اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی حرکت یه استپر موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی حرکت یه استپر موتور

آقا من قبلا با استپر های کوچیک کار کردم حالا یه استپر موتور چند کبلوگرمی دارم که داخل دیتاشیتش چیزهایی که داخل عکس پیوست هست نوشته می خواستم بدونم چه جوری می شه راه اندازیش کرد؟ یعنی برای استپ مرحله اول چه جور باید پایه ها رو بایاس کرد (چون دو حالت انتهایی مشخص نشده باید برای اونها چی کار کنم؟) می تونم با 4 تا ترانزیستور قدرت راش بندازم؟

عکسی از دیتاشیت

http://www.2shared.com/photo/ESWpSIhR/10_online.html
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : چگونگی حرکت یه استپر موتور

آقا کسی نیست؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

یه گشت تو گوگل و انجمن کارت رو راه مینداخت

http://www.tigoe.net/pcomp/code/category/arduinowiring/51
      هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
      بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
      میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

آقا می شه با اون مشخصاتی که از استپر خودم دادم کمک کنین؟

دیدگاه

فرقی نداره تازه این خودش گفته چهار تا استپ داره تو هر کدومش گفته چیرو روشن کنی
          اگه از 1 به 4 بری یک طرف
          از 4 به یک بری طرفه دیگه میچرخه
          هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
          بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
          میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

سلام

من عکسی که گذاشته بودید دیدم ، طرز راه اندازی این موتور که خیلی سادست! برای راه اندازیش می تونید از آی.سی های سری ULN استفاده کنید. البته باید به مقدار جریان هم توجه کنید.

اون دوتا سیمی که جلوشون نوشته COM رو به هم وصل کنید و بزنید به VCC ، البته اگه بخواید از آی.سی ULN استفاده کنید باید بزنید به COM آی.سی ULN.

اَللّهُمَ صَلّ عَلي مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

{خلاف قوانین}
            [img width=124 height=100]http://mortezark.persiangig.com/image/Web/6_3.PNG[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی رحیمی
              سلام

من عکسی که گذاشته بودید دیدم ، طرز راه اندازی این موتور که خیلی سادست! برای راه اندازیش می تونید از آی.سی های سری ULN استفاده کنید. البته باید به مقدار جریان هم توجه کنید.

اون دوتا سیمی که جلوشون نوشته COM رو به هم وصل کنید و بزنید به VCC ، البته اگه بخواید از آی.سی ULN استفاده کنید باید بزنید به COM آی.سی ULN.
              سلام
              دوست عزیز مهم نیست com را به زمین بدی یا vcc اگر به زمین دادی پالس ها تو یک میدی و اگر به VCC دادی پالس ها تو با صفر میدی.
              اگر 4 تا سیم استپر با به ترتیب با فاصله زمانی 20 تا 50 میلی ثانیه پالس بدی استپر یک پله میزنه.

دیدگاه

با تشکر از جناب حیاتی

من منظورم در صورت استفاده از آس.سی های ULN بود! یعنی در اون صورت باید سیم های Com به Vcc وصل بشن.

موفق باشید.

اَللّهُمَ صَلّ عَلي مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

{خلاف قوانین}
                [img width=124 height=100]http://mortezark.persiangig.com/image/Web/6_3.PNG[/img]

دیدگاه

راه اندازی استپر که مثل سروو نیست؟ یعنی پالس و غیره و Pwm و .... نمیخوادکه؟ سروو اشکم رو در آورد تا راه بیافته.

1-گشتاور استپر چجوره؟ یعنی مثلاً واسه جرمی 500گرمی رو شفت، چه استپری مناسبه؟

2-حرکت نرم میتونه دشته باشه؟ یعنی مثل ساعت تیک تیک نره، کمی نرم تر...

3-میخوام مثلاً از 0درجه بره به 30درجه. فرض کنیم برای 0 باید سیمها 0000 و برای 30درجه، سیمها به 0111 تغییر پیدا کنن. حال، برای اینکار باید از 0000 یکی یکی بریم بالا تا 0111، یا اینکه مستقیماً 0000 رو بکنیم 0111 تمومه و استپر به 30 درجه میپره؟

4-اگر از uln استفاده کنم، باز هم باید پالس بدم، یا اینکه پایه ها دائماً 1 باشند کافیه؟

ممنون از راهنمایی.
                  دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

سپاس از اینهمه کمک!
                    دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X