اگر با جستجوگرهاي اينترنتي نظير Google و Yahoo کار کرده ايد ، حتما ديده ايد که کلمات تايپ شده براي جستجو هنگام مراجعه بعدي در History مانده و با زدن يک حرف ليستي از کلمات قبلي را زير محلي که مي خواهيد تايپ کنيد مي بينيد.
اگر با جستجوگرهاي اينترنتي نظير Google و Yahoo کار کرده ايد ، حتما ديده ايد که کلمات تايپ شده براي جستجو هنگام مراجعه بعدي در History مانده و با زدن يک حرف ليستي از کلمات قبلي را زير محلي که مي خواهيد تايپ کنيد مي بينيد.
شايد فکر مي کنيد مشکل از سايت Google ايجاد مي شود ، اما اينطور نيست.
بلکه مشکل اصلي به مرورگر اينترنت اکسپلورر شما ربط دارد که کلمات تايپ شده را در خود ذخيره مي کند. آيا دوست داريد تک تک ، کلمات را پاک کرده و يا يکجا از شر همه آنها خلاص شويد؟ خوب ابتدا سايت گوگل را باز کرده و يک کلمه اي که قبلا تايپ کرده ايد را تايپ کنيد. اگر اولين حرف آن را هم که زديد و ليست کلمات ظاهر شد دست نگه داريد. حالا با موس روي يکي از آنها رفته و بدون آن که کليک کنيد ، روي آن بايستيد. در واقع الان کلمه موردنظر آبي شده و منتظر حرکت بعدي شماست.
در همين لحظه با دست ديگرتان به سراغ کيبورد رفته و کليد Delete را فشار دهيد مي بينيد که آن کلمه موردنظر پاک نشد. به همين راحتي مي توانيد يکي يکي واژه ها را با موس برگزيده و با کليد Delete کيبورد آن را محو کنيد. اما حالا اگر بخواهيد همه آن را يکجا پاک کنيد، چه ? نگران اين موضوع نيز نباشيد. راه حل دومي ، پيش روي شما مي گذاريم تا از شر همه آنها يکجا خلاص شويد. ابتدا محيط اينترنت اکسپلورر را باز کرده و به سراغ منوي Tools رفته و InternetOption را برگزينيد. سپس آيکون Content را خواهيد ديد که با کليک روي آن منوهاي ديگر را مي بينيد که يکي از آنها زير Personal Information تحت نام Autocomplete است لطفا روي Autocomplete کليک کرده و داخل آن شويد. حالا يک گزينه بنام Clear Autocomplete History هست که اگر آن را زده و ok کنيد همه هيستوري گوگل يکجا پاک خواهد شد. البته حالت انتخابي هم بالاي آن هست.
مثلا تيک داخل Web addresses را برداشته و يا تيک Forms را برداشته تا دفعه بعد اصلا ذخيره نشود. مشکل ديگري که باقي مي ماند پاک نشدن هيستوري براي کاربراني است که از Toolbar گوگل استفاده مي کنند.
براي محو اين معضل نيز مي توانيد به رجيستري ويندوز رفته و زيرشاخه History را پاک کرده تا چيزي براي ذخيره شدن باقي نماند. براي اين کار در قسمت استارت ويندوز روي منوي RUN رفته و کلمه Regedit را تايپ کرده و ok کنيد. کندوي HKEY CCurrent-UEUSER را کليک کرده تا شاخه Software را بيابيد. داخل آن زيرشاخه Google وجود دارد که با زدن روي آن زيرشاخه Navclient ديده مي شود. داخل آن نيز زيرشاخه L.I هست و داخل آن نيز زيرشاخه موردنظر يعني History را مي توان ديد. حالا همين زيرشاخه را بايد پاک کرد تا از شر هيستوري گوگل خلاص شد. براي اين کار سمت راست موس را روي History زده و Delete را انتخاب کرده و OK کنيد ، يک بار سيستم را خاموش و روشن کنيد تا تغييرات حاصل شود.

HKEY - CURRENT - USER SOFTWARE GOOLE NAVCLIENT L.1 HISTORY