اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در متوقف کردن وقفه (sectic(RTC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در متوقف کردن وقفه (sectic(RTC

آقا من یه برنامه ساعت دارم که بایستی برای انجام یه سری کارها RTC کارش رو انجام بده اما بعضی موقع ها برنامه به تابع sectic نپره .ایا روشی هست که فقط این وقفه رو غیر فعال کنم (بدون استفده از پرچم)
    می بینیم و نادیده می گیریم!

پاسخ : کمک در متوقف کردن وقفه (sectic(RTC

فکر میکنم اینجوری جواب بده تو برنامه یه جایی بذار که وقتی به اونجا پرش کرد که میخوای کار دیگه ای انجام بده همونجا تایمرو استپ کن بعد که کارتو انجام دادی اسارتش کن البته اگه قرار نیست که مثل ساعت مدام زمانو برات نگه داره و اختلالی ایجاد نکنه مثلا اگه فقط بعنوان تاخیر مثلا یک ثانیه داری برا شمارش استفاده میکنی و... این کار جواب میده اگه به دردت خورد یه تشکر کن حال کنیم :mrgreen:اخه خیلی حال میده :redface:اگه هم به دردت نخورد و کارتو راه ننداخت بازم تشکر کن :biggrin: oo:و بگو تا یه راه حل دیگه براش پیدا کنی :redface:
    { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mohsen P
      آقا من یه برنامه ساعت دارم که بایستی برای انجام یه سری کارها RTC کارش رو انجام بده اما بعضی موقع ها برنامه به تابع sectic نپره .ایا روشی هست که فقط این وقفه رو غیر فعال کنم (بدون استفده از پرچم)
      سلام
      دوست عزیز شما وقتی می خواهید از وقفه استفاده کنید باید Enable Intrrupts را فعال کنید که کل وقفه های شما فعال شود حالا شما می تونید در برنامه disable intrrupts را استفاده کنید وکل وقفه ها را متوقف کنید.
      البته من خودم شخصا برای این کار تست نکردم ولی شما تست کنید فکر میکنم مشکلی نداشته باشد.
      موفق باشید

دیدگاه

برنامه ام یه ساعته نمی تونم وقفه ها رو غیر فعال کنم.

دیدگاه

راستی یادم رفت بگم از این قضیه ی تشکر کردن بی خیال بشین .
          همه به فکر گرفتن تشکر هستند تا بحث های علمی !!! یاده اون قدیما بخیر که تشکر نبود.

دیدگاه

نترس اگه میترسی از ستارهات کم کنن من حاظرم همه ستاره هامو بدم بهت تشکر کردن خیای زحمت نداره
            { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X