اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاهی برای نت برداری در کتابخانه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام

آیا تا به حال شده که به کتابخونه برین و در موقع خوندن کتاب بخواین نکته ای بردارین!
    در این صورت احتمالا متوجه شدید که چقدر نکته برداشتن سخته فقط به دلیل اینکه شما نمی تونین کتاب رو از کتابخونه بیرون بیارین.
    تازه مشکل وقتی حاد تر میشه که قسمتی دارای عکس هم باشه!

اگر میشد دستگاه کوچکی بسازی بطوریکه موقعی که می خوای نکته برداری بکنی، این دستگاه رو بر روی اون قسمت مورد نظر کتاب میکشیدی تا دستگاه اون قسمت رو داخل حافظش ذخیره بکنه، بعد که به خونه اومدی، دستگاه رو به کامپیوتر وصل می کردی تا اطلاعات رو به داخل کامپیوتر انتقال بدی. حالا هر بلایی که می خوای میشه سرش در آورد.
    البته این یک ایده کاملا خام هستش، و ساختنش برای فروش مطمئنا نیاز به یک واحد تولیدی داره، ولی ارزش اینو داره که به دید یک پروژه بهش نگاه بکنی! احتمالا خیلی کاربرد های دیگه هم داره!

به نظر شما برای ساخت این دستگاه چه کارهایی رو باید انجام داد؟

Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

سلام شهریار جان
    نمونه تجاری این دستگاه هستش ولی نمیدونم تو ایران یافت میشه یا نه :?: به نظرم من باید یه دوربین دیجیتال رنگی داشته باشیم همراه با یه فلش مموری با سایز بالا و پورت USB جهت اتصال به کامپیوتر بعدش هم به یه میکروکنترلر AVR اینا رو بهم ربطش بدیم طوری که یه کلید داشته باشه اگه اون رو فشار بدیم رو دوربین رو جلوی اون قسمت کتاب بگیرم شروع به کپچر کردن بکنه به نظرم اصلاً خود دوربین های دیجیتال میتونن این کار رو برامون انجام بدن چون هم دوربین دارن همان حافظه هم پورت USB فکر کنم پروژه پر خرجی باشه و البته بی صرفه ولی پر از نکات آموزشی

دیدگاه

دوستان عزیز سلام .
      اولا اینکه شهریار جان ایده بسیار جالبی هست .
      ثانیا صابر جان به نظر من یه راه حل ساده تر هست .
      چون در 90 درصد حالات کتابی که ما مطالعه میکنید سیاه و سفید هست نیازی نیست که از دوربین استفاده کنید ، تا به حال این دستگاه هایی که بارکد میخونه رو دید ؟؟ شاید اگه یه تغییراتی توی اونها بدیم بشه این کار رو با اونها انجام داد با این روش خیلی خیلی حافظه کمتری احتیاج داریم و از اون مهم تر تبادل داده ها خیلی راحت میشه . یه دوربین خودش یه طراحی برای درایورش میخواد که بیچاره میکنه آدم رو . رسما باید یه دوربین دیجیتال 100 هزار تومنی بخریم که دیگه این چه کاریه از کل کتاب عکس میگیرم .
      ولی در مورد چیزی که من میگم برای متن هاش لااقل میشه این تکنیک رو استفاده کرد که همواره بین خطوط سیاه خطوط مطلقا سفید وجود داره . از این زحمات میشه استفاده کرد که خطوطی که متن سیاه رنگ توشون وجود داره رو بخونید .
      برای تصاویر باید فکر دیگه ای کرد .
      یا شایدم مجبور بشم ابعدا دستگاه رو به اندازه عرض یه صفحه A4 در بیاریم . که خیلی معقول به نظر نمیرسه .
      بقیه دوستان نظر بدن چطوری میشه همچین چیزی ساخت ؟ شهریار جان نظر شما چیه ؟
      موفق باشید .
      شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
      هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
      چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

صابر جان

آیا شما اسمی از این دستگاه دارین. اگر تو اینترنت هم پیداش بکنیم کلی از مسایل رو، نمی خواد تجربه بکنیم.
        البته در این مورد قیمت دستگاه خیلی مورد اهمیت نیست. چون این دستگاه رو کتابخونه ها می تونن بخرن. و به افراد بدن. وقتی کار اون نفر تموم شد اطلاعات رو داخل خوده کتابخونه UpLoad میکنه و مثلا میریزش رو CD یا هر وسیله دیگه ای!
        شکل ظاهری دستگاه باید مثل همین بار کد خونا باشه!
        من این مساله رو در Electronics-lab هم عنوان کردم! یکمی زمان می بره! ولی ساختنش غیر ممکن نیست!

ThanX
        Shahriar

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahriar
          صابر جان

آیا شما اسمی از این دستگاه دارین. اگر تو اینترنت هم پیداش بکنیم کلی از مسایل رو، نمی خواد تجربه بکنیم.
          البته در این مورد قیمت دستگاه خیلی مورد اهمیت نیست. چون این دستگاه رو کتابخونه ها می تونن بخرن. و به افراد بدن. وقتی کار اون نفر تموم شد اطلاعات رو داخل خوده کتابخونه UpLoad میکنه و مثلا میریزش رو CD یا هر وسیله دیگه ای!
          شکل ظاهری دستگاه باید مثل همین بار کد خونا باشه!
          من این مساله رو در Electronics-lab هم عنوان کردم! یکمی زمان می بره! ولی ساختنش غیر ممکن نیست!

ThanX
          Shahriar
          سلام
          بله در مورد اینکه دستگاه رو به کتابخونه بدیم و هر کس اطلاعاتش رو در روی سی دی از کتابخونه تحولیل بگیره ایده خوبی هستش در مورد اسم اون دستگاه دقیقاً نمیدونم ولی یه جایی دیده بودم اگه فهمیدم حتماً سرچ میکنم و نتیجش رو اینجا میزارم

دیدگاه

سلام . خوب هستید دوستان ؟
            بابا اینها نمیذارن . من برای یه پایان نامه در مورد GABOR روفته بودم دانشگاه تربیت مدرس . اول تعجب کردم که اجازه دادن من از یه دانشگاه دیگه برم اونجا توی کتابخونه اش . به طرف گفتم من باید لب تاپم رو ببرم داخل چون می خوام کدم رو با اون پایان نامه امتحان کنم ، این کار که ابدا ابدا امکانش نبود . گفتم خوب هیچی ازش کپی میگیرم .
            رفتم داخل پایان نامه خیلی خوبی پیدا کردم که سال 72 روی این قضیه کار کرده بود خیلی چیز جالبی بود . رفتم به مسئول کتابخونه گفتم که من میخوام از این صفحات کپی بگیرم . گفت که مقطع تحصیلیت چیه ؟ گفتم کارشناسی گفت نمیشه . کارشناسی ارشد ها 8 صفحه می تونن کپی بگیرن و دانشجوهای دکترا هم 16 صفحه . برو با بزرگترت بیا ( البته این رو نگفت ولی مفهومش این میشد ) . چرا باید اینطور باشه ؟
            از بالا اینطوری دستور دادن ، من فقط وظیفه ام رو انجام میدم . این جوابی هست که خیلی مواقع شنیدید . من میگم ما دانشجوها یه کاری بکنیم که این مسخره بازی ها تموم بشه . همه قول بدید که پایان نامه ها رو با هم به اشتراک بذاریم تا به سرعت پیشرفت علم در کشورمون شتاب بیشتری ببخشیم .
            در مورد این پروژه هم اگه بخوان برات سی دی رایت کنن راه حل ساده ترش اینه که اجازه بدن ازش کپی بگیرید . وقتی نمیذارن ازش کپی بگیرید فکر میکنیم همچین سیستمی رو قبول کنن ؟؟
            موفق باشید

دیدگاه

چه عرض کنم والا؟ :roll: :roll:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahriar
                چه عرض کنم والا؟ :roll: :roll:

استاد بزرگوار شما چه فکری بحال جمع آوری پروژه های دانشجویی کردی؟ موافقی بسیج بشیم و برای اینکار یه حرکت مفید انجام بدیم؟

دیدگاه

سلام . خوبی محمد جان ؟
                  دوست عزیز ایده اولیه این سایت همین بوده که دور هم جمع بشیم و اطلاعاتمون رو به اشتراک بذاریم تا همه با همه پیشرفت کنیم و مهندس های کارآمد تری باشیم .
                  این که دوستان لطف کنن و پایانامه هاشون رو توی سایت بذارن دیگه مربوط به خودشون میشه . نهایت کاری که ما میتونیم انجام بدیم اینه که یه قسمت باز کنیم که دوستانی که می خوان مقاله یا فایلی پلود کنن دیگه خیلی به دردسر نیفتن ، توی سایت این کار رو انجام بدن بعد مدیران قسمت های مختلف این فایل ها رو سر جاشون قرار بدن .
                  ولی خوب این بازم به این برمیگرده که این تفکر جا بیفته که اگه اطلاعاتمون رو در اختیار همدیگه قرار بدیم کار و بارمون کساد نمیشه ، بلکه اگه این کار رو انجام بدیم میبینیم که همه در سطح همدیگه هستیم بنابراین سعی میکنیم که چیز های بیشتری یاد بگیریم . به جای این تفکر مسخره که الان توی بازار ، هیچ کس اطلاعاتش رو به دیگری نمیده چون میترسه که نونش آجر بشه . خلاصه .... .
                  موفق باشید .

دیدگاه

با عرض پوزش،
                    لطف کنید مطالب رو در جای مخصوص خودش بنویسین.
                    این چیزایی که شما گفتین با تاپیکی که شما در اون وارد شدین چه سنخیتی داره؟

HTH - SHahriar

دیدگاه

شهریار جان سلام .
                      ممنون از تذکرت .
                      موفق باشید .

دیدگاه

سلام شهریار جان
                        درسته که من خیلی دیر وارد این بحث شدم ولی باید بگم که این دستگاهی که مطرح کردین حدود 1.5 سال هست که ساخته شده ! من فقط شکل ظاهری و امکاناتشو می دونم. دقیقا مثل یک خودکار کلفت هست که روی هر متنی بکشی اسکن می کنه و تو حافظش نیگر میداره با USB هم به کامپیوتر وصل می شه یک LCD کوچولو هم داره که 1 سطر رو نشون میده و حتا جالبیش اینه که میتونه همونجا سطر به سطر ترجمه کنه!!! ولی اگه ما خودمون بتونیم واسه استفاده محدود درست کنیم واقعه خیلی به درد می خوره.

دیدگاه

Vampire عزیز

اسم این دستگاه Pen Scanner هست. من قبل از اینکه این پست رو بنویسم، فکر می کردم همچین چیزی نیست. بعد که دنبالش رفتم دیدم چه امکاناتی هم داره! مثل اونچیزایی که شما گفتین...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X