اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گوشیه آب خورده!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گوشیه آب خورده!!!

سلام

ما از دار دنیا یه N72 داریم ، اونم جاتون خالی امروز رفتیم دم زاینده رود ، از دستمون افتاد و رفت تو آب!!! :cry: :cry2: تا اومدم درش بیارم خاموش شد و سری باتریش رو در آوردم!

حالا جرئت نمیکنم روشنش کنم!به نظر شما چی کارش کنم؟به سشوار متوسل بشم؟یا بخاری؟یا همینطوری باتری رو وصل کنم؟ :question:

پاسخ : گوشیه آب خورده!!!

نوشته اصلی توسط مهدی مهری
    سلام

ما از دار دنیا یه N72 داریم ، اونم جاتون خالی امروز رفتیم دم زاینده رود ، از دستمون افتاد و رفت تو آب!!! :cry: :cry2: تا اومدم درش بیارم خاموش شد و سری باتریش رو در آوردم!

حالا جرئت نمیکنم روشنش کنم!به نظر شما چی کارش کنم؟به سشوار متوسل بشم؟یا بخاری؟یا همینطوری باتری رو وصل کنم؟ :question:
    یه سازنده گوشی گفته گوشی تونو بزارین توی گونی برنج که نمش رو بگیره شما باسشوار هم میتونی خشکش کنی ولی جاهایی هست که هوا به این راحتی نمیره

دیدگاه

یک راه حل بسیار کاربردی اینه که باتریشو در بیار بعدش بذارش تو یک گونی برنج بعد دو سه روز درش بیار همچین خشک میشه . برنج رطوبتشو کامل میگیره

دیدگاه

دوست من. گونی برنج هم خوب نیست. فقط باید بازش کنی و با تینر کاملا شستشو بدی. البته چون افتاده توی آب روان باید ببری تعمیرات تا واست بندازن توی دستگاه التراسونیک. در غیر این صورت تا چند وقته دیگه گوشیت برای همیشه از بین میره. این نصیحتو از یک تعمیر کار کوچک قبول کن.
        چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

با سشوار احتمالا مشکلتون حل بشه ولی التراسونیک مطئنتره البته اگر بتونی کسی رو پیدا کنی که این کار رو بکنه برات. (با سشوار خشک کن بعد روشن کن تست کن به ریسکش می ارزه !)

دیدگاه

با سلام خدمت جناب بلورچیان.
            عذر خواهی میکنم ولی سشوار هم به هیچ عنوان گزینه مناسبی نیست. چرا که با توجه به تجربه کمی که دارم گاهی اوقات مشتری گوشیهایی رو میاورد که بی دلیل خراب میشدن. وقتی باز میکردم میدیدم که قبلا آب خورده بوده و علت خرابیش اینه که پایه های بعضی آی سی ها به مرور زمان توسط آب خوردگی اولیه و به دنبال آن سولفات گرفتگی، با هوا ترکیب شده و به طور کلی از بین رفته. انگار دود شده رفته هوا و این هیچ راهی جز تعویض آی سی نداره. اما اگر این از بین رفتگی فلز مربوط بشه به برد موبایل شاید خیلی وقتا قابل تعمیر نباشه. بنابراین بهترین گزینه باز کردن و شستشوی برد با تینر فوریه.
            چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

سلام

ممنون از لطفتون...

بعد از 2-3 روز گوشیمو از گونی برنجی در آوردم!(بو برنج میده )

علی الحساب روشنش کردم ، روشن شد ... من که تا چند وقت دیگه کارش ندارم! اگه خدا بخواد چند روز دیگه میندازمش به یکی بره!خودمم یه گوشی 7-8 تومنی میخرم :mrgreen:

موفق باشید :nerd:

دیدگاه

یه 206 دست 2 خریدم منم همه جاش چسب کاری بود کلی لعنتش کردم! کارم کشید به 1.5 ملیون خرج کردن موتورش ترکیده بود!
                میگفت این مشکلو داره من نمیخریدم یا قیمت پایین تر میخریدم ازش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی مهری

من که تا چند وقت دیگه کارش ندارم! اگه خدا بخواد چند روز دیگه میندازمش به یکی بره!:
                  با این طرز فکر بهتره از عوامل کادر فرهنگی سایت نباشید.
                  انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
                  انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسین وزیری

با این طرز فکر بهتره از عوامل کادر فرهنگی سایت نباشید.
                    نمیشه با رفیقای خودمونم شوخی کنیم؟

دیدگاه

سلام دوستان عزیز من گوشیم یک مرتبه آب خورد و چیزی تو ال سی دیش نشون نمیداد
                      این بود که دادم دست یکی از بچه ها که گفت من یه آشنایی دارم که تو خونه موبایل تعمیر میکنه اون بنده خدا هم درستش کرد البته اون دفعه اون دوست دوستم مکه گوشی رو تعمیر کرد گفت چندتا رگولاتور عوض کردم و.... که نزدیک 18 تومنازم گرفت بابت تعمیر

از قضا دوباره گوشیم آب بهش نفوذ کرده و ال سی دیش بعد از اینکه خشکش کردم اول تصویر رو به صورت کش اومده نشون میداد و بعد یک قسمت خوب نشوون میداد و بقیه قسمت ها به سورت خط به خط الآن دیگه هیچی نشون نمیده و صفحه فقط یه کمی نور داره
                      میخواستم اینبار خودم درستش کنم رفتم یه 8سو گرفتم مخصوص باز کردن پیچ موبایل که حدود 6 تومن برام آب خورد بازش که کردم دیدم جلل خالق این رو برادران چینی چطور تونستن رو یه م سوار کنن حالا از دوستانی که در ضمینه ی تعمیر موبایل تخصص دارن میخوام که راهنماییم کنند مدل گوشیم 3110 کلاسیک هست

اصلا برام سوال شده این تعمیر کارهای موبایل چطور قطعه خراب رو پیدا میکنند؟
                      میخوام تعمیر موبایل رو یاد بگیرم
                      چه وسیله هایی لازمه؟
                      :wow:
                      خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
                      "دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

من یه گوشی دوکیا 6300 دارم که اشتباهی افتاده بود تو اکواریوم
                        بعد از یکی دوساعت تازه فهمیدم :surprised:
                        بعد گذاشتمش تو گونی برنج خشک خشک شد بعد روشنش کردم :biggrin:
                        اما باز از جاهای دیگش اب میامد که یه هو داغ داغ شد و باتریش ترکید oo:
                        بعد مجبور شدم برم 15 تومن بدم باتری بخرم :NO:
                        بعد کاملا داخلش رو باز کردم وبا سشوار خشک کردمش
                        از اون موقع به بعد مثل ساعت داره کار میکنه :nice:
                        یه سشوار حتما بگیرید :agree:
                        کار از محکم کاری عیب نمیکنه [-X
                        Sometimes to get more best things
                        Have lost the good things

http://up.vatandownload.com/images/4...yoiozp4ro7.gif
                        3A(HD) PS

دیدگاه

با تشکر از دوست عزیز
                          باید بگم که کارم از سشوار گذشته
                          اینکه یه قطعه ای از کگوشیم باید تعویض بشه رو دیگه مطمئنم ولی کدوم قطعه و اینکه اصلا چطور باید این کار رو انجام داد اینها معلوم نیست چطوری لحیم شدن :eek:
                          طرف دوم برد که خبری از پایه ها نیست منم لحیم کاری این قطعات غیر اس ام دی رو به زور انجام میدم چه برسه به این قطعات smd اونم با این اندازه
                          لطفا دوستان یه توضیحاتی در مورد لحیم کاری و چگئونگی تعویض قطعات معیوب موبایل بدن تا افراد تازه کار مثال من هم به تجربیاتشون افزوده بشه :applause:
                          خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
                          "دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

اما تینر روش خطرناکیه !!
                            من خیلی دیدم که رنگ ال سی دی گوشی به خاطر تینر رفته !!!!!
                            یه نوکیا 1100 داشتم اسپری ناهید گرفتم تو سوکت شارژش بعد از یه مدت دیدم که رنگش کش اومد !!
                            یه سونی اریکسون c901 دارم بنده خدا 3 ساله داره عین ساعت کار می کنه یه دفعه سوکت هندزفری و شارژر و ... کثیف شده بود با مسواک و تنیر رفتم تمیزش کنم اون وسط ال سی دیش سفید شد و اما خدا رو شکر بعد از 1 ساعت درست شد !!
                            یه دونه htc hd7 دارم که اون هم افتادش زمین روی صفحه هش شده عین رعد و برق ! ال سی دی و تاچ سالمه اما روش عین رعد برق ترک داره !!!
                            الان هم اون c901 و یه نوکیا 6610 و یه نوکیا 3310 (عاشقشم ) دارم !!!
                            ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X