اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت سیستم صوتی برای فضا بسته

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت سیستم صوتی برای فضا بسته

آقا سلام
    با اجازه شما عزیزان منم می خوام به جمع آمپلی سازان اضافه بشم :mrgreen:
    رشتمم توی هنرستان الکترونیکه و سال سوم هم هستم :rolleyes:

اول اینکه قصدم از ساخت آمپلی فایر هم لذت ساختنشه هم داشتن یه سیستم صوتی خوب اینم بگم که هنوز هیچ کدوم از وسائل مثل بلندگو و آی سی و غیره رو تهیه نکردم پس دستم توی اینا بازه :wow:

دوم می خوام یه سیستم دالبی سروند برای یه اتاق 20 متر مربعی بسازم :redface: بنابراین به چهار تا آمپلی نیاز دارم حالا اینجاست که سئوال پیش می آد : oo:
    1) چهار تا آمپ مونو بسازم یا دوتا استریو :question:
    2) آمپ ها رو با آی سی بسازم یا ترانزیستور اینم بگم که نمی خوام خیلی هزینه آمپلی ها زیاد بشه :question:
    3) اگه بخوام آمپ ها رو کنار پخش کن بسازم با چه سیمی انتقال بدم و اگه سیم برق از کنارش رد شده باشه نویز نمی اندازه اگه نویز می اندازه چی کار باید بکنم :question:
    4) برای یه فضای بسته شما چه نوع سابی پیش نهاد می کنید :question:

در ضمن کیفیت صدا هم برام خیلی مهمه :applause: :wow:

این سئوالام بود حالا اگه می شه آمپی رو که معرفی می کنید با آی سی باشه بهتره :job:
    بعد یه سئوال دیگه توی دیتا شیت آی سی ها کجا حد اکثر جریان مصرفی رو می نویسه من توی دیتا شیت بعضیاش که کشتم حداکثر جریانی که نوشته بود در حد میلی آمپر بود :cry:

در ضمن می دونم که برای این کار لازم نبود یه تاپیک بزنم :rolleyes: اما اگه برید توی صفحه اول مدارات آنالوگ حدودا صد ها تاپیک ایجاد شده و مطالب بسیار از هم گسسته هست و نمی شه فهمید کی به کیه بنابراین من مجبور به زدن تاپیک شدم امیدوارم منو ببخشید :nerd:

با تشکر یه نوآموز :read:

پاسخ : ساخت سیستم صوتی برای فضا بسته

سلام :
    1. اگه سوراند هم لازم داری 5 تا آمپلی لازم داری نه 4 تا.
    2. بسته به هزینه و کیفیت" مدارات متفاوتند.
    3. از چه ابعاد و جعبه ای میخوای استفاده کنی؟؟
    پیشنهاد:
    برای بلندگوهای چپ و راست و همینطور عقب و جلو از آی سیهای استریو استفاده کنید. برای سوراند از مونو .ولی برای ساب از آمپ ترانزیستوری با یک ساب 8 اینچ.
    مدار با ترانزیستور که من خودم یه چندتایی گذاشتم. دوستان هم همینطور از یکیش استفاده کن.
    برای آی سی هم از tda 1557 میتونی استفاده کنی.
    فکر میکنم اینطوری هزینه هم کمتر میشه.
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

همینطور که اشک عزیز گفتن ساروند با5باند یا سیستم5/1دراصطلاح که فراگیر بوده و کراس آور از بهترین پیشنهادهای ممکن برای افزایش راندمان کاری بدون خرج اضافه هست البته از نوع کراس دیجیتالش
      دوست عزیز اگه کارت به اتمام و به مرحله ساخت باکس رسید مطرح کن تا نکاتی مفید رو بگیم و هم از تجربیتتون بهره مند بشیم
      پیروز موفق و سربلند
      اگر A یک معادله از زندگی موفق باشد،آنگاه فرمولش به این صورت است: X^2 + Y - Z/2=A که در آن
      X : کار وتفکر Y: تفریح Z : حرف بیهوده،خواب و پرخوری تعریف شده است.
      http://s1.picofile.com/sasanscience/Pictures/SIGlogo.gif

دیدگاه

برای ساخت یک سیستم سینمایی کم هزینه و صدای قابل قبول بهتر است موارد زیر را در نظر بگیرید :
        -قاعدتا تقویت کننده شما فاقد پروسسور 5کاناله خواهد بود .و بدین ترتیب بهترین راه در غیبت این پرو سسور خرید یک پلیر با خروجی مستقیم تمام کانالهای صدای سینمایی است .بگردید هنوز این پلیر ها که در پشت انها تغداد خروجی صوتی متعدد است را می توانید تهیه کنید .
        -یک ولوم 6 کنال هم محور ساخت alps از بازار خریداری کنید .این ولوم تمام خروجی ها را کنترل می کند .
        -برای کانال های اصلی یا فرانت ...سعی کنید از تقویت کننده stkبا دیستروشن کم استفاده کنید .این درضمن می تواند مورد استفاده موسیقی استریو هم قرار گیرد .
        -برای کانالهای ...سنتر ...و سوراند ها از ای سی مانند tda72 93 استفاده نمایید .(البته اورجینال ان را )نتیجه بسیار عالی است .این ای سی ها با حجم کم قدرت کافی دارند .

- بخش کاملا مهم ...منبع تغذیه است .باید یاد اوری کرد که بانک خازن شما ارزش دستگاه شما را معلوم می کند .
        -برای کنال ساب وو فر بهتر است از ساب وو فر های اکتیو استفاده نمایید .و اگر امکان نداشت از ایسی tda7293استفاده کنید و یک کراس اور اکتیو در اینجا لازم است .

دیدگاه

ضمن تشکر از شما باید بگم هزینه این اقلامی که فرمودید همچین کمتر از یه مدار گسسته کامل در نمیاد. چیزی که من گفتم خیلی خیلی ارزونتر و یه جورایی کار راه انداز بود.
          در ضمن به هیچ وجه استفاده از آی سی برای ساب توصیه نمیشه. حتی آی سیهای پر قدرت.

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز...

یک زیرزمین به مساحت 70 متر هستش که در اونجا من گیم نت دارم!

می خواستم یک سیستم صوتی خفن اونجا پیاده کنم که دارای مشخصات زیر باشه:

1.چهارتا خروجی برای اسپیکر ها دارای بهترین کیفیت باشه که صدای خش و ... در اسپیکرها بوجود نیاد. (به صورت کاملا استریو - یجورایی صدای 3بعدی داشته باشه)

2.یک خروجی هم برای BASS داشته باشه! که قوی و با کیفیت باشه.

3.قدرتش تا حد امکان باشه با توجه به 70 متر زیر بنا طوری باشه که اونجا رو بترکونه اما به کیفیت بیشتر اهمیت داده شود!!!

================================================== =====================

راستی آمپلی هایی که ولوم برای بیس و ... دارند آنالوگ به حساب می آیند و یا دیجیتال؟ کیفیت و صدای کدام بهتر است؟

اگر امکان دارد بصورت فارسی توضیح دهید و آموزشها بصورت فارسی باشد.
            تقریبا با چه قیمت می توان همچنین سیستمی را جمع آوری کرد؟!

راستی دوستان عزیز در رابطه با پست بالا باید بگم که این سیستم صوتی را می خواهم به کامپیوتر وصل کنم!!!!

پیشنهاد شما چیست؟

دیدگاه

راستش همه اینها بستگی به این داره که چقدر بخواهید هزینه کنید. ولی فکر میکنم یا باید یه سیستم آماده تهیه کنید و یا بدید یکی از دوستان زحمتش رو بکشه.
              صدا در نهایت آنالوگه. ممکنه که یه سری تغییرات دیجیتال روش اعمال بشه ولی در نهایت باید آنالوگ بشه تا قابل شنیدن باشه. پس بهتره تمام آنالوگ باشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X