -
              اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X