ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2008/10/29
    2,098
    208

چگونگی حرکت یه استپر موتور

آقا من قبلا با استپر های کوچیک کار کردم حالا یه استپر موتور چند کبلوگرمی دارم که داخل دیتاشیتش چیزهایی که داخل عکس پیوست هست نوشته می خواستم بدونم چه جوری می شه راه اندازیش کرد؟ یعنی برای استپ مرحله اول چه جور باید پایه ها رو بایاس کرد (چون دو حالت انتهایی مشخص نشده باید برای اونها چی کار کنم؟) می تونم با 4 تا ترانزیستور قدرت راش بندازم؟

عکسی از دیتاشیت

http://www.2shared.com/photo/ESWpSIhR/10_online.html
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2008/10/29
    2,098
    208

پاسخ : چگونگی حرکت یه استپر موتور

آقا کسی نیست؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2009/01/04
    10bit.ir
    1,215
    26

یه گشت تو گوگل و انجمن کارت رو راه مینداخت

http://www.tigoe.net/pcomp/code/category/arduinowiring/51
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد
    2008/10/29
    2,098
    208

آقا می شه با اون مشخصاتی که از استپر خودم دادم کمک کنین؟
    2009/01/04
    10bit.ir
    1,215
    26

فرقی نداره تازه این خودش گفته چهار تا استپ داره تو هر کدومش گفته چیرو روشن کنی
    اگه از 1 به 4 بری یک طرف
    از 4 به یک بری طرفه دیگه میچرخه
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد
    2008/02/04
    گرگان
    81
    3

پاسخ : چگونگي حرکت يه استپر موتور

سلام

من عکسي که گذاشته بوديد ديدم ، طرز راه اندازي اين موتور که خيلي سادست! براي راه اندازيش مي تونيد از آي.سي هاي سري ULN استفاده کنيد. البته بايد به مقدار جريان هم توجه کنيد.

اون دوتا سيمي که جلوشون نوشته COM رو به هم وصل کنيد و بزنيد به VCC ، البته اگه بخوايد از آي.سي ULN استفاده کنيد بايد بزنيد به COM آي.سي ULN.

اَللّهُمَ صَلّ عَلي مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

{خلاف قوانین}
    [img width=124 height=100]http://mortezark.persiangig.com/image/Web/6_3.PNG[/img]
    2007/11/28
    1,746
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط مرتضي رحيمي
    سلام

من عکسي که گذاشته بوديد ديدم ، طرز راه اندازي اين موتور که خيلي سادست! براي راه اندازيش مي تونيد از آي.سي هاي سري ULN استفاده کنيد. البته بايد به مقدار جريان هم توجه کنيد.

اون دوتا سيمي که جلوشون نوشته COM رو به هم وصل کنيد و بزنيد به VCC ، البته اگه بخوايد از آي.سي ULN استفاده کنيد بايد بزنيد به COM آي.سي ULN.
    سلام
    دوست عزیز مهم نیست com را به زمین بدی یا vcc اگر به زمین دادی پالس ها تو یک میدی و اگر به VCC دادی پالس ها تو با صفر میدی.
    اگر 4 تا سیم استپر با به ترتیب با فاصله زمانی 20 تا 50 میلی ثانیه پالس بدی استپر یک پله میزنه.
    2008/02/04
    گرگان
    81
    3

پاسخ : چگونگي حرکت يه استپر موتور

با تشکر از جناب حياتي

من منظورم در صورت استفاده از آس.سي هاي ULN بود! يعني در اون صورت بايد سيم هاي Com به Vcc وصل بشن.

موفق باشيد.

اَللّهُمَ صَلّ عَلي مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

{خلاف قوانین}
    [img width=124 height=100]http://mortezark.persiangig.com/image/Web/6_3.PNG[/img]
    2008/05/31
    278
    1

راه اندازي استپر كه مثل سروو نيست؟ يعني پالس و غيره و Pwm و .... نميخوادكه؟ سروو اشكم رو در آورد تا راه بيافته.

1-گشتاور استپر چجوره؟ يعني مثلاً واسه جرمي 500گرمي رو شفت، چه استپري مناسبه؟

2-حركت نرم ميتونه دشته باشه؟ يعني مثل ساعت تيك تيك نره، كمي نرم تر...

3-ميخوام مثلاً از 0درجه بره به 30درجه. فرض كنيم براي 0 بايد سيمها 0000 و براي 30درجه، سيمها به 0111 تغيير پيدا كنن. حال، براي اينكار بايد از 0000 يكي يكي بريم بالا تا 0111، يا اينكه مستقيماً 0000 رو بكنيم 0111 تمومه و استپر به 30 درجه ميپره؟

4-اگر از uln استفاده كنم، باز هم بايد پالس بدم، يا اينكه پايه ها دائماً 1 باشند كافيه؟

ممنون از راهنمايي.
    دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد
    2008/05/31
    278
    1

سپاس از اينهمه كمك!
    دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10