اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت شارژر USB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت شارژر USB

سلام
    میخام برای گوشیم (N70) یه شارژر usb بسازم
    ولی نمیدونم ولتاژی که گوش برای شارژ میخاد چقدره
    خود باطری 3.7 ولته
    روی شارژر نوشته 5 ولت
    ولی موقعی که ولتاژ شارژرو میگیرم 7.3 نشون میده
    حالا میخاستم ببینم برق 5 ولت usb رو بهش وصل کنم گوشی اسیب نمیبینه یا باید چیزی سر راش بزارم؟

پاسخ : ساخت شارژر USB

اگه تو همین بخش بگردی تو صفحات دیگه این شارژر رو پیدا می کنی.اما واسه فهمیدن مقدار جریان ولتاژ می تونی یه فیش نری که مناسب محل شارژت باشه از بازار تهیه کنی.اون وقت شارژر یکی از دوستات که تلفنش با تلفن تو یکیه بگیری.جریان و ولتاژ خروجی آداپتور رو در حالت شارژ اندازه بگیر و بر اساس این داده ها مدارت رو طراحی کن.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=32779.msg161889#msg161889

شکر که این سرا را دست بشر نداد
    ورنه بجز خرابی دست بشر ندارد

شکر که دست من را،دست قلم زدن نسیت
    ورنه بجز تباهی دست ترم ندارد

دیدگاه

داداش من کار خوبیه کمترین خطرش سوختن ایسی شارژ مبایلته :mrgreen:
      فقط مواضب باش جریان بیش از 800 میلی و ولتاژ معکوس به جک شارژرت ندی
      ولتاژ 6 ولت بیشتر میخواد با 6 ولت خوب شارژ نمیشه امتحان کردم در ضمن ای سی شارژ15 تومن :cry2:
      [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

چطوری میشه جریانش رو روی 800mA محدود کرد؟
        ولتاژ usb هم که نهایتا 5 ولته

دیدگاه

p1 = (5*500)=2.5 wat
          2.5 / 7 = 0.357 mA
          باید از ترانس استفاده کنی با نسبت 5 به 7
          جریان زیادی نمیخوای پس ترانست کوچیک میشه و مشکل جا پیدا نمیکنی
          اگه خودت میخوای بپیچی محاسباتش این میشه:
          قطر سیم اولیه 0.5
          قطر سیم ثانویه 0.37
          دور اولیه= 86
          دور ثانویه= 145
          سطح مقطع هسته= 2.16025 cm*cm

دیدگاه

داداش ببین منو اینجا بحث از ترانس نیست اگه واسه مدیر ارسال کنم به خاطر اون چند تا نقطه اخراج میشیا
            ببین اگه می خوای افزایش ولتاژ بگی نمیشه با ترانس چیز بزرگی در میاد باید از مدارات افزایش ولتاژ مدار مجتمعی باید درست شه
            بزار برو بزار به کارمون برسیم
            داداش من نمی تونی با 5 ولت شارژ کنی نمیشه 95 که نشد 70 رو امتحان کن به رگلا تور 5 ولتی بزن نترس جریان نمیکشه فقط با امپر متر تست کن اگه از 800 بیشتر بود قط کن ولی ممکن نیست باشه چون واسه این جریان ولتاژ 6 ولت یا 7 ولت می خواد :nerd:
            [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

داداش اینجا ملک شخصیت نیس هرکی رو دوس داری میندازی بیرون
              برو به هرکسی دوس داری گزارش بده
              اون چند تا نقطه هم به خاطر این بود دکمه ارسال رو زدم و بعد داشت ارسال میشد stopکردم تا متن رو ویرایش کنم و بعد پست صحیح رو ارسال کردم ولی اون پست نیمه کاره هم ارسال شده بود وبعد ویرایش کردم به جاش چند تا نقطه گزاشتم
              من از شما که یک کاربر با تجربه هستیدانتظار نداشتم
              در ضمن یه ترانس با سطح مقطع 2 کجاش بزرگ درمیاد؟

دیدگاه

مگه رو شارژرت نوشته نبود پنج ولت
                مستقیم usb رو بزن به موبایلت ولتاژش که پنج ولته جریانش رو هم مادر برد محدود میکنه فقط مثبت و منفی رو رعایت کن .
                هر چی باشه از این شارژر های در پیتی موبایل بهتره

دیدگاه

آخه مشکلم اینه که روی شارژر نوشته 5 ولت ولی تا با اهمتر میگیرم میزنه 7.3 ولت

دیدگاه

دوستان خواهش میکنم با احترام نسبت به هم برخورد کنید.
                    اگر موردی وجود داشت لطفا گزارش بدید تا تصحیح بشه یا تذکر داده بشه وگرنه قرار نیست بهخاطر هر گزارش یکی رو اخراج کنیم یا ...!

خواهش میکنم جو صمیمی این سایت رو حفظ کنید و در توسعه علمی سایت خودتون کوشا باشید.
                    متشکرم

دیدگاه

خوب من یدونه عزرخواهی کامل به داداش گلم بده کارم :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
                      تا منو نبخشی میزنم به دیوار :angry: :angry: :angry: :angry:
                      در ضمن یه انتقادی به مدیر دارم اونم دوستانه اگه میشه ام کان پاک کردن یک پاسخ رو به خود شخص بدید ویرایش میشه کرد ولی نمیشه پاک کرد در ضمن من از اون داداش گلم عزر خواهی مججدد میکنم چون کامل توضیح نداده بودن من فک کردم همین جوری یه چیزی نوشته :eek:
                      شر منده نتونستم پیام خصوصی بدم گفتم اگه پیش جمع عزر خواهی کنم بهتره داداش من همیه بچه هارو دوست دارم شرمنده خوابالو بودم اصابمم از جای دیگه خورد بود ببخشیییییییییییییییییید :cry2: :cry2:

دیدگاه

داداش سایت مشکل داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :question:
                        نمیدونم نه تونستم پیام خصوصی بدم نه میشه ویرایش زد oo:
                        خوب یدونه دیگه باز کردم به خاطر شارژر ببینید اگه شما اون 5 ولتو به ورودی مبایل بدین (فقط یدونه مقاومت 1 اهم سری کن) برای کنترل جریان))) خوب اگه جریان بیشتر از 300 میلی بود ینی جواب میده با اینکه تو شارژر 800 میلی میده ولی با این حالت میتونی کمی دیر تر شارژ کنی شارژ میشه ولی دیر تر
                        در ضمن ممکنه موقعی که ولتاز زیاد شد رو باطری جریان بیاد پایین و شارژ نشه دیگه :cry2:
                        من خیلی روش کار کردم ولی همش با کله خوردم دیوار :angry: :angry: :cry2:

دیدگاه

سلام
                          نه این حرفا چیه
                          شما هم منو ببخش

دیدگاه

سلام به همه.
                            با اینکه ارسال دوستمون R E Z A مربوط به 9 روز پیشه ولی منم نظر خودمو میگم تا اگه کسی اومد تاپیک جواب داشته باشه. البته نظر دیگر دوستان هم درسته ولی یه نکته رو اشاره نکردن.
                            اولا جهت نظم چه خوب بود که این بحث در بخش موبایل انجام بگیره گذشته از این وقتی باطری موبایل خالیه جریان زیادی میکشه، اگر ما این جریان رو کنترل نکنیم هم امکان داره به آی سی شارژ صدمه بزنه و هم اینکه وقتی جریان دلخواه باطری بهش داده بشه، رو هوا شارژ میشه و دوام نمیاره و زود خالی میشه. به همین خاطر وقتی ولتاژ بیشتری به موبایل میدیم(توسط بعضی شارژر های غیر استاندارد) باطری زود پر میشه و زودم خالی.
                            خوب......حالا چیکار کنیم؟
                            خیلی سادس.... روی شارژر نوشته 350 میلی آمپر. درسته؟ (شارژر ها با هم فرق دارن). پس شما باید 350 میلی بیشتر به موبایل ندی تا اولا آی سی صدمه نبینه دوما باطری زود پر نشه. خوب برای این کار آقای اهم یه قانون گفته دیگه...V=R*I شما 5 ولت آمپر بالا داری (USB) باید یه 5 ولت با 350 میلی بسازی. خوب یه مقاومت میخواد که با پاور موازی کنی بعدش بدی به موبایل.
                            من با پروتوس یاد ندارم مدار بکشم یعنی اصلا تا الان کار نکردم با دست کشیدم برات شرمنده اگه بده:
                            http://www.ecapic.ir/image/ECA-100515151741.jpg[/img]]
                            باید اول مقدار مقاموت متغییر رو کم بذاری کم کم مقاومت رو زیاد کن تا جریان آمپر متر بشه 350 میلی. اگر هم که امپدانس ورودی موبایل از نقطه شارژر رو میدونی که دیگه راحتی.(من نمیدونم)

نوشته اصلی توسط R EZ A

ولی موقعی که ولتاژ شارژرو میگیرم 7.3 نشون میده
                            چون بار نداری. اگه قرار باشه مولتی متر همون 5 رو نشون بده مولتی میشه مصرف کننده. در صورتی که مولتی متر باید اینقدر امپدانس بالایی داشته باشه که جریانی از منبع نکشه. اگه توضیح بیشتر خواستی در خدمتم.
                            چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

بچه ه ا نظرتون چیه که اول یه کابل یو اس بی که سالم هست از سوکت هاش اما از وسط سیمش بریده شده رو وصل کنه به کامپیوتر و موبایلش و در حالت شارژ جریان ولتاژ رو بدست بیاره.اون وقت بر اساس این مقادیر مدارش رو بسازه.البته یه راه دیگه هم هست.یه مقاوت 250 اهمی یا کمتر و یا بیشتر انتخاب کنه و بر اساس اون مقدار جریان ولتاژ وی اس بی رو بسنجه و بعد تو محاسبات همین مقاومت مذکور رو بارش انتخاب کنه و ب اساس اون مقادیر قطعات مدارش رو بدست بیاره
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=32779.msg161889#msg161889
                              شکر که این سرا را دست بشر نداد
                              ورنه بجز خرابی دست بشر ندارد

شکر که دست من را،دست قلم زدن نسیت
                              ورنه بجز تباهی دست ترم ندارد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X