اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کتاب برای َARM

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کتاب برای َARM

سلام....

یه کتاب خوب به زبان C اگه میشه برای معرفی کنید..

کامپایلر خوب به زبان C برای ARM چی هست

خیلی ممنون

پاسخ : کتاب برای َARM

کتاب خوب که کامل هم باشه تقریبا نیست
    اما کامپایلر keil خوبه شبیه کدویژن هست واسه avr
    اگه کتاب گیر آوردی به بقیه هم بگید please
    Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

در حال حاضر شاید بشه گفت بهترین کتاب موجود ، کتاب "میکروکنترلر های 32 بیتی ARM " نوشته رضا سپاسیار از انتشارات فدک ایساتیس باشه. کار با میکرو های سری LPC2100 رو آموزش داده + کامپایلر IAR

دیدگاه

سلام
        تا دو ماه پیش فقط دو تا کتاب تو بازار بود الان چی هست نمیدونم.
        یکی کتاب آقای مهندس فارغی هست.
        یکی دیگه هم کتاب آقای مهندس سپاس یار.

هر دو کتاب در مورد سری lpc هست. اولی از کامپایلر keil و دومی از کامپایلر IAR
        البته مطالب هر دو کتاب خیلی خلاصه هست و یه جورایی ترجمه دیتاشیت (قسمت معماری ) هست.

اگر با انگلیسی مشکلی ندارید اصلا توصیه نمیکنم این کتابها رو بخرید.
        البته کتاب آقای سپاس یار بهتره. جدا از قسمت برنامه نویسی ماژولار که میتونه کمک خوبی باشه بخش هایی هم از کتاب
        the Insider's Guide To The
        Philips ARM7-Based
        Microcontrollers
        ترجمه شده که بدرد بخوره.

دوستانی که نمایشگاه رفتن کسی کتاب جدیدی در مورد arm ندیده؟؟؟؟
        Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

سلام
          فعلا دو تا کتاب برای ARM منتشر شده که حقیقتش هیچ کدوم کامل نبودن و فقط یک سری نکات جزئی رو توضیح دادن
          یک کتاب جدیدی هم از ARM قراره منتشر بشه نام کتاب هم "پروژه های عملی با میکروکنترلر های ARM اتمل و فیلیپس" هستش و توی نمایشگاه کتاب بچه ها گشته بودن ولی چنین کتابی رو پیدا نکرده بودن
          احتمالا تا چند هفته ی دیگه منتشر میشه
          به نظرم بایدکتاب کاملتری نسبت دیگر کتاب ها باشه و مثال های زیادی هم داره

دیدگاه

ممنون از همتون....

بین کامپیلر Keil و IAR کدوم بهتره من با کدویژن کار کردم دوستمون که میگه Keil خوبه....

تو این دو تا کتاب در حد اشنایی با ARM و کار با کامپیلر هاشون هم نگفتن؟...

یک کتاب جدیدی هم از ARM قراره منتشر بشه نام کتاب هم "پروژه های عملی با میکروکنترلر های ARM اتمل و فیلیپس" هستش و توی نمایشگاه کتاب بچه ها گشته بودن ولی چنین کتابی رو پیدا نکرده بودن
            من تو نمایشگاه میگردم ببینم پیدا میکنم یا نه ، اسمی از ناشر یا نویسنده این کتاب ندارین ؟

دیدگاه

سلام
              لطفا لینک کتاب رو بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidsport
                ممنون از همتون....

بین کامپیلر Keil و IAR کدوم بهتره من با کدویژن کار کردم دوستمون که میگه Keil خوبه....

تو این دو تا کتاب در حد اشنایی با ARM و کار با کامپیلر هاشون هم نگفتن؟...

من تو نمایشگاه میگردم ببینم پیدا میکنم یا نه ، اسمی از ناشر یا نویسنده این کتاب ندارین ؟
                اگر کتابی برای شروع میخواهید بهترین گزینه کتاب آقای سپاس یار هست. کامپایلر هم هیچ فرقی نمیکنه اگر شما با کد ویژن کار کردید یعنی با هر دو کامپایرمیتونید کار کنید. ولی به نظر من keil بهتره.

نوشته اصلی توسط alipoor90
                سلام
                لطفا لینک کتاب رو بدین
                کدوم کتاب؟ اگر منظورتون کتابی هست که تو پست قبلی گفتم میتونید اینجا دانلود کنید
                http://www.hitex.com/index.php?id=download-insiders-guides&L=1
                Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

سلام
                  فکر کنم انتشارات نص یک کتاب زیر چاپ دارد ولی هنوز نیامده

دیدگاه

خیلی ممنون
                    همون کتاب سپاس یار رو میگیرم

دیدگاه

سلام
                      کمپایلر بیسیک برای ARMنداریم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدرضا حسینا
                        سلام
                        فعلا دو تا کتاب برای ARM منتشر شده که حقیقتش هیچ کدوم کامل نبودن و فقط یک سری نکات جزئی رو توضیح دادن
                        احتمالا تا چند هفته ی دیگه منتشر میشه
                        به نظرم بایدکتاب کاملتری نسبت دیگر کتاب ها باشه و مثال های زیادی هم داره
                        دوستان اگه این کتاب در اومد! تو سایت اطلاع رسانی کنین! :redface:نرین اول خودتون بگیرین بعد که خیالتون راحت شد بیایین بگین! :eek: :mrgreen:

دیدگاه

سلام

دیدگاه

سلام
                            سلام
                            دو تا کامپایلر بیسیک برای arm اومده hbbr basic و armbasic ولی هیچ کدوم جالب نیستن
                            در ضمن armbasic هم فقط برای lpc21xx هستش
                            در کل سراغ کامپایلر های بیسیک برای آرم نریم چون سیستم عامل های embeddad که برای آرم درست شدن , هیچ کدوم از بیسیک استفاده نکردن(چون بیسیک اصلا بهینه نیستش)
                            در ضمن دستورات دستورات توی hbbr basic و keil اونقدر تفاوتی نمی کنه ! ولی استفاده از hbbr basic خیلی ساده هستش مثلا یک دستور توی keil این طوری میشه:(البته من مثال رو با استفاده از تابع at91 زدم)
                            کد:
                            AT91F_PIO_SetOutput (AT91C_BASE_PIOB, AT91C_PIO_PB0);
                            و توی hbbr basic به این شکل میشه:
                            کد:
                            set pb.0
                            توی سایت hbbrbasic هم قول داده شده یکی از سیستم عامل های linux یا win ce و یه چند تای دیگه رو با این کامپایلر سازگار کنه(که میتونه خیلی جالب باشه)
                            فعلا باید بیخیال این hbbr basic شدش چون هنوز کرک نشده و قیمت ورژن استاندار اون 80 دلاره و ورژن PREMIUM هم قیمتش 120 دلاره

دیدگاه

در ضمن armbasic هم فقط برای lpc21xx هستش

تو زبان C با نوع ARM که مشکلی نیست ؟ یعنی با زبان C برای هر ARM ی میشه برنامه نوشت؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X