ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 7 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 63
 1. #1
  2008/02/18
  خراسان رضوى
  534
  0

  ترفندهاى Se7en

  سلام

  با توجه به رايج تر شدن ويندوز جديد سون لازمه تا نكات جديدي درباره اين ويندوز به كاربران آموزش داده بشه

  از دوستان خواهش مي كنم مطالبشون رو اينجا بزارن تا تاپيك جامعي تشكيل بشه  موفق باشيم
 2. #2
  2008/02/18
  خراسان رضوى
  534
  0

  پاسخ : ترفندهاى Se7en

  ويندوز سون

  شرکت مايکروسافت سالآ*هاست که بازار سيستمآ*عامل را در دستان خود دارد و حرف اول را از نظر جذب کاربر در اين حوزه ميآ*زند.

  محبوبيت ويندوزهاي 2003 و اکسآ*پي در سالآ*هاي گذشته امري شد تا مايکروسافت به فکر ارائه يک ويندوز متفاوت که زيبايي و امنيت را با هم داشته باشد بيفتد. اين شرکت در راستاي اهداف نرمآ*افزاري و گرافيکي خود، ويندوز ويستا را منتشر کرد اما عليآ*رغم ظاهر جذاب و زيبا، اين سيستمآ*عامل مشکلات بزرگي در حوزهآ*هاي امنيت، سرعت پايين، عدم سازگاري با برخي از نرمآ*افزارها و نيز اشغال فضاي زياد از حافظه را داشت که باعث شد تا تعدادي از کاربران از ويستا به اکسآ*پي برگردند.

  خيليآ*ها اعتقاد دارند که ويستا تجربه ناموفق مايکروسافت بوده که باعث شده محبوبيت ويندوز در ميان کاربران رايانهآ*اي کاهش پيدا کند اما مايکروسافت مانند هميشه دست از تلاش و نوآوري نکشيد و سرانجام نسخه نهايي ويندوز جديد خود را که "سون" ناميده است در 22 اکتبر سال 2009 روانه بازار کرد.

  انتشار اين نسخه از ويندوز، نشان از تغييراتي عمده نسبت به ويستا دارد و با وجود عمر کم خود توانسته در جهان طرفداران بسياري را جذب کند و محبوبيت کمآ*رنگ شده ويندوز را بازيابي کند.

  ويندوز 7 سريعآ*تر بوت ميآ*شود، امکانات هوشمندانهآ*تري نسبت به ويستا دارد، حجم بسيار کمي را از حافظه اشغال ميآ*کند و منابع کمتري از سيستم را در اختيار خود ميآ*گيرد.  مزاياي سون

  ويندوز سون ويژگيآ*هاي کاربردي بسياري دارد که از ويندوزهاي قبل از خود به ارث برده است اما در کنار اين ويژگيآ*ها، قابليتآ*هايي جديد را دارا است که بعضي از آنآ*ها تا بهآ*حال در هيچ سيستمآ*عامل ديگري مشاهده نشده است.

  ويندوز سون در دو عامل مهم امنيت و سرعت نسبت به ويندوزهاي ديگر برتري دارد که در ادامه برايتان شرح خواهيم داد.

  امنيت: اگر بخواهيم ويندوز سون را از نظر امنيت با ويندوز اکسآ*پي و ويستا مقايسه کنيم بايد گفت که سون در اين حوزه برتري زيادي را نسبت به ويندوزهاي قبلي دارد.

  ويندوز اکسآ*پي عليآ*رغم مزايا و محبوبيت خود، از نظر امنيت داراي ضعف است و بهآ*راحتي مورد هجوم هکرها و خرابکارهاي رايانهآ*اي و اينترنتي قرار ميآ*گيرد.

  مايکروسافت براي بهبود امنيت در ويندوز ويستا، سيستم UAC يا User Account Control را که در شمارهآ*هاي قبلي برايتان معرفي کردهآ*ايم قرار داد تا تمام عمليات سيستمي با اجازه کاربر انجام گيرد. وجود اين قابليت در ويستا امنيت را بهبود بخشيد اما يک مشکل وجود داشت و آن وجود تنها دو حالت فعال و غيرفعال براي UAC بود.

  با فعال بودن اين سيستم امنيتي اگر کاربري بخواهد تغييراتي در سيستم ايجاد کند بايد به تعداد بيآ*شماري سوال پاسخ دهد تا اجازه اينآ*کار را پيدا کند اما در ويندوز 7 اين سيستم امنيتي تغييراتي را داشته است و به غير از اين دو حالت فعال و غيرفعال، دو حالت ديگر نيز وجود دارد که بينابين دو حالت اصلي قرار دارند.

  دو حالت جديد در سون علاوه بر اينآ*که هر تغييري را به کاربر اطلاع ميآ*دهند، ديگر جلوي عمليات سيستمي را نميآ*گيرند مگر اينآ*که کاربر تصميم به توقف آن بگيرد.

  يکي ديگر از امکانات جديد ويندوز سون در حوزه امنيت، Windows Solution Center است که جايگزين Security Center در ويستا شده است.

  در اين بخش، ويندوز، پيامآ*هاي مربوط به امنيت سيستمآ*عامل را به کاربر نشان ميآ*دهد و علاوه بر آن، اطلاعات مربوط به پشتيبانآ*گيري و بهآ*روزرساني در همين قسمت مديريت ميآ*شود.

  سرعت: يکي از مشکلات بزرگ ويندوز ويستا سرعت بسيار پايين آن در هنگام بوت شدن است. همچنين سنگين بودن نسخه ويستا از عوامل منفي آن بهآ*شمار ميآ*رود که باعث شده بسياري از کاربران بهآ*خاطر وجود اين عيب ويستا را از فهرست سيستمآ*عاملآ*هاي مورداستفاده خود حذف کنند. مايکروسافت پس از تجربه تلخ در ويستا، تمام تلاش خود را کرده تا اين عيوب بزرگ را در سون به حداقل برساند.

  در حال حاضر نسخهآ*اي که از ويندوز سون در بازار عرضه شده است با سرعت بهبود يافتهآ*اي نسبت به ويستا بوت ميآ*شود و نيز کارآييآ*هاي ويندوز سون بسيار بهتر شده است.

  دليل سريعآ*تر شدن ويندوز سون نسبت به ويستا کمتر شدن تعداد سرويسآ*ها و اجرا شدن موازي سرويسآ*هاي موجود است. همچنين حجم سيستمآ*عامل سون نسبت به ويستا کمتر شده و کاربر با داشتن يک حافظه ايدهآ*آل ميآ*تواند ويندوز 7 را روي رايانه خود نصب کند.

 3. #3
  2008/02/18
  خراسان رضوى
  534
  0

  پاسخ : ترفندهاى Se7en

  توشه مهاجرت به ويندوز سون با سختآ*افزار مورد نياز براي نصب ويندوز 7 آشنا شويد


  شرکت مايکروسافت در سايت رسمي خود، سيستم مورد نياز را براي ويندوز 7 در 3 سطح مختلف معرفي کرده است که ما آنآ*ها را برايتان شرح ميآ*دهيم.


  حداقلآ*هاي سختآ*افزاري

  حافظه داخلي RAM: 1 گيگابايت.

  پردازنده CPU: تک پردازنده 1 گيگاهرتزي.

  فضاي هاردديسک HDD: 16 گيگابايت فضاي خالي.

  گرافيک VGA: 128 مگابايت.

  شبکه Network: اتصال به اينترنت براي دريافت بهآ*روزرسانيآ*ها.


  سختآ*افزار مورد نياز براي يک سيستم خوب

  حافظه RAM: 2 گيگابايت.

  پردازنده CPU: 2 پردازنده 3 گيگاهرتزي.

  فضاي هاردديسک HDD: 16 گيگابايت فضاي خالي.

  گرافيک VGA: ميزان 256 مگابايت مستقل با پشتيباني DirectX 10.1.

  شبکه Network: اتصال به اينترنت براي دريافت بهآ*روزرسانيآ*ها.


  سختآ*افزار مورد نياز براي يک سيستم عالي

  حافظه RAM: ميزان 4 گيگابايت بهآ*صورت 2 کانال.

  پردازنده CPU: 4 پردازنده 44/2 گيگاهرتزي.

  فضاي هاردديسک HDD: ميزان 20 گيگابايت فضاي خالي.

  گرافيک VGA: ميزان 256 مگابايت مستقل با پشتيباني DirectX 10.1.

  شبکه Network: اتصال به اينترنت براي دريافت بهآ*روزرسانيآ*ها.
  راه ديگري نيز براي شناسايي سختآ*افزار مناسب براي ويندوز 7 وجود دارد که به نوعي مطمئنآ*ترين راه هم است.

  سايت رسمي مايکروسافت يک نرمآ*افزار را بهآ*صورت رايگان براي دانلود گذاشته که Upgrade Advisor نام دارد و شما ميآ*توانيد پس از دانلود اين برنامه تمام کار بررسي را به آن بسپاريد تا به شما بگويد که آيا امکان نصب ويندوز 7 روي رايانه شما وجود دارد يا خير و يا اگر مشکلي وجود دارد، ناهماهنگي با کدام سختآ*افزار رايانه شما است تا اگر مايل به نصب ويندوز 7 بوديد بتوانيد آنآ*را بهآ*راحتي ارتقاء دهيد.

  اکنون زماني فرا رسيده که شما قادريد تشخيص دهيد که آيا ميآ*توانيد ويندوز 7 را روي رايانه خود داشته باشيد يا خير.

  اگر پس تمام بررسيآ*ها به اين نتيجه رسيديد که ويندوز 7 را برگزينيد، قبل از تهيه CD يا DVD نصب، نوع سيستم خود را بررسي کنيد که 32 بيتي است يا 64 بيتي.

  براي اينآ*کار روي My Computer خود يک کليکآ*راست کنيد و از منوي ايجاد شده، گزينه properties را انتخاب کنيد.

  پنجرهآ*اي برايتان باز ميآ*شود که مشخصات سيستم شما را در بر دارد.

  در کادر دوم پنجره که system نام دارد گزينهآ*اي با نام system type وجود دارد که در مقابل آن مشخص شده سيستم شما 32 بيتي است يا 64 بيتي.

  با داشتن اين اطلاعات شما ميآ*توانيد نسخه مناسبي را براي نصب ويندوز 7 انتخاب کنيد.
 4. #4
  2008/02/18
  خراسان رضوى
  534
  0

  پاسخ : ترفندهاى Se7en

  با مراحل نصب ويندوز 7 روي سيستم خود آشنا شويد


  اين مراحل که در ادامه ميآ*آيد مربوط ميآ*شود به ويندوز 7 نسخه Ultimate که بهترين نسخه اين سيستمآ*عامل است.


  آغاز نصب ويندوز 7

  در حاليآ*که رايانه روشن بوده و سيستمآ*عامل در حال کار است، تمامي برنامهآ*هاي فعال را ببنديد و ديسک حاوي ويندوز 7 را در داخل درايو بگذاريد، پس از مدت کوتاهي پنجره آبي ويندوز 7 ظاهر شده و در اين مرحله دو گزينه پيش روي شما قرار ميآ*گيرد: Check Compatibility Online و Install Now که شما بهآ*منظور ادامه مراحل نصب، بايد گزينه دوم را انتخاب کنيد.

  پس از اين مرحله، تمام صفحه آبي ميآ*شود و کمي صبر ميآ*کنيم تا Temporary Files نصب ويندوز از روي ديسک خوانده شود.

  در مرحله دوم از شما خواسته خواهد شد که يکي از دو روش نصب ويندوز 7 را انتخاب کنيد.

  در Go online to get latest Update for installation همانآ*طور که از نامش پيداست، اطلاعات پديت ويندوز را از اينترنت دريافت ميآ*کند که اين گزينه مد نظر ما نيست و گزينه do not get latest Update for installation در واقع به نصب ويندوز از روي ديسک ميآ*پردازد که هدف ما هم دقيقا همين قسمت است؛ پس آنآ*را انتخاب ميآ*کنيم.

  در مرحله سوم نصب بايد يکي از دو گزينه Upgrade يا Custome را انتخاب کنيد. در مورد اول، کليه فايلآ*هاي موجود در درايو C رايانه شما بهآ*همراه شاخه Program files حفظ خواهد شد و تنها سيستمآ*عامل قبلي شما به ويندوز 7 ارتقاء پيدا ميآ*کند ولي با انتخاب گزينه دوم، شما ويندوز 7 را روي يکي از درايوهاي موجود نصب ميآ*کنيد و بنابراين اطلاعات قبلي و تنظيمات پيشين حفظ نخواهد شد.

  در چهارمين مرحله صفحهآ*اي با نام Please read license term پيش روي شما ظاهر ميآ*شود که عبارت است از مقررات نصب ويندوز 7، در اينآ*جا گزينه I accept license terms را تيک بزنيد و به مرحله بعدي برويد.

  مرحله پنجم نصب مربوط ميآ*شود به انتخاب درايوي از هاردديسک که قصد داريد ويندوز 7 را روي آن نصب کنيد.

  در اين مرحله ميآ*توانيد تنها با انتخاب درايو مورد نظر و کليک روي گزينه Next به نصب ويندوز ادامه دهيد بدون اينآ*که درايو شما فرمت شود. در غير اينآ*صورت در قسمت پايين همين صفحه، Drive Option را انتخاب کنيد که يکي از گزينهآ*هاي آن Format ميآ*باشد؛ بنابراين اگر قصد داريد پيش از نصب ويندوز جديد، کليه اطلاعات درايو مورد نظر را پاک کنيد، اين گزينه را انتخاب کنيد و پس از تاييد سوالي مبني بر اطمينان از ادامه کار، مدت کوتاهي صبر ميآ*کنيم تا درايو مورد نظر فرمت شود.

  از اين به بعد وارد مراحلي از نصب ويندوز ميآ*شويد که بهآ*صورت کاملا خودکار ادامه پيدا خواهد کرد و نيازي به حضور شما نخواهد بود. بسته به قدرت سختآ*افزاري رايانه شخصي شما، اين سلسله مراحل ميآ*تواند طولاني و يا کوتاه باشد که بين 15 تا 30 دقيقه به طول خواهد انجاميد.

  طي اين مدت مشاهده خواهيد کرد که در پنجره نصب، گزينهآ*هايي به ترتيب تيک ميآ*خورند که عبارتند از:

  1. مرحله کپي شدن فايلآ*هاي ويندوز که در مدت کوتاهي به پايان ميآ*رسد. Copying windows files

  2. مرحله باز شدن و توسعه فايلآ*هاي کپي شده نصب ويندوز روي هاردديسک. Expanding files

  3. مرحله نصب ويژگيآ*هاي ويندوز که در مدت کوتاهي به پايان ميآ*رسد. Installing features

  4. اين مرحله مربوط به نصب بهآ*روز رسانآ*آ*ها است که در انتهاي آن آ*رايانه بهآ*طور خودکار ريآ*استارت ميآ*شود و پس از بالا آمدن، اين مرحله به پايان ميآ*رسد. Installing Updates

  5. آخرين مرحله که مربوط به کامل کردن عمليات نصب است و با ريآ*استارت کردن دوباره رايانه به پايان خواهد رسيد.

  Completing installing


  در همين جا بيان يک نکته ضروري است.

  اگر از کاربران لپآ*تاپآ* ميآ*باشيد و قصد داريد بهآ*جاي ويندوز پيشين، از ويندوز 7 استفاده کنيد حتما پيش از آغاز مراحل نصب، آداپتور لپآ*تاپ را به دستگاه متصل کنيد چرا که در غير اينآ*صورت ويندوز بهآ*طور خودکار به شما اجازه طي مراحل را نميآ*دهد. توجه داشته باشد که در طي مراحل چندگانه نصب ويندوز 7 چنانآ*چه سيستم شما در اثر کمبود باتري خاموش شود بايد تمام مراحل را از ابتدا طي کنيد.

  [hr]


  8 گام اصلي براي تنظيمات ويندوز  پس از نصب اوليه، ويندوز 7 را با خواستهآ*هاي خود تنظيم کنيد


  تا اينآ*جاي کار شما توانستيد ويندوز 7 را روي رايانه خود نصب کنيد.

  نسخهآ*اي که برايتان شرح دادم بهآ* گونهآ*اي است که تنظيمات اوليه ويندوز بعد از نصب آن به نمايش درميآ*آيد.

  اين نکته را در نظر داشته باشيد که ممکن است در نسخهآ*هاي متفاوت از ويندوز 7، تنظيمات اوليه آن در مرحله نصب قرار داشته باشد.

  .................................................. ................................ ويندوز 7 نصب شد و رايانه شما restart شد.

  اکنون براي آشنا شدن با تنظيمات اوليه ويندوز 7 با ما همراه شويد:

  1. پس از restartشدن رايانه، پنجرهآ*اي برايتان به نمايش درميآ*آيد که لوگوي ويندوز 7 را نشان ميآ*دهد و زير آن عبارت starting windows نوشته شده است.

  پس از بوت شدن کامل ويندوز، کادري نشان داده ميآ*شود که شما ميآ*توانيد در آن زبان دلآ*خواهي براي ويندوز انتخاب کنيد.

  ترجيحا انتخابآ*هاي پيشآ*فرض را براي اين کادر بپذيريد.

  در بخش language to install گزينه english و در بخش keyboard or input method گزينه US را انتخاب کنيد. همچنين ميآ*توانيد منوي time and currency format را باز کرده و آنآ*را روي persian تنظيم کنيد، سپس روي کليد next کليک کنيد.

  2. اکنون پنجرهآ*اي با نام set up ظاهر ميآ*شود.

  يک نام کاربري در کادر type a user name که حداکثر 20 کاراکتر باشد و يک نام رايانه در type a computer name که حداکثر 15 کاراکتر باشد را تايپ کرده و سپس روي next کليک کنيد.

  3. صفحه set a password for your account به نمايش درخواهد آمد.

  در اينآ*جا ميآ*توانيد يک رمز عبور براي حسابي که در مرحله قبلي ساختهآ*ايد تايپ کنيد.

  در کادر بعدي دوباره رمز عبور را تايپ کنيد.

  در کادر آخر يک يادآور رمز را تايپ کنيد تا در صورت فراموشي رمز عبور براي بازيابي آن به شما کمک کند.

  اگر روزي اين رمز را فراموش کرديد، ويندوز اين يادآور را به شما نشان خواهد داد.

  روي next کليک کنيد.

  4. در اين پنجره شماره سريال مربوط به ويندوز خود را وارد کنيد. اين شماره بايد در dvd نصب ويندوز شما وجود داشته باشد.

  در اين بخش دقت کنيد که گزينه زير را تيکآ*دار نکنيد:

  automatically activate windows when I am online

  در اينآ*صورت هنگام اتصال به اينترنت، ويندوز شما غيرفعال ميآ*شود؛ سپس روي گزينه next کليک کنيد.

  5. در صفحهآ*آ*اي که حاوي عنوان زير است، گزينه use recommended setting روزآمدسازي خودکار را فعال ميآ*کند و براي حل مسائل به اينترنت وصل ميآ*شود:

  help protect your computer and improve

  windows automatically

  ما پيشنهاد ميآ*کنيم که شما در اين مرحله گزينه ask me later را انتخاب کنيد.

  6. در اين صفحه، يک منطقه زماني مثلا گزينه tehran (UTC=03:30) را انتخاب کنيد و تاريخ و ساعت رايانه خود را تنظيم کنيد.

  روي گزينه next کليک کنيد.

  7. اگر به يک شبکه محلي يا سراسري وصل باشيد، در پنجرهآ*اي که در اين مرحله برايتان بهآ*نمايش درميآ*آيد، براي يک رايانه روميزي و يک شبکه خانگي گزينه home network و براي يک سيستم لپآ*تاپ گزينه public network را انتخاب کنيد.

  حال ويندوز 7 سعي ميآ*کند تا به شبکه محلي شما و يا اينترنت متصل شود.

  8. در اين مرحله شما با صفحه welcome روبهآ*رو ميآ*شويد که پيام زير روي صفحهآ*نمايش شما ظاهر ميآ*شود:

  windows is preparing your desktop

  در اين مرحله منتظر بمانيد تا ويندوز 7 مراحل نهايي عمليات نصب و تنظيمات را انجام دهد.

  اکنون شما به دسکآ*تاپ ويندوز 7 رسيدهآ*ايد و در اين مرحله ميآ*توانيد بهآ*خاطر عمليات موفقيتآ*آميز در نصب به خود تبريک بگوييد.

  از اينآ*جا به بعد هر چقدر که دوست داريد از ويندوز 7 و امکاناتش استفاده کنيد.

  فراموش نکنيد که در هر يک از نسخهآ*هاي نصب ويندوز 7 مراحل متفاوت است و ممکن است ترتيب آن به اينآ*صورتي که ما بيان کرديم نباشد.

  اين نکته به معناي تفاوت مراحل نيست بلکه تنها ممکن است در نسخهآ*هاي ديگر جابهآ*جايي در اجراي مراحل وجود داشته باشد

 5. #5
  2008/02/18
  خراسان رضوى
  534
  0

  پاسخ : ترفندهاى Se7en  معلم رفع اشکال ويندوز 7  يکي از رايجآ*ترين مشکلاتي که همه کاربران مبتدي رايانه از آن رنج ميآ*برند نبود توانايي براي توضيح جزييات مشکل بهآ*وجود آمده در رايانهآ*شان است.

  اکثر کاربران تازهآ*کار رايانه پس از برخورد با يک مشکل و مراجعه به متخصص جمله "نميآ*دونم، چطور بگم" را بارها و بارها تکرار ميآ*کنند. آيا براي اين مشکل راهآ*حلي به ذهن شما ميآ*رسد؟

  فرض کنيد در محيط ويندوز به مشکلي برخوردهايد که خود از عهده حل آن برنميآ*آييد. در اين زمان اکثر کاربران دست به دامن دوستان و يا انجمنآ*هاي اينترنتي پرسش و پاسخ ميآ*شوند.

  اگر قصد انجام چنين کاري را داشته باشيد براي مطرح کردن مشکل خود چه ميآ*کنيد؟ قطعا هدفآ*تان اين خواهد بود که مشکل خود را طوري مطرح کنيد که ساير کاربران بهآ*راحتي آنآ*را دريابند و به شما کمک کنند. براي اينآ*کار آيا محتواي مشکل را بهآ*صورت متني نوشته و آنآ*را بازگو ميآ*کنيد يا در نهايت تصويري از مشکل پيشآ*آمده جهت فهم بيشتر قرار ميآ*دهيد؟

  اگر از ويندوزهاي قبلي شرکت مايکروسافت استفاده ميآ*کنيد چارهآ*اي جز اينآ*کار نداريد اما اگر ويندوز شما 7 است بايد بدانيد که در اين ويندوز قابليتي دقيقا به همين منظور ايجاد شده است.

  اين برنامه موجود در ويندوز 7، Problem Steps Recorder يا به اختصار PSR نام دارد که ميآ*توان آنآ*را ضبطآ*کننده قدم به قدم مشکلات ناميد.

  با استفاده از PSR شما ميآ*توانيد بهآ*صورت تصويري مشکل پيشآ*آمده را ذخيره کنيد، در محل مورد نظر خود توضيحي درباره مشکل بدهيد و در نهايت آنآ*را بهآ*صورت تصاوير ممتد ذخيره کرده و فايل نهايي را که يک فايل با اطلاعات کامل است را در اختيار ساير کاربران قرار دهيد تا آنآ*ها نيز با مشاهده اين فايل بهآ*طور کامل مشکل شما را دريابند و راهنماييآ*تان کنند.

  براي اينآ*کار بر روي منوي Start کليک کنيد سپس عبارت psr را وارد کرده و Enter بزنيد.

  برنامه Problem Steps Recorder با ظاهري بسيار ساده باز خواهد شد.

  اکنون به محلي در ويندوز که مشکل پيشآ*آمده است برويد سپس در برنامه PSR بر روي دکمه Start Record کليک کنيد.

  اولين تصوير از صفحهآ*اي که مشکل در آن وجود دارد ذخيره ميآ*شود. حالا در صورتيآ*که در هر جايي از صفحه کليک کنيد يک عکس ديگر گرفته شده و ذخيره ميآ*گردد. نشانگر ماوس نيز در تصوير ذخيره شده وجود دارد.

  اکنون فرض کنيد قصد داريد يک توضيح متني هم در صفحه بدهيد.

  بر روي دکمه Add Comment در برنامه کليک کنيد. خواهيد ديد که نشانگر ماوس به شکلي ديگر درخواهد آمد و صفحه نيز شفاف ميآ*شود.

  با استفاده از نشانگر، در محلي که قصد داريد توضيح آنآ*را بدهيد يک مستطيل ايجاد کنيد. سپس در قسمت Highlight Problem and Comment توضيح مربوط به اين قسمت را بنويسيد و در نهايت OK کنيد.

  پس از ذخيره تصاوير از صحنهآ*هاي کليدي مشکل و درج توضيحات مربوطه، براي پايان کار ضبط بر روي دکمه Stop Record کليک کنيد.

  از شما محل ذخيره فايل خروجي و نام آن پرسيده ميآ*شود. اين دو را تعيين کنيد تا فايل خروجي با فرمت فشرده zip ذخيره گردد.

  اکنون در صورتيآ*که به محل ذخيره فايل برويد و فايل zip را از حالت فشرده خارج کنيد و آنآ*را باز کنيد فايلي با فرمت mht مشاهده خواهيد کرد.

  پس از دوبار کليک بر روي آن خواهيد ديد که فايل با مرورگر IE باز ميآ*شود.

  همانآ*طور که ميآ*بينيد تمامي صحنهآ*هايي که شما خواستهآ*ايد به علاوه توضيحات و همچنين اطلاعات دقيق در خصوص اين فايل و ريز کليه عملياتي که شما در طول ضبط اين تصاوير انجام دادهآ*ايد وجود دارد.

  اکنون کافي است در يک انجمن اينترنتي تاپيکي ارسال کنيد و فقط همين فايل فشرده را در آنآ*جا قرار دهيد و از کاربران درخواست کمک کنيد يا آنآ*را براي دوستآ*تان ارسال کنيد و از او کمک بخواهيد. بدون اينآ*که نياز به هيچ توضيح اضافي باشد چرا که اين فايل گوياي همه چيز است و کار فردي که قصد پاسخآ*گويي به شما دارد را نيز سادهتر خواهد کرد.

  جهت دسترسي سريعتر به PSR ميآ*توانيد در صفحه دسکآ*تاپ يک فايل Shortcut براي آن ايجاد کنيد.

  بدين منظور بر روي فضاي خالي از دسکتاپ راستآ*کليک کرده و New> Shortcut را انتخاب کنيد.

  در پنجره باز شده آدرس زير را وارد کنيد:

  C:WindowsSystem32psr.exe

  همان طور که واضح است در صورتيآ*که ويندوز شما در درايوي به غير از C نصب شده است بايستي نام آنآ*را در آدرس جايگزين کنيد.

  پس از اينآ*کار بر روي دکمه Next و سپس Finish کليک کنيد تا فايل ميانآ*بر ساخته شود.

 6. #6
  2008/02/18
  خراسان رضوى
  534
  0

  پاسخ : ترفندهاى Se7en

  تبديل ظاهر تسکآ*بار ويندوز 7 به تسکآ*بار ويندوز ويستا و XP


  در صورتيآ*که دوست داريد ظاهر تسکآ*بار ويندوز 7 به ظاهر تسکآ*بار در ويندوز ويستا شبيه شود يعني در کنار آيکونها عنوان هرکدام نيز درج شود، بر روي فضاي خالي از تسکآ*بار راست کليک کنيد و Properties را انتخاب کنيد. در گزينه Taskbar، گزينه Taskbar buttons را بر روي Combine when taskbar is full يا Never combine قرار دهيد. همچنين تيک گزينه Use small icons را بزنيد و OK کنيد.

  در صورتي که تمام برنامهها يا پنجرههاي موجود در تسکآ*بار را نيز Unpin کنيد ديگر ظاهر آن کاملا شبيه ويندوزهاي گذشته ميآ*شود.

  لازم به ذکر است ميآ*توانيد اين تسکآ*بار را همآ*اکنون به حالت کلاسيک نيز تبديل کنيد. در صورتيآ*که بر روي فضاي خالي از صفحه دسکتاپ کليک کنيد و Personalize را انتخاب کنيد سپس قالب Windows Classic را انتخاب کنيد.

 7. #7
  2008/02/18
  خراسان رضوى
  534
  0

  پاسخ : ترفندهاى Se7en

  غيرفعال کردن قابليت پيشآ*نمايش پنجرهها

  همانآ*طور که ميآ*دانيد يکي از مواردي که در ويندوز 7 توسعه داده شده قابليت پيشآ*نمايش پنجرهها با نگه داشتن موس بر روي هر آيکون در تسکآ*بار است. در صورتيآ*که به اين قابليت علاقه نداريد ميآ*توانيد آنآ*را غيرفعال کنيد. بدين منظور ابتدا وارد منوي Start شويد، سپس عبارت gpedit.msc را وارد کرده و Enter بزنيد.

  در پنجره Group Policy در پنل سمت چپ، از User Configuration برروي Administrative Templates و سپس Start Menu and Taskbar کليک کنيد. اکنون از پنل سمت راست، Turn off Taskbar Thumbnails را بيابيد و بر روي آن دوبار کليک کنيد. در پنجره باز شده گزينه Disabled را انتخاب کرده و OK کنيد. جهت فعالآ*سازي مجدد کافي است همين مسير را طي کنيد و Enabled را انتخاب کنيد.

  لازم به ذکر است قابليت Thumbnail در ويندوز 7 در صورتي فعال خواهد شد که نمرهآ*اي که ويندوز به مجموعه سختآ*افزاري شما داده است بالاي 3 باشد تا تم Aero فعال شود.


 8. #8
  2008/02/18
  خراسان رضوى
  534
  0

  پاسخ : ترفندهاى Se7en


  ويندوز 7 راحت بخواب


  رايانه به صورتآ*هاي مختلفي در حالت غيرفعال قرار ميآ*گيرد که از جمله آنآ*ها ميآ*توان به Stand By ،Sleep ،Hibernate و Shut Down اشاره کرد.

  اخيرا که استفاده از رايانهآ*هاي قابل حمل رواج بيشتري يافته است بهآ*دليل پيشآ*فرض بودن حالت Sleep براي بستن نمايشگر لپآ*تاپ، مستعملآ*ترين راه براي غيرفعالآ*سازي رايانه آنآ*هم براي يک آ*دوره نهآ*چندان طولاني است.

  گاهي رايانهآ*هاي مختلف به دلايل سختآ*افزاري و يا نرمآ*افزاري نسبت به تحرکات بسيار جزئي در رايانه حساس بوده و در زماني کوتاه از حالت خواب درميآ*آيند. اين حساسيت بالاي رايانهآ*ها باعث شده تا افراد از اين روش استراحت براي رايانه بهره نگيرند و آنآ*را ناکارآمد تلقي کنند.

  بر همين اساس در اين قسمت، ترفندي را آموزش ميآ*دهيم که رايانه را نسبت به اين تحرکات جزئي بيآ*اعتنا ميآ*سازد به طوريآ*که رايانه از حالت خواب درنيايد.

  براي تنظيم اين ترفند مراحل زير را با دقت طي کنيد:

  براي اينآ*کار ابتدا به کنترلآ*پنل مراجعه کرده و در آنآ*جا پنجره تنظيمات موس را بگشاييد.

  در صورتيآ*که موفق به پيدا کردن اين قسمت نشديد، نام موس را در قسمت جستآ*وجوي استارت درج کرده تا قسمت مورد نظر را پيدا کنيد.

  در اين پنجره ابتدا به سربرگ Hardware مراجعه کرده و در آن دکمه Properties را بزنيد.

  در پنجره ديگري که گشوده شد به Power Management برويد و تيک گزينه Allow this device to wake the computer را برداريد.

  پس از اين مرحله، تنظيمات را ذخيره کرده و براي اطمينان از فعالآ*سازي صحيح اين تنظيم، رايانه را راهآ*اندازي مجدد کنيد.

  در صورتيآ*که مايل به غيرآ*فعالآ*سازي حرکات صفحهآ*کليد براي بيدار شدن رايانه هستيد مراحل ذکر شده را در تنظيمات صفحهآ*کليد طي کنيد.

  لازم به ذکر است که ما تنها غيرفعالآ*سازي موس را بهآ*دليل حساسيت بيشتر براي اين ترفند پيشنهاد ميآ*کنيم.


 9. #9
  2008/02/18
  خراسان رضوى
  534
  0

  پاسخ : ترفندهاى Se7en

  چند تا ترفند ديگه هم بود كه قبلا تو بخش ترفندهاي ويندوز گفته بودم اگه خواستيد به اونجا مراجعه كنيد

  خوب فعلا خسته نباشيد ؛ اين سهم من ، منتظر باقي دوستان هستيم :nerd:


  مديران محترم انجمن اگه قابل دونستن اينجا رو سنجاق كنن تا بالا بمونه
 10. #10
  2008/02/18
  خراسان رضوى
  534
  0

  پاسخ : ترفندهاى Se7en  معرفي کليدهاي ميانبر ويندوز 7


  لوگوي ويندوز + G
  اين ميانبر “گجت“هاي نصب شده بر روي صفحه دسکتاپ شما را بر روي پنجره هاي ديگر نمايش مي دهد.
  لوگوي ويندوز + + (به اضافه)
  در صورت امکان، نرم افزار “ذره بين” را فعال و “زوم اين” مي کند.
  لوگوي ويندوز + – (منها)
  نرم افزار “ذره بين” يا “zoom in” را غير فعال مي کند.
  لوگوي ويندوز + بالا
  بزرگنمايي پنجره فعال
  لوگوي ويندوز + پايين
  کوچپنمايي پنجره فعال
  لوگوي ويندوز + چپ
  پنجره فعال شما را نيمه چپ صفحه منتقل مي کند.
  لوگوي ويندوز + راست
  پنجره فعال شما را نيمه راست صفحه منتقل مي کند.
  لوگوي ويندوز + Home
  کوچکنمايي تمامي پنجره ها به غير از پنجره فعال (همانند ويژگي Aero Shake)
  لوگوي ويندوز + اعداد 9-1
  با اين ميانبر، شما مي توانيد به شماره نرم افزار در Taskbar رجوع کنيد (در ويندوز 7 تمامي پنجره هاي متعلق به يک برنامه در کنار هم قرار مي گيرند که همه آنها يک عدد مشابه خواهند داشت)
  لوگوي ويندوز + فاصله (Space Bar Key)
  به طور موقت، دسکتاب شما را نمايش مي دهد. (همانند Aero Peek)
  Shift + Click
  اين ميانبر مي تواند جزوه پرکاربردترين ميانبرها باشد. با نگه داشتن کليد Shift و کليک بر روي هر پنجره در Taskbar يک پنجره از صفحه پيش فرض آن باز مي کند. به طور مثال با استفاده از اين ميانبر بر روي يک پنجره از نرم افزارFirefox، يک پنجره جديد از همين برنامه باز مي شود.
  لوگوي ويندوز + T
  اين ميانبر پنجره هاي کوچک نمايش هر پنجره را نمايان مي کند (هنگام استفاده از ويژگي Always combine the buttons in Taskbar بسيار کارآمد خواهد بود.
  لوگوي ويندوز + P
  اگر کامپيوتر خود را به يک پروژکنور يا هر صفحه نمايش ديگر وصل کرده ايد، توسط اين ميانبر مي توانيد صفحه نمايش دهنده ويندوز شما را انتخاب کنيد.


  محيط عمومي

  Win + up: کمينه کردن پنجره جاري
  Win + down: بازيابي / کمينه کردن پنجره جاري
  Win + left: چينش پنجره جاري در سمت چپ صفحه
  Win + right: چينش پنجره جاري در سمت راست صفحه
  Win + Shift + Left: حرکت به مانيتور سمت چپ
  Win + Shift +Right: حرکت به مانيتور سمت راست
  Win + Home: کمينه کردن/ بيشينه کردن همه پنجره هاي بجز پنجره جاري
  Win + T: تمرکز در بروي آيکون هاي سوپربار از آيکون سمت راست
  Win + Shift + T : تمرکز در بروي آيکون هاي سوپربار آيکون سمت چپ
  Win + Space: پيش نمايش همه پنجره ها
  :Win + G کنمايش گدجت ها بر روي همه پنجره هاي جاري
  Win + P: تنظيمات ساير نمايشگرهاي متصل
  Win + X: مرکز موبيليتي
  Win + n: اجراي n امين برنامه سوپربار
  Win + +: افزايش زوم
  Win + -: کاهش زوم
  Win + U: مرکز استفاده آسان از ويندوز
  Win + R: نمايش پنجره اجرا
  Win + E: نمايش مرکز اسناد کاربر
  Win + D: نمايش صفحه دسکتاپ
  Win + F: نمايش جستجوگر ويندوز
  Win + L: قفل کردن محيط جاري ويندوز
  Win + M: کمينه کردن پنجره جاري
  Win + B: نمايش آيکون هاي مخفي در کنار ساعت
  Win + Tab: پيش نمايش پنجره ها به صورت فضايي
  ALT + Tab: پيش نمايش پنجره ها به صورت مسطح


  ويندوز اکسپلورر

  ALT + P: نمايش پنل پيش نمايش


  محيط سوپربار

  Shift + Click: بازکردن کپي جديد از برنامه
  Middle Click: بازکردن کپي جديد از برنامه
  Ctrl + Shift + Click: بازکردن کپي جديد از برنامه تحت اَدمين
  Shift + Right Click (if Group): بازيابي همه / کمينه کردن همه / بستن همه
  Shift + Right Click (if Once): بازيابي / جابجايي / اندازه / کمينه / بيشينه /بستن
  Ctrl + Click (if Group): جابجايي بين پنچره هاي گروه
صفحه 1 از 7 1234567 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 63

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 10
  آخرين نوشته: 2011/07/07, 16:01

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •