اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال و درخواست کمک درمورد ماژول بلوتوث صوتی KC-5190

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال و درخواست کمک درمورد ماژول بلوتوث صوتی KC-5190

سلام
    اول از همه ممنون که با هدف کمک این تاپیک رو میخونید
    بعدا اینکه من برای یک پروإ¾ژه باید صدا رو به صورت بیسیم تا مصافت حد اقل 100 متر با کیفیت بالا بفرستم
    هیچ فرستنده گیرنده مناسبی برای این کار پیدا نکردم تا چشمم با جمال این ماژول اشنا شد
    طبق دیتاشیت تا بیشتر از 150 متر برد داره و استریو هم هست و از SPI -USB- Uart و... پشتیبانی میکنه
    حالا سوالم اینه که ایا با تهیهإ¾ دو تا از این ماژول مشکل من حل میشه؟
    اگه بله که کمی درمورد نحوه راه اندازیش در صورت امکان توضیح بدید و آیا نیاز به کد نویسی داره یا نه همین جور بزنیم کار میکنه؟و آیا در خلال ارسال صدا دیتا هم میشه فرستاد؟
    و اگر نه شما چه راهی پیشنهاد میکنید؟ :cry2:
    پیشاپیش از همه گی ممنونم
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

پاسخ : چند سوال و درخواست کمک درمورد ماژول بلوتوث صوتی KC-5190

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
    سلام
    اول از همه ممنون که با هدف کمک این تاپیک رو میخونید
    بعدا اینکه من برای یک پروإ¾ژه باید صدا رو به صورت بیسیم تا مصافت حد اقل 100 متر با کیفیت بالا بفرستم
    هیچ فرستنده گیرنده مناسبی برای این کار پیدا نکردم تا چشمم با جمال این ماژول اشنا شد
    طبق دیتاشیت تا بیشتر از 150 متر برد داره و استریو هم هست و از SPI -USB- Uart و... پشتیبانی میکنه
    حالا سوالم اینه که ایا با تهیهإ¾ دو تا از این ماژول مشکل من حل میشه؟
    اگه بله که کمی درمورد نحوه راه اندازیش در صورت امکان توضیح بدید و آیا نیاز به کد نویسی داره یا نه همین جور بزنیم کار میکنه؟و آیا در خلال ارسال صدا دیتا هم میشه فرستاد؟
    و اگر نه شما چه راهی پیشنهاد میکنید؟ :cry2:
    پیشاپیش از همه گی ممنونم
    سلام
    خودت پروتکل ارتباطی اون رو نام بردی گفتی spi و usb و ... پس نیاز به برنامه نویسی داره و شما باید از این پروتکل ها برای راه اندازی ماژول استفاده کنید.
    در ضمن بیشتر ماژول هایی که در بازار موجود است یک واست میکرو هم می خواهند حالا چه برای دریافت خروجی و چه برای کنترل این ماژول.
    در مورد کیفیت ماژول هم باید بگم که شخصا تا حالا با این نوع ماژول کار نکردم پس به صورت دقیق نمی تونم راهنمایی کنم که این ماژول یه درد شما می خوره یا نه.
    ولی شما می توانید دیتا شیت آن را بگیرید و ببیند این ماژول به درد کار شما می خوره یا خیر.
    موفق باشید

دیدگاه

چرا از فرکانس به این بالایی میخواهی استفاده کنی ؟ آیا برای پروژه شما فرکانس تعیین شده ؟؟؟
      اگه فرکانس مهم نیست میتونید از قطعات این سایت برای پروژه خودتون استفاده کنید :

http://pll.ir/fa/index.php?option=com_content&view=article& id=56&Itemid=86

فقط در صورت استفاده از سینتی سایزر و پی ال ال برای تثبیت فرکانس نیاز به میکرو و
      برنامه نویسی دارید . خیلی از قطعات رایج در بازار بدون میکرو هم کار میکنند .

دیدگاه

از دوستان خیلی ممنونم
        فقط در مورد مطالب علی آقا
        من دیتا شیت این ماژول رو دانلود کردم و تا جایی که سوادم اجازه میداد خوندم
        طبق گفته دیتا شیت این ماژول بیشتر برای همین کار (ارصال صدا)ساخته شده
        در مورد اون پروتکل ها رو خودش برای بعضی کارها پیشنهاد کرده و جالبه که خود ماإ¾ژول دکمه های next stop play و... داره(البته قابل تغییر هستند)
        تو دیتا شیت درمورد برنامه نویسی هیچ توضیحی نداده
        دیتا شیت رو میزارم اگه ممکنه یک نگاه بندازید و نظر خودتون رو بگید
        در مورد امیر آقا هم
        نخیر فرکانس مشخص نیست و مهم نیست ولی ارسال صدا یک بخش خیلی کوچیک از کاره و نمیخوام وقتم رو زیاد بگیره(البته پایداری عمر و کیفیت و ارسال دیتا خیلی برام مهمه)
        مشکل دیگه ای هم که هست من زیاد مخابراتی نیستم و از من گذشته که بخوام برم برم سراغش (هر چند که علاقه دارم)
        یک سر به سایتی که گفتی میزنم شاید چیزی که مد نظرم بود پیدا کنم
        در هر صورت ممنون

دیتا شیت:
        http://www.radiodatacom.com/docs/KC5190-Datasheet.pdf
        پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
          نخیر فرکانس مشخص نیست و مهم نیست ولی ارسال صدا یک بخش خیلی کوچیک از کاره و نمیخوام وقتم رو زیاد بگیره (البته پایداری عمر و کیفیت و ارسال دیتا خیلی برام مهمه)مشکل دیگه ای هم که هست من زیاد مخابراتی نیستم و از من گذشته که بخوام برم برم سراغش (هر چند که علاقه دارم)یک سر به سایتی که گفتی میزنم شاید چیزی که مد نظرم بود پیدا کنم .
          بنظرم کاری رو شروع نکن که توش گیر کنی . من با آی سی KA22429 که از همون سایت خریدم هم صوت
          رو دریافت میکنم و هم دیتا . این گیرنده و نوع مشابه اون بشماره TDA7021 خروجی MPX دارند که در باند
          FM علاوه بر صوت - دیتاهای RDS رو هم دریافت میکنند که فرکانسش 57 کیلو هرتزه .

من با این آی سی تا 400 کیلو بیت هم دیتا دریافت کردم . بعضی مواقع یه چیزهای جلوی چشم آدمه
          ولی توجه بهش نمیکنیم . :biggrin:

فرستنده هم تا دلت بخواد فراوونه . ضمنا قیمت این قطعات با اون ماژول رو هم مقایسه کن .

دیدگاه

دوست عزیز این که یک گیزنده fm معمولیه؟ :mrgreen:
            بخیال بیا یکم حرفه ای تر عمل کنیم
            اینو که هرکی یه رادیو جیبی میاره و تمام
            هرکس یه fm player تو ماشینش باشه و از اونجا رد بشه که دیگه!!!!!
            مشکل بعدی هم فرستنده شه البته یک ماإ¾ژول آماده دیدم که بردش بزور 100 متر بود (با خش خش)
            تازه RDSآ‌رو چیکار کنیم (فرستنده ای سزاغ دارید؟)
            در کل قیمت او بلوتوث زیاد مهم نیست ولی کیفیت نهایی کار برام مهمه(این یه قسمت از یه کاره نمیخوام برای همچین چیز جزیی کار خراب باشه)
            تشکر کردم ولی بازم میگم که ممنونم که اهمیت میدین

دیدگاه

نکنه شما هم میخواهید مثل بزرگان کشور پرش تکنولوژی بکنید . قول میدم از پس ساختن همین هم برنمیایید .

فقط کافیه تو اینترنت یه سرچی راجع به گیرنده های دیتا با TDA7021 بکنید خواهید دید که چه مدارات حرفه ای
              پیدا میکنید . گیرندگیش حرف نداره از 1.5 مگ تا 175 مگ رو به راحتی دریافت میکنه . من FSK کار کردم و واقعا
              راضی بودم .
              بنظرم وقتتو صرف ساختن کن نه خریدن . اگه نسازی چینی ها برات میسازن . و به ریش هممون میخندند . :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir-electronic
                نکنه شما هم میخواهید مثل بزرگان کشور پرش تکنولوژی بکنید . قول میدم از پس ساختن همین هم برنمیایید .
                ما که از پس ساخت این برنمیایم امیدواریم شما دانشمندان توانمند قدمی برای پیشرفت مملکت بردارید
                اینکه بیام تویه یک پزوژه صنعتی از یک فرستنده گیرنده fm استفاده کنم شاید باعث بشه چینی ها به ما نخنندند(چون خودشون از این کلاه ها زیاد سز مردم میزارن) ولی مطمعن باش کسی که کارش صنعتیه بد جور به ما میخنده
                دوست عزیز این یه پروژه دانشجویی نیست که من بخوام به استاد نشون بدم و تمام، ما داریم از این راه زندگیمون رو میگذرونیم نمیخوام کاری بکنم که اولین و آخرین مدلی باشه که میسازیم
                در ضمن این ماژول ساخت تایوانه!
                علی آقا اگه دارین تاپیک رو میخونیین شما نظری نداری؟ دیتاشیت رو مطالعه فرمودید؟
                منتظر بقیه دوستان هم هستم

دیدگاه

دوستان دیگه نظری ندارن؟

دیدگاه

دم همه دوستان گرم لاقل یکی بگه نمیدونم تا دلم خوش باشه یکی به ما هم اهمیت داد! :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
                      آقای کاخکی خیلی خوشحالم که باز از شما استاد خودم سوال میپرسم. :applause: :wow:
                      آقا من بدجور گیر این ماژولم یه پروژه خوب دارم ولی هنوز نرفتم دنبالش چون ترسیدم گیر کنم.شما تونستی با این ماژول کار کنی؟نیاز به کد نویسی داره؟
                      منم استفاده از این ماژول قسمتی از کارمه.فرض کنید میخام خروجی یه mp3 player بدم به این ماژول و با یه هدست گوش کنم.آیا این ماژول مناسبه واسه اینکار؟
                      ممنون.یاعلی

دیدگاه

سلام
                        شما به بنده لطف دارید
                        متاسفانه بنده این ماژولها رو تهیه نکردم .ولی طبق چیزی که اون زمان از دیتاشیتش فهمیدم فکر نمیکنم نیازی به کد نویسی داشته باشه.این ماژولها برای همین کارها ساخته شده.
                        من ماژولهای دیگه ای تهیه کردم و کارم رو راه انداخت.

دیدگاه

ایول. :applause:
                          میشه بگین از چه ماژولی استفاده کردین؟و چه جوری راهش انداختین؟کد نویسی نمی خاست؟
                          منم همونطور که گفتم مثلا میخام صدای یه mp3 player با هدست بلوتوث گوش کنم.حالا یه راهنمایی میکنین چه جوری شروع کنم؟
                          مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosmas
                            ایول. :applause:
                            میشه بگین از چه ماژولی استفاده کردین؟و چه جوری راهش انداختین؟کد نویسی نمی خاست؟
                            منم همونطور که گفتم مثلا میخام صدای یه mp3 player با هدست بلوتوث گوش کنم.حالا یه راهنمایی میکنین چه جوری شروع کنم؟
                            مرسی
                            شب اگه یادم بمونه از ماژولهایی که استفاده کردم عکس میزارم.کیفیتش خیلی عالیه فقط کمی بزرگه .کد نویسی هم نمیخواد .مثل ای سی PT2272 هم چند تا پایه داره برای تغییر کانال تا اگر چند ماژول در کنار هم قرار گرفتن تداخل پیش نیاد.

دیدگاه

امیر جان اگه دوست داشتی و فرصت کردی یه تاپیک با اسم ماژولی که استفاده کردی درست کن و مراحل استفاده رو بذار. البته اگه فرصت داری.
                              موفق باشی
                              It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X