اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بجای این مقاومت از چی استفاده کنم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بجای این مقاومت از چی استفاده کنم

با سلام
    دوستان به جای مقاومت 9 اهم ( آبی ، نقره ای ، سیاه ، سیاه ، سفید) ظاهرا oo: میتونم از چه مقاومتی استفاده کنم این مقاومت مربوط به یک مولتی متر است . بیشتر کمتر ... منتظر جوابتون هستم ...

پاسخ : بجای این مقاومت از چی استفاده کنم

در ضمن تلرانس 0.3% یعنی آبی اگه از 5% استفاده کنم مشکلی داره

دیدگاه

سلام

شما باید دقیقا از همون مقاومت استفاده کنید و با همون خطا. اگر مقاومت دیگه ای بزارید حتما پاسخ دیگه ای و با یک خطای دیگه ای (خیلی بالاتر) خواهید گرفت.

کلا این رنج خطا در مقاومت (0.3) رو هر جایی نمیتونید پیدا کنید اما اگر جایی رو پیدا کردید که داشت مطمن باشید مقاومت 9 اهمی رو هم داره.(چون معمولا مقاومت های با خطای کم تو رنجهای \ایین تر کار برد دارند )
      Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

ترجیحا با یه مولتی ترن خودش رو درست کن واگر نه دقتت میاد پایین ها
        تشکر لازم نیست؟

دیدگاه

توانش چقدریه؟

دیدگاه

فکر کنم 0.2 باشه
            ماله شما چند واته؟

دیدگاه

با سلام ممنون از جواب
              اندازه مقاومت که به اندازه یک 1/4 وات هست ... واقعیتش نمیدونم ، ماله یک مولتی متره و که همراه با فیوز سوختن و الان مولتی متر اعداد عجیب و غریب نشون میده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliarya
                با سلام ممنون از جواب
                اندازه مقاومت که به اندازه یک 1/4 وات هست ... واقعیتش نمیدونم ، ماله یک مولتی متره و که همراه با فیوز سوختن و الان مولتی متر اعداد عجیب و غریب نشون میده
                با مولتی ترت بسازش درست میشه

دیدگاه

پس حله درست میشه ان شا الله

دیدگاه

مقاومتی که دنبالش میگردی جوزوه استاندارد e96 هست در ضمن e96 در حلقه اخر ابی نداره ، احتمالا سبز بوده که اشتباه دیدی و مربوط به 1% خطا مشه ، و در اکثر اهمتر ها از مقاومتهای 0.25w استفاده میکنن به جز مقاومت شنت برای امپر متر که ان هم یک سیمه ، پس مقاومتی که میخای 1%, 9R , 0.25W هست . اگه جاش از مقاومتهای 5% استفاده کنی دقت دستگاهت کم میشه ! بهترین راه خرید یک مقاومت مثل قبلی هست !یادر بدترین شرایط سری ، موازی کردن چند مقاومت 5% تا به 9R برسی .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط diemos
                      مقاومتی که دنبالش میگردی جوزوه استاندارد e96 هست در ضمن e96 در حلقه اخر ابی نداره ، احتمالا سبز بوده که اشتباه دیدی و مربوط به 1% خطا مشه ، و در اکثر اهمتر ها از مقاومتهای 0.25w استفاده میکنن به جز مقاومت شنت برای امپر متر که ان هم یک سیمه ، پس مقاومتی که میخای 1%, 9R , 0.25W هست . اگه جاش از مقاومتهای 5% استفاده کنی دقت دستگاهت کم میشه ! بهترین راه خرید یک مقاومت مثل قبلی هست !یادر بدترین شرایط سری ، موازی کردن چند مقاومت 5% تا به 9R برسی .
                      دوست عزیز ممنون از جوابت از این بند آخر آبی اطمینان دارم به هر حال از خیرش گذشتم ( دوستان در بخش نیازمندی ها در مورد خرید مولتی متر کمک خواستم خواهشا یک مدل جدید و درست حسابی رو به این بردار معرفی کنید )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X