اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سریال دیتا فلش برای AT91sam9260

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سریال دیتا فلش برای AT91sam9260

دوستان من برای میکروی آرم 9 نیاز به serial data flash دارم. تو بازار at45db642d هست اما پکیچ اون BGA و 8 پایه داره. برای استفاده خیلی سخته. اما گویا یه پکیج دیگه داره که TSOP هست و 28 پایه داره. شما که طراحی کردید لطفا کمک کنید. یا کتابخونه مناسب پکیج اولی رو برام بذاریدیااگراز آی سی دیگه ای استفاده کردید معرفی کنید. اگر هم همون آی سی با پکیج TSOP رو می دونید کجا می فروشند راهنمایی کنید. ممنون میشم.
    ...............................................

آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
    Ctrl+C , Ctrl+V
    .................................................. ....

پاسخ : سریال دیتا فلش برای AT91sam9260

من خودم از همون BGA استفاده کردم و با همون FootPrint پکیج TSOP . البته من مجبور شدم ولی تو بهتره یه کم طول پدها رو بزرگتر کنی . فعلا فقط می دونم جوان این چیپ رو داره که این مشکل رو داره ولی چاره نیست . کافیه 8 رشته مغزی سیم افشان رو به پایه هاش لحیم کنی و بعد روی برد لحیمش کنی . حتی میتونی بعداز لحیم کردن با پنس رشته سیم هارو بکشی بیرون که کارت تمیزتر میشه ولی من خود این کار رو نکردم . موفق باشی .
    فرق ما با جهان غرب در اینه که اونا هیچی نمیدونن! و تحقیق میکنند ولی ما همه چیزو می دونیم! و تحقیق برای ما معنی نداره!!!!!!!!!!!! .(از یه آدم اینکاره)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AlirezaT
      من خودم از همون BGA استفاده کردم و با همون FootPrint پکیج TSOP . البته من مجبور شدم ولی تو بهتره یه کم طول پدها رو بزرگتر کنی . فعلا فقط می دونم جوان این چیپ رو داره که این مشکل رو داره ولی چاره نیست . کافیه 8 رشته مغزی سیم افشان رو به پایه هاش لحیم کنی و بعد روی برد لحیمش کنی . حتی میتونی بعداز لحیم کردن با پنس رشته سیم هارو بکشی بیرون که کارت تمیزتر میشه ولی من خود این کار رو نکردم . موفق باشی .
      من امروز یک AT45DB161D استفاده کردم که 2 مگ هست. پکیج اون مناسبه و میشه باهاش راحت کار کرد. اما جواب نمیده. مگه سیستمش فرق داره ؟ شما پایه ها رو چطوری وصل کردید؟ نکنه مجبورم برم همونو بخرم؟

Ctrl+C , Ctrl+V

دیدگاه

1- با چی و چجوری فهمیدی که کار نمیکنه ؟
        2- مداری که درست کردی ،کار خودته یا از جایی گرفتی ؟
        سخن آخر !! بهتره بردتو با بردی که خود اتمل داده چک کنی .
        البته اگه با SAM-BA کار میکنی باید SPICS رو درست انتخاب کنی . پایه هایی رو که وصل کردی باید کاملا شبیه برد خود اتمل باشه در غیر این صورت باید applet های SAM-BA رو عوض کنی و دوباره اونو Make کنی .
        فرق ما با جهان غرب در اینه که اونا هیچی نمیدونن! و تحقیق میکنند ولی ما همه چیزو می دونیم! و تحقیق برای ما معنی نداره!!!!!!!!!!!! .(از یه آدم اینکاره)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AlirezaT
          1- با چی و چجوری فهمیدی که کار نمیکنه ؟
          2- مداری که درست کردی ،کار خودته یا از جایی گرفتی ؟
          سخن آخر !! بهتره بردتو با بردی که خود اتمل داده چک کنی .
          البته اگه با SAM-BA کار میکنی باید SPICS رو درست انتخاب کنی . پایه هایی رو که وصل کردی باید کاملا شبیه برد خود اتمل باشه در غیر این صورت باید applet های SAM-BA رو عوض کنی و دوباره اونو Make کنی .
          خب پایه TST رو یک می کنم و روشن و خاموش می کنم ( 10 ثانیه ). سپس اون پایه رو آزاد می کنم. دوباره روشن می کنم. در این زمان باید پس از اتصال یو اس بی کامپیوتر اونو بشناسه.. اما نمیشناسه.مدار کار خودمه. چند ماه روش کار کردم تا درست شده.
          برای SPics مثل خود اتمل از PC11 استفاده کردم. همچنین so رو به pa0 و si رو به pa1 وصل کردم.
          sck رو هم به pa2 وصل کردم.

Ctrl+C , Ctrl+V

دیدگاه

0-این مشکل ربطی به دیتا فلش نداره چون میکروت اصلا به کامپیوتر وصل نمی شه .
            1-این روش ریختن SAM-BA Rom Boot که پایه TST رو 10 ثانیه 1 کنی مال ARM 7 هستش اگر برد ATMEL رو نگاه کنی این پینو با یه 1 کیلو مستقیم زمین کرده .
            2- پایه خیلی خیلی مهم ، پایه BMS هستش که اگر 1 بشه (3.3 ولت) دیگه سراغ EMBEDDED ROM نمیره و اگر NOR Flash داشته باشی و به EBI_NCS0 وصل باشه از اون برنامه رو بوت می کنه . پس اگه می خوای از NAND Flash یا Serial Data Flash یا SAM-BA استفاده کنی باید این پین رو زمین کنی .
            3- پین JTAGSEL رو از 3.3 ولت قطع کن .
            4- من بعضی وقت ها که پین OSCSEL رو به 3V3 وصل میکنم ( یعنی کریستال 32.768KHz خارجی ) ، USB بردم رو نمیشناسه ولی وقتی زمینش می کنم (یعنی کریستال MHz3-20 داخلی) همیشه کار میکنه . پس این پینو زمین کن .
            5-اگه باز هم جواب نگرفتی پاورهای 1V8 و 3V3 که برای قسمت های مختلف CPU هستند رو چک کن که حدود 20-30 تا پایه میشن .
            6- اگه باز هم ... !!! پین NPCS1 یا همون PC11 رو دستی 1 کن .
            7- حواست به پین VDDBU باشه که حتما باید 1V8 باشه .
            8- از همه مهم تر ===> کریستال 18.432 رو حتما باید قرار بدی .

پین هایی هم که وصل کردی درستن .
            آخ دستم کف کرد !!!!!! :mrgreen: :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AlirezaT
              0-این مشکل ربطی به دیتا فلش نداره چون میکروت اصلا به کامپیوتر وصل نمی شه .
              1-این روش ریختن SAM-BA Rom Boot که پایه TST رو 10 ثانیه 1 کنی مال ARM 7 هستش اگر برد ATMEL رو نگاه کنی این پینو با یه 1 کیلو مستقیم زمین کرده .
              2- پایه خیلی خیلی مهم ، پایه BMS هستش که اگر 1 بشه (3.3 ولت) دیگه سراغ EMBEDDED ROM نمیره و اگر NOR Flash داشته باشی و به EBI_NCS0 وصل باشه از اون برنامه رو بوت می کنه . پس اگه می خوای از NAND Flash یا Serial Data Flash یا SAM-BA استفاده کنی باید این پین رو زمین کنی .
              3- پین JTAGSEL رو از 3.3 ولت قطع کن .
              4- من بعضی وقت ها که پین OSCSEL رو به 3V3 وصل میکنم ( یعنی کریستال 32.768KHz خارجی ) ، USB بردم رو نمیشناسه ولی وقتی زمینش می کنم (یعنی کریستال MHz3-20 داخلی) همیشه کار میکنه . پس این پینو زمین کن .
              5-اگه باز هم جواب نگرفتی پاورهای 1V8 و 3V3 که برای قسمت های مختلف CPU هستند رو چک کن که حدود 20-30 تا پایه میشن .
              6- اگه باز هم ... !!! پین NPCS1 یا همون PC11 رو دستی 1 کن .
              7- حواست به پین VDDBU باشه که حتما باید 1V8 باشه .
              8- از همه مهم تر ===> کریستال 18.432 رو حتما باید قرار بدی .

پین هایی هم که وصل کردی درستن .
              آخ دستم کف کرد !!!!!! :mrgreen: :mrgreen:
              یعنی بدون سریال دیتا فلش هم باید به کامپیوتر وصل بشه؟
              من پایه tst رو زمین کردم.
              پایه BMS رو هم زمین کردم.
              JTAGSEL هم از 3.3 قطع بود.
              OSCSEL رو هم رو مستقیما زمین کردم
              ولتاژ های 1.8 رو چک کردم و درست بود.
              برای پایه PC11 مقاومت پول پ گذاشتم.
              ولتاژ VDDBU 1.91 هست. ( یک دهم تاثیر داره یا نه؟)
              کریستال 18.432 هم متصله.
              از اینجا به بعدش رو نگفتید چی کار کنم. حدس زدم باید مدار رو روشن کنم و روشن کردم. USB رو وصل کردم.( اتفاقی نیفتاد) SAMBA 2.9 رو اجرا کردم. در قسمت بالا USB\ARM0 رو زدم. در پایین برد 9260 رو انتخاب کردم. و پس از OK کردن CONNECT FAIL داد.
              مراحل بوت کردنش رو اگه ممکنه توضیح بدید.. فکر می کنم مراحل رو اشتباه رفتم.
              دستت هم درد نکنه.

Ctrl+C , Ctrl+V

دیدگاه

یه حرف تکراری :بردت رو با برد خود اتمل چک کن .
                اگر توی SAM-Ba 2.9 توی نوار اول USB\ARM0 ظاهر میشه یعنی کامپیوتر بردت رو شناخته . برای اطمینان از این قضیه بهتر یه سر به Device Manager کامپیوترت بری و ببینی توی قسمت USB دیوایسی به اسم AT91XXXXXXX اومده یا نه . اگه اومده بهتره سخت افزارت رو یه بار دیگه چک کنی و مطمئن شی که SDRAM درست لحیم شده و پایه ایش قطع نباشه (SDRAm هم باید با برد اتمل چک کنی) .اگه درست بود و باز هم کار نکرد ، از SAM-BA 2.6 استفاده کن .
                اگه مشخصات بردت رو هم بگی بهتر میتنیم تصمیم بگیریم .

دیدگاه

من به یه چیزی شک کردم. کدوم USB رو باید یه کامپیوتر وصل کرد ؟ host یا device ؟ من اولی رو وصل کردم. یعنی همین کارم اشتباهه؟

Ctrl+C , Ctrl+V

دیدگاه

شما اشتباه کردید !!!!!!!!!!!!!! :surprised: :surprised: :surprised: :surprised:
                    باید device رو به کامپیوتر وصل می کردید . در واقع اون USB که به پین های DDM و DDP وصل هستند نه اونی که به HDMA و HDPA وصله . اصلا سوکت host مادگیه USB های معمولیه ولی Device مادگیه پرینتره .
                    پس چجوری SAM-BA بردتو شناخته؟

دیدگاه

آره درست شد. ممنون از راهنمایتون. خیلی لطف کردید.

Ctrl+C , Ctrl+V

دیدگاه

دوستانی که با این فلش کار کردن میشه یه کد نمونه یا طرز کارشو یه توضیحی بدن . میخام وصلش کنم به avr برای ذخیره ی اطلاعات . از mmc و امثال اون برای این کار نمی تونم استفاده کنم به خاطر کاربرد نظامی کارم . مقدار e2prom ها هم جوابگوی کارم نیست . ممنون
                        بخشنده بودن بيشتر از آنکه توانايي مالي بخواهد ، قلبي بزرگ ميخواهد..

دیدگاه

سلام
                          من یک برد at91sam9260 مطابق با خود atmel ساختم ولی وقتی usb را به برد میزنم پیغام not recognize مزنه تمام مراحل بالا را هم انجام دادم فایده ای نداره
                          بنظر شما من چیکار کنم دیگه ؟؟؟؟؟/

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X