ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22
    2007/12/27
    Montreal , Canada
    1,190
    10

چند سوال و درخواست كمك درمورد ماژول بلوتوث صوتی KC-5190

سلام
    اول از همه ممنون كه با هدف كمك اين تاپيك رو ميخونيد
    بعدا اينكه من براي يك پروإ¾ژه بايد صدا رو به صورت بيسيم تا مصافت حد اقل 100 متر با كيفيت بالا بفرستم
    هيچ فرستنده گيرنده مناسبي براي اين كار پيدا نكردم تا چشمم با جمال اين ماژول اشنا شد
    طبق ديتاشيت تا بيشتر از 150 متر برد داره و استريو هم هست و از SPI -USB- Uart و... پشتيباني ميكنه
    حالا سوالم اينه كه ايا با تهيهإ¾ دو تا از اين ماژول مشكل من حل ميشه؟
    اگه بله كه كمي درمورد نحوه راه اندازيش در صورت امكان توضيح بديد و آيا نياز به كد نويسي داره يا نه همين جور بزنيم كار ميكنه؟و آيا در خلال ارسال صدا ديتا هم ميشه فرستاد؟
    و اگر نه شما چه راهي پيشنهاد ميكنيد؟ :cry2:
    پيشاپيش از همه گي ممنونم
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري
    2007/11/29
    1,746
    24

پاسخ : چند سوال و درخواست كمك درمورد ماژول بلوتوث صوتی KC-5190

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
    سلام
    اول از همه ممنون كه با هدف كمك اين تاپيك رو ميخونيد
    بعدا اينكه من براي يك پروإ¾ژه بايد صدا رو به صورت بيسيم تا مصافت حد اقل 100 متر با كيفيت بالا بفرستم
    هيچ فرستنده گيرنده مناسبي براي اين كار پيدا نكردم تا چشمم با جمال اين ماژول اشنا شد
    طبق ديتاشيت تا بيشتر از 150 متر برد داره و استريو هم هست و از SPI -USB- Uart و... پشتيباني ميكنه
    حالا سوالم اينه كه ايا با تهيهإ¾ دو تا از اين ماژول مشكل من حل ميشه؟
    اگه بله كه كمي درمورد نحوه راه اندازيش در صورت امكان توضيح بديد و آيا نياز به كد نويسي داره يا نه همين جور بزنيم كار ميكنه؟و آيا در خلال ارسال صدا ديتا هم ميشه فرستاد؟
    و اگر نه شما چه راهي پيشنهاد ميكنيد؟ :cry2:
    پيشاپيش از همه گي ممنونم
    سلام
    خودت پروتکل ارتباطی اون رو نام بردی گفتی spi و usb و ... پس نیاز به برنامه نویسی داره و شما باید از این پروتکل ها برای راه اندازی ماژول استفاده کنید.
    در ضمن بیشتر ماژول هایی که در بازار موجود است یک واست میکرو هم می خواهند حالا چه برای دریافت خروجی و چه برای کنترل این ماژول.
    در مورد کیفیت ماژول هم باید بگم که شخصا تا حالا با این نوع ماژول کار نکردم پس به صورت دقیق نمی تونم راهنمایی کنم که این ماژول یه درد شما می خوره یا نه.
    ولی شما می توانید دیتا شیت آن را بگیرید و ببیند این ماژول به درد کار شما می خوره یا خیر.
    موفق باشید
    2010/02/23
    تهران
    86
    1

چرا از فرکانس به این بالایی میخواهی استفاده کنی ؟ آیا برای پروژه شما فرکانس تعیین شده ؟؟؟
    اگه فرکانس مهم نیست میتونید از قطعات این سایت برای پروژه خودتون استفاده کنید :

http://pll.ir/fa/index.php?option=com_content&view=article& id=56&Itemid=86

فقط در صورت استفاده از سینتی سایزر و پی ال ال برای تثبیت فرکانس نیاز به میکرو و
    برنامه نویسی دارید . خیلی از قطعات رایج در بازار بدون میکرو هم کار میکنند .
    2007/12/27
    Montreal , Canada
    1,190
    10

از دوستان خيلي ممنونم
    فقط در مورد مطالب علي آقا
    من ديتا شيت اين ماژول رو دانلود كردم و تا جايي كه سوادم اجازه ميداد خوندم
    طبق گفته ديتا شيت اين ماژول بيشتر براي همين كار (ارصال صدا)ساخته شده
    در مورد اون پروتكل ها رو خودش براي بعضي كارها پيشنهاد كرده و جالبه كه خود ماإ¾ژول دكمه هاي next stop play و... داره(البته قابل تغيير هستند)
    تو ديتا شيت درمورد برنامه نويسي هيچ توضيحي نداده
    ديتا شيت رو ميزارم اگه ممكنه يك نگاه بندازيد و نظر خودتون رو بگيد
    در مورد امير آقا هم
    نخير فركانس مشخص نيست و مهم نيست ولي ارسال صدا يك بخش خيلي كوچيك از كاره و نميخوام وقتم رو زياد بگيره(البته پايداري عمر و كيفيت و ارسال ديتا خيلي برام مهمه)
    مشكل ديگه اي هم كه هست من زياد مخابراتي نيستم و از من گذشته كه بخوام برم برم سراغش (هر چند كه علاقه دارم)
    يك سر به سايتي كه گفتي ميزنم شايد چيزي كه مد نظرم بود پيدا كنم
    در هر صورت ممنون

ديتا شيت:
    http://www.radiodatacom.com/docs/KC5190-Datasheet.pdf
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري
    2010/02/23
    تهران
    86
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
    نخير فركانس مشخص نيست و مهم نيست ولي ارسال صدا يك بخش خيلي كوچيك از كاره و نميخوام وقتم رو زياد بگيره (البته پايداري عمر و كيفيت و ارسال ديتا خيلي برام مهمه)مشكل ديگه اي هم كه هست من زياد مخابراتي نيستم و از من گذشته كه بخوام برم برم سراغش (هر چند كه علاقه دارم)یك سر به سايتي كه گفتي ميزنم شايد چيزي كه مد نظرم بود پيدا كنم .
    بنظرم کاری رو شروع نکن که توش گیر کنی . من با آی سی KA22429 که از همون سایت خریدم هم صوت
    رو دریافت میکنم و هم دیتا . این گیرنده و نوع مشابه اون بشماره TDA7021 خروجی MPX دارند که در باند
    FM علاوه بر صوت - دیتاهای RDS رو هم دریافت میکنند که فرکانسش 57 کیلو هرتزه .

من با این آی سی تا 400 کیلو بیت هم دیتا دریافت کردم . بعضی مواقع یه چیزهای جلوی چشم آدمه
    ولی توجه بهش نمیکنیم . :biggrin:

فرستنده هم تا دلت بخواد فراوونه . ضمنا قیمت این قطعات با اون ماژول رو هم مقایسه کن .
    2007/12/27
    Montreal , Canada
    1,190
    10

دوست عزيز اين كه يك گيزنده fm معموليه؟ :mrgreen:
    بخيال بيا يكم حرفه اي تر عمل كنيم
    اينو كه هركي يه راديو جيبي مياره و تمام
    هركس يه fm player تو ماشينش باشه و از اونجا رد بشه كه ديگه!!!!!
    مشكل بعدي هم فرستنده شه البته يك ماإ¾ژول آماده ديدم كه بردش بزور 100 متر بود (با خش خش)
    تازه RDSآ*رو چيكار كنيم (فرستنده اي سزاغ داريد؟)
    در كل قيمت او بلوتوث زياد مهم نيست ولي كيفيت نهايي كار برام مهمه(اين يه قسمت از يه كاره نميخوام براي همچين چيز جزيي كار خراب باشه)
    تشكر كردم ولي بازم ميگم كه ممنونم كه اهميت ميدين
    2010/02/23
    تهران
    86
    1

نکنه شما هم میخواهید مثل بزرگان کشور پرش تکنولوژی بکنید . قول میدم از پس ساختن همین هم برنمیایید .

فقط کافیه تو اینترنت یه سرچی راجع به گیرنده های دیتا با TDA7021 بکنید خواهید دید که چه مدارات حرفه ای
    پیدا میکنید . گیرندگیش حرف نداره از 1.5 مگ تا 175 مگ رو به راحتی دریافت میکنه . من FSK کار کردم و واقعا
    راضی بودم .
    بنظرم وقتتو صرف ساختن کن نه خریدن . اگه نسازی چینی ها برات میسازن . و به ریش هممون میخندند . :mrgreen:
    2007/12/27
    Montreal , Canada
    1,190
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط amir-electronic
    نکنه شما هم میخواهید مثل بزرگان کشور پرش تکنولوژی بکنید . قول میدم از پس ساختن همین هم برنمیایید .
    ما كه از پس ساخت اين برنميايم اميدواريم شما دانشمندان توانمند قدمي براي پيشرفت مملكت برداريد
    اينكه بيام تويه يك پزوژه صنعتي از يك فرستنده گيرنده fm استفاده كنم شايد باعث بشه چيني ها به ما نخنندند(چون خودشون از اين كلاه ها زياد سز مردم ميزارن) ولي مطمعن باش كسي كه كارش صنعتيه بد جور به ما ميخنده
    دوست عزيز اين يه پروژه دانشجويي نيست كه من بخوام به استاد نشون بدم و تمام، ما داريم از اين راه زندگيمون رو ميگذرونيم نميخوام كاري بكنم كه اولين و آخرين مدلي باشه كه ميسازيم
    در ضمن اين ماژول ساخت تايوانه!
    علي آقا اگه دارين تاپيك رو ميخونيين شما نظري نداري؟ ديتاشيت رو مطالعه فرموديد؟
    منتظر بقيه دوستان هم هستم
    2007/12/27
    Montreal , Canada
    1,190
    10

دوستان دیگه نظری ندارن؟
    2007/12/27
    Montreal , Canada
    1,190
    10

دم همه دوستان گرم لاقل یکی بگه نمیدونم تا دلم خوش باشه یکی به ما هم اهمیت داد! :angry: :angry: :angry:
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22